Do góry

Spotkanie Polaków mieszkających w FIFE

Temat zamknięty
Marta
196
Marta 196
05.06.2006, 21:20

Zostałam poproszona o zamieszczenie poniższego ogłoszenia.



Nie
ważne ile masz lat, gdzie pracujesz, jak dobrze znasz angielski.
Chcesz poznać nowych ludzi? Pobyć w miłym towarzystwie? Zjeść
domowej roboty ciasto?

Fife
Council i FRAE Fife zapraszają Cię na I organizacyjne Spotkanie
Polaków mieszkających w regionie Fife

Niedziela,
11 czerwca 2006 roku

o
godz. 16.00

w
siedzibie FRAE FIFE

1
Victoria Road

Kirkcaldy
KY1 1DT

(naprzeciwko
kościoła katolickiego St. Mary's)

Przyjdź,
wymienimy się doświadczeniami i porozmawiamy o tym, co możemy -
przy wsparciu Fife Council - wspólnie zorganizować (np.
dostęp do internetu i Skype'a, biblioteka, zajęcia dla dzieci,
drużyna piłkarska, miejsce spotkań itp.)


Mam nadzieję, że nie będę musiała sama zjadać tego pysznego ciasta, które zobowiązałam się upiec.


Drambuie
86
#106.06.2006, 06:45

Ciekawe jak dużo nas jest tutaj w Fife...

Drambuie
86
#208.06.2006, 13:45

Hmmm... Nie ma na forun nikogo z Fife?

radekone
2 588 10
radekone 2 588 10
#308.06.2006, 17:48

nawet podforum swojego nie macie...kiedys tam mieszkalem po przyjezdzie do szkotlandu, w glenrothes..

majkel77
1 163
majkel77 1 163
#408.06.2006, 19:06

ja mieszkam z narzeczona w dunfermline w fife i znam jeszcze kilka osob z kirkcaldy...

demon22
2 179
demon22 2 179
#508.06.2006, 20:05

i jak sobie fafnie radza z council:)))my w edim nie mamy tak dobrze,tylko wam pogratulowac:)))

Marta
196
Marta 196
#608.06.2006, 23:06

No to fajnie Michał - może się wybierzecie? Byłoby bardzo miło. Moj mąż
napala się na pomysł druzyny piłkarskiej - może uda się zorganizować
ekipę?

demon22 - FRAE Fife samo wyszło z taką propozycją ;-) zobaczymy co się z tego urodzi, ale szkoda by było przepuścić okazję.

My będziemy mieli trzy wolne miejsca w samochodzie, więc możemy zabrać kogoś po spotkaniu do Glenrothes.

Xawery
130
Xawery 130
#709.06.2006, 00:22

Ale miło się zrobiło. Będę chciał przyjść, ale w noge nie gram niestety.

Xawery
130
Xawery 130
#809.06.2006, 00:23

Mieszkam w Kirkcaldy

Marta
196
Marta 196
#909.06.2006, 11:21

Bardzo fajnie, do zabaczenia.

Profil nieaktywny
Tybet
#1009.06.2006, 12:33

Hej, Demon22, my w Edim nie mamy tak dobrze? Przeciez wlasnie wczoraj przy udziale Councilu odbyl sie dzien informacyjny. Bardzo duzo mozna sie bylo tam dowiedziec. Przyszlo 360 osob w tym 96% z Polski:)))) Bylo tloczno i bardzo wiele organizacji rzadowych i non-profit tam bylo jak rowniez sluzba zdrowia, policja, domy kultury itd itd. Mozna bylo zdobyc informacje na naprawde wiele tematow a przy okazji posiedziec, porozmawiac, poznac sie przy kawie herbacie i ciachu czy tez zapisac na darmowe lekcje angielskiego z czego wiele osob skorzystalo.
A kto zainicjowal wasze spotkanie w Fife skoro jest 'przy wsparciu' Councilu? Trzymam za was kciuki i piszcie na forum albo maila jak poszlo szczegolnie a propos zajec dla dzieci, wsparcia kryzysowego i socjalnego dla Polakow. Dajcie znac jaka pomoc wam Council zaoferowal.  Namawiam do zadawania im bardzo konkretnych pytan. Chetnie rowniez wymienie doswiadczenia.

piotr
52
piotr 52
#1109.06.2006, 16:33

pomysl druzyny pilkarskiej niezly - kiepsko gram ale zawsze :)

Marta
196
Marta 196
#1211.06.2006, 10:26

Podnoszę, bo może jeszcze ktoś przeczyta.

Profil nieaktywny
Tybet
#1311.06.2006, 13:01

no to moze powiedz kto to zainicjowal bom ciekawa?

