Stowarzyszenie Szkoła Liderów informuje, że w dniach 1-3 października 2010 roku w Edynburgu odbędzie się Zjazd Absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych Europy Zachodniej. Jego uczestnikami będą młodzi, aktywni działacze polonijni.
Zjazd odbywa się pod patronatem Konsula Generalnego RP w Edynburgu, Tomasza Trafasa.
Celem Zjazdu jest umocnienie wiedzy i umiejętności absolwentów, które zdobyli podczas I SLP oraz podtrzymanie i wzmocnienie kontaktu między absolwentami. Podczas Zjazdu absolwenci będą mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz do rozmowy o możliwościach realizacji wspólnych projektów. Stworzymy przestrzeń do refleksji nad tym, czy coś w ich życiu zmieniło się po ukończeniu SLP. Ponadto projekt służy budowaniu, opartego na znajomości polskich realiów i zgodnego wartościami Szkoły Liderów, wizerunku Polski i Polaków poza granicami kraju.
Otwarte spotkanie inauguracyjne
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie rozpoczynające Zjazd 1 października o godzinie 18.00 w Sali konferencyjnej hotelu Premier Inn City Centre - Haymarket, 1 Morrison Link, Edinburgh.
W programie spotkania powitanie uczestników i gości, wykład inaugurujący oraz spotkanie informacyjne dotyczące projektu Szkoła Liderów Polonijnych.
Spotkanie będzie miało charakter otwarty.
Spotkanie uczestników Zjazdu z Konsulem
2 października o godzinie 19.00, w hotelu Premier Inn City Center – Haymarket, odbedzie się spotkanie uczestników Zjazdu z Konsulem Generalnym RP w Edynburgu Tomaszem Trafasem.
Aby otrzymać program Zjazdu Absolwentów Szkoły liderów Polonijnych Europy Zachodniej w Edynburgu oraz informacje o programie, proszę kontaktować się z Joanną Zawadzką lub Magdaleną Kołodziejczyk (patrz poniżej).
Kontakt
Joanna Zawadzka
joanna@polishculturalfestival.org.uk
tel. 07963434441
Magdalena Kołodziejczyk
magdalena.kolodziejczyk@szkola-liderow.pl
tel. 022 556 82 52
Stowarzyszenie Szkoła Liderów powstało w 1994 roku z inicjatywy profesora Uniwersytetu Oxfordzkiego Zbigniewa Pełczyńskiego. Do celów Stowarzyszenia należy edukacja działaczy publicznych oraz wspieranie rozwoju i aktywizacji środowisk lokalnych, promowanie idei współpracy międzynarodowej, edukacja obywatelska młodzieży i osób dorosłych, kreowanie postaw liderskich.
Od 1994 roku Szkoła Liderów wyszkoliła ponad 3000 osób, które działają w różnego rodzaju organizacjach. W Szkołach Liderów polonijnych wzięło udział ponad 120 młodych, aktywnych działaczy z Europy, Ameryki Północnej i z Ameryki Południowej. Absolwenci Szkoły są aktywnymi działaczami samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych i polonijnych oraz partii politycznych.
***
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Komentarze
Zgłoś do moderacji