Do góry

Edukacyjne wycieczki do Auschwitz-Birkenau

Jak poinformowała stacja BBC, rząd w Szkocji przeznaczy 500 tys. funtów na finansowanie wycieczek młodzieży do muzeum niemieckiego obozu w Auschwitz-Birkenau.

Według statystyk blisko tysiąc szkockich nastolatków odwiedziło niemiecki obóz w Auschwitz-Birkenau. Fot. angelo celedon AKA lito sheppard, Wikimedia

Pieniądze otrzyma organizacja Holocaust Educational Trust (HET), będąca organizatorem programu “Lessons from Auschwitz”. Wycieczki mają na celu uświadomienie młodzieży, do jakich skutków mogą prowadzić uprzedzenia wobec mniejszości narodowych, ale przede wszystkim czym jest rasizm.

Premier szkockiego rządu Alex Salmond, o akcji wypowiedział się pozytywnie mówiąc: – Nie wolno dopuścić byśmy jako społeczeństwo stali się nieczuli na niebezpieczeństwa uprzedzeń, nietolerancji, dyskryminacji i nienawiści. Dlatego słuszne jest, by rząd finansował możliwość pogłębienia wiedzy młodzieży w tej formie.

Według statystyk blisko tysiąc szkockich nastolatków odwiedziło niemiecki obóz w Auschwitz-Birkenau. Podobny projekt prowadzony przez Holocaust Educational Trust (HET), realizowany jest również w szkołach angielskich. W październiku 2012 roku, z uczniami z południowo-wschodniej Anglii do niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau pojechał wicepremier Nick Clegg, a 2009 roku, ówczesny premier Gordon Brown.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 1

Mareczek
487
Mareczek 487
#116.05.2013, 11:13

i bardzo dobrze