Marta
196
Marta 196
#1411.06.2006, 13:35

Cześć Tybet. Inicjatormi są ludzie z FRAE Fife (Fairness Race Awareness
& Equality). Więcej napisze po spotkaniu na meila. BTW - mój mąż
jest tłumaczem, pośrednio poznałaś go przez naszą wspólną koleżankę ;-)

Profil nieaktywny
Tybet
#1511.06.2006, 13:56

zobacz jaki ten swiat jest maly :)  To czekam na maila i trzymam za was kciuki kochani! A teraz spadam bo juz jestem spozniona na ognisko wolontariatu:)))

Marta
196
Marta 196
#1611.06.2006, 14:00

Bawcie się dobrze. Może kiedyś byśmy się na wasze miłe spotkanie wprosili. Pozdrawiam

Profil nieaktywny
Tybet
#1711.06.2006, 14:18

bardzo serdecznie zapraszamy! No i moze do Swietlicy kiedys wpadniecie. Bedzie nam milo

Xawery
130
Xawery 130
#1811.06.2006, 18:12

byłem tam. plany i cele słuszne, tyko kto to zrobi? No i kto wieść rozniesie?

Marta
196
Marta 196
#1911.06.2006, 19:11

Bardzo fajnie było Was wszystkich poznać. Ludzie z FRAE Fife byli chyba troszkę zszokowani, że było nas aż tylu.

Xawery -  jak na razie ustaliliśmy tylko nasze potrzeby,
fajnie ze nas widac i że zakcentowaliśmy naszą obecność w Fife. Miło
też było poprostu się spotkać. Kilka osób jest gotowych zaangażować się
bardziej więc wierzymy że się uda. No a jak się zorganizujemy to
i  finanse się znajdą. Pozdrawiam

Xawery
130
Xawery 130
#2011.06.2006, 19:15

P.S. Ciasto było pyszne,... z truskawkami.

Tomasz
1 569
Tomasz 1 569
#2112.06.2006, 08:07

heja
co za pech!@ no patrzcie! NIestety cala grupa kirkodziakow weteranow obdzila sie za pozno (dzisiaj) kiedy juz jest PO spotkaniu. Jednak dalej sa zainteresowani spotkaniem i ciekawi ich nastepna data.
PS czy ktos z wyz.wym byl ze 2 tyg temu na meczu PL-SZK w kirkcaldy? bylo nas naprawde duuuuzio, i nie tylko z fife, ale takze edi+glasgow!...czyli jako taka druzyna jest (pilkarska) i mozna walczyc dalej. yo, dajcie znac

piotr
52
piotr 52
#2212.06.2006, 18:02

szkoda ze niebylo zadnego info na szkocji - no chyba ze ja cos przeoczylem

Marta
196
Marta 196
#2312.06.2006, 23:47

No ja chyba też przeoczyłam ;-) Na spotkaniu ktoś mówił, że słyszał o
jakieś drużynie, ale szczegółw nikt nie znał. Fajnie, że wiemy, że to
Wy. Jesteście otwarci na nowych graczy czy tworzycie już jakiś stały
zespół? Jak często gracie? Zainteresowanych było nawet kilkanaście
osób...

Mlodyg23 Ja myślałam, że Ty mieszkasz w Edynburgu  - tak wynika z Twojego opisu.

Co do daty następnego spotkania, to zamieścimy informację, jak już będzie znana.

tybet - pamiętam o mailu do Ciebie

Profil nieaktywny
Tybet
#2413.06.2006, 00:13

nie ma pospiechu:)

Tomasz
1 569
Tomasz 1 569
#2513.06.2006, 07:35

Tak,mieszkam w edim. Weteranow mialem namysli inna grupe co mieszka w kirkach, nawet calkiem niedaleko miejsca spotkania. Niestety ze pracujemy w nocy , takze w niedziele, jakos za pozno poinofrmowalem chlopakow (..li dziewczyny) o takiej reewelacji. Osoba zajmujaca sie pilka wyjechala do PL, reszta graczyjeszcze jest. NIe jestem pewien czy jeszcze graja i co sie dzieje, sam niedlugo wyjzedzam. Wiem ze mecze bylyw ravenscraig park oraz gdzies przy szpitalu (tzw china town). Jak bedzie jekis FIFE MEETING to przekaze reszcei to sie zgadacie

marzena
13
marzena 13
#2613.06.2006, 20:21

WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!!!!! Mieszkam w Dunfermline. O calej akcji Fife Council i FRAE Fife  dowiedzialam sie dzisiaj wlasciwie przez przypadek. Ale bardzo chetnie pojawie sie na kolejnym spotkaniu  :-) POZDRAWIAM

Xawery
130
Xawery 130
#2718.06.2006, 18:12

A ja nieśmiało zapytam, dlacego taka cisza jak makiem zasiał w temacie?

Marta
196
Marta 196
#2818.06.2006, 20:03

Staramy się o większą salę, bo jak wiesz, miejsce w którym spotkaliśmy
się ostatnio było za małe. Jak wszystko pojdzie dobrze to
najprawdopodobniej następne spotkanie będzie za dwa tygodnie czyli 2
lipca. Potem już ustalimy stałe daty. Oczywiście powiesimy info na
forum i damy znać wszystkim z listy kontaktowej.

Marta
196
Marta 196
#2918.06.2006, 20:11

maress - jak w poście powyżej - zapraszamy

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis