Przedstawienie odbędzie się w ramach festiwalu organizowanego przez Szekspirowski Teatr Globe w Londynie. Będzie można zobaczyć 37 przedstawień teatralnych w 37 językach. Będzie też spektakl teatru z Polski.
Teatr im. Jana Kochanowskiego z Opola wydstawi kontrowersyjną wersję "Makbeta". Sztuka przeznaczona jest dla widzów dorosłych.
Maja Kleczewska ukazuje historie o zaraźliwości i wszechobecności zła dominującego współczesną popkulturę. Według niektórych krytyków, reżyserka przekroczyła granicę dobrego smaku. Nadużyła klasycznego tytułu do promowania sztuki przesyconej chorobliwym nagromadzeniem obrzydliwości.
Reżyserka spektaklu otrzymała w 2005 roku nominację do "Paszportu Polityki". Także w 2005 roku nagrody teatralne "Złote Maski" otrzymali Judyta Paradzińska za rolę Lady Makbet i Andrzej Jakubczyk za rolę Wiedźmy.
Kiedy?
8.05- godz. 14.30
9.05 - godz.19.30
10.05- godz. 14.30
Bilety
Ceny biletów zaczynają się od 5£ za miejsce stojące
za miejsca siedzące - 10, 15, 25 lub 35 £
Bilety do nabycia
Shakespeare's Globe 21 New Globe Walk, Bankside, London, SE1 9DT.
lub www.shakespearesglobe.com
Gdzie?
Shakespeare's Globe
21 New Globe Walk, Bankside
London
SE1 9DT
Komentarze
Zgłoś do moderacji