Do góry

Czy w ogóle się opłaca... :)

Temat zamknięty
Monika
13
Monika 13
18.04.2006, 14:50

Witam:)


Planuje wyjazd do Edynburg pod koniec tego miesiaca i zastanawiam sie jak jest tak  naprawde z praca :)


czy miasto jet juz tak nasycone ze nie ma sie po co wybierac... czy moze jednak warto zaryzykowac ?? co wy o tym sadzicie ?? :) dzieki za jakakolwiek pomoc :)  

MarcusFenix
1 788
MarcusFenix 1 788
#118.04.2006, 15:13

monika poczytaj forum , a zobaczysz....

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#218.04.2006, 16:42

A Hiszpania? Moze tam?

binaural
679
binaural 679
#318.04.2006, 17:10

moniko_m a co ty chcesz robic w zyciu?

Profil nieaktywny
weeges
#418.04.2006, 17:31

n aw begin agan.thee same question like ay;dinea i huv chans toe find a joab in scoutlan.i thin tha yee cannea thind a joab in loland yf yeer laid yznt awrit
think twic yf yee gonnea come toe heer.yf yee canea spak ,stee n hoos.Inglish,Inglish n Inglish(awtho can be scouts) awrit??dinea writ toe ma tha ma inglish iznt  good
tara

Monika
13
Monika 13
#518.04.2006, 17:33

co chce robic w zyciu ? :) mam swoje marzenia ale na to potrzebuje pieniedzy.. skonczylam studia i teraz zastanawiam sie co dalej... angielski znam dosc dobrze i szukam takiego miejsca, w korym bedzie mozna troche pomieszkac, popracowac i cos zarobic... to co chce robic w zyciu nie ma wiele wspolnego z tym co musze robic.. nie boje sie pracy wiec moge robic prawie wszystko:)
a co do hiszpanii... nie dzieki ;) ewentualnie na wakacje;P

binaural
679
binaural 679
#618.04.2006, 17:38

chodzi o to czy wyjazd dzo szkocji, czy wyjazd z polski pozwoli ci zrealizowac twoje plany. bo czesto ludzie rzucaja sie po swiecie i nie robia tego co ich kreci w zyciu. popadja w rutyne, odkladja kase, i tak sie kula ich zycie byle do przodu. dlatego pytalem co chcesz robic, bo chcial bym wreszcie wiedziec, czy ktos do tej szkocji jedzie realizowac jakis plan, czy ulozyl sobie jaks sciezke, czy wie jakie cele musi osigac kazdego dnia aby zrealizowac marzenia. czy tylko jestes kolejna osoba ktora jedzie po wspomniana wyzej "rutyne" ?

Monika
13
Monika 13
#718.04.2006, 17:43

plan jest potrzebne srodki na realizacje... wiec nie jade po rutyne tylko po pieniadze na realizacje marzen, ktore z rytuna nie maja wiele wspolnego :)

binaural
679
binaural 679
#818.04.2006, 17:47

to fajnie tylko zeby to co zarobisz przekuc w marzenia. a masz jakies plany zwiazane z praca w zawodzie, ktory zdobylas?

Monika
13
Monika 13
#918.04.2006, 17:51

nic zwiazanego z moim zawodem... to byla totalna pomylka :) ale coz... kazdy moze sie pomylic :)

binaural
679
binaural 679
#1018.04.2006, 17:55

no ale nie uwazasz, ze w takim ukaldzie warto pomyslec o zmianie zawodu? po co zarabiac 5 funtow na godzine jak mozna wiecej.

Monika
13
Monika 13
#1118.04.2006, 18:04

na zmiane zawodu nie moge sobie pozwolic.... a co do 5 funtow na godzine... pewnie ze mozna zarabiac wiecej przy lepszym zawodzie.. ale jesli sie ma taki jaki sie ma trzeba sie cieszyc z 5 funtow :)

binaural
679
binaural 679
#1218.04.2006, 18:10

no tak ale mozesz zaczac od 5 funtowa, i uczyc sie jezyka. na wiosne wyslac aplikacje na studia w szkocji, i po roku czyli liczac od jesienie 2007 zczac roczne studia post graduate.

Monika
13
Monika 13
#1318.04.2006, 18:15

wszