Do góry

Urzędnicy prowadzą walkę z oszustami pobierającymi zasiłki

Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur ogłosiło, że w ciągu ostatniego roku osiągnęło sukcesy w zwalczaniu oszustw i błędów w systemie zasiłków, odzyskując 1,3 miliarda funtów. Rozbito też największą w historii aferę związana z Universal Credit na kwotę 53,9 miliona funtów. Dzięki wprowadzeniu nowych środków The Department for Work and Pensions (DWP) ma nadzieję zaoszczędzić kolejne £9 miliardów w ciągu czterech lat.

DWP planuje zatrudnić 2500 dodatkowych urzędników, którzy będą analizować wnioski o Universal Credit, korzystając z możliwości dostępu do informacji bankowych podejrzanych o nadużycia. Nowa ustawa o Ochronie Danych i Informacji Cyfrowych umożliwi współpracę z bankami w celu identyfikacji potencjalnych oszustw i błędów. Ustawa ta zapewni również pracownikom DWP uprawnienia do przeprowadzania nalotów domowych i dokonywania aresztowań.

DWP będzie współpracować z bankami w celu monitorowania kont osób podejrzanych o oszustwa, w tym kontroli nadmiernych oszczędności i transakcji finansowych. Planowane jest też wprowadzenie nowych kar dla oszustów oraz inwestycja w wysokości 70 milionów funtów w zaawansowane analizy danych.

Największa afera Universal Credit

Przedstawione środki są częścią szerszego planu reform systemu zasiłków, zapowiedzianego przez premiera Rishiego Sunaka w zeszłym miesiącu, w tym nowej ustawy mającej na celu bezpośrednie zwalczanie oszustw związanych z zasiłkami. Zmiany te mają na celu dostosowanie uprawnień śledczych DWP do tych, które posiada HMRC w sprawach podatkowych, oraz modernizację systemu zbierania informacji, co przyspieszy również proces weryfikacji zarzutów o oszustwa.

Wśród osiągnięć Departamentu Pracy i Emerytur znajduje się rozwiązanie największej w historii Wielkiej Brytanii afery związanej z wyłudzeniami Universal Credit, która zakończyła się wyrokami skazującymi za oszustwa na sumę 53,9 miliona funtów. Dzięki staraniom śledczych udało się zidentyfikować i aresztować wielu oszustów.

Komentarze 3

eptereptep
1 356
eptereptep 1 356
#114.05.2024, 13:36

DWP planuje zatrudnić 2500 dodatkowych urzędników, którzy będą analizować wnioski o Universal Credit, korzystając z możliwości dostępu do informacji bankowych podejrzanych o nadużycia

2500 darmozjadów?

6 mln osób korzysta z UC - to 2 400 wniosków na każdego dodatkowo zatrudnionego pierdzistołka. Upraszczając, przy założeniu, że zostałby sprawdzony absolutnie każdy wniosek, to raptem tylko rok pracy przy zaledwie 10 wnioskach dziennie na głowę urzędasa. Pracy niewiele, nawet uwzględniając nowych beneficjentów systemu - bo ci, którzy już w te stołki pierdzą, chyba też coś robią, poza wygrzewaniem dupsk na kserokopiarce?

...robią, prawda?!...

ChaoticBiker
3 058
ChaoticBiker 3 058
#214.05.2024, 14:55

2500 x powiedzmy £30k rocznie

£75 000 000

£75mln x 4 lata

No w sumie niby dalej do przodu wyjdą na tym a i zatrudnienie się zwiększy ;)

Zbychu_zPlebani
7 978
#314.05.2024, 21:20

Ten bułgarski gang co niby wyłudził prawie 54 miliony funtów w zasiłku UC działał przez pięć lat. To wychodzi, że co miesiąc wyłudzali koło miliona funtów. Liczac, że UC na osobę jest koło 500 funtów plus może jeszcze housing benefit itd... To tak na oko wychodzi, że wyłudzali co miesiąc zasiłki na 1500 osób. Było ich pięciu to na jednego gangstera 300 osób. Jeden gangster obsługiwał 300 kont. Odbierał 300 telefonów, logował się dziennie na 300 kont UC i robił notatki. Na każde wezwanie do Job Centre stawiał się za 300 osób. Dwa lata była pandemia to nie trzeba było szukać pracy i myślę że to w tym czasie najwięcej wyłudzili.

Pomimo wszystkiego to te wyłudzenie mało prawdopodobnie brzmi. Chyba że system nie chce się przyznać do swojego błędu i imigrantom przyklepali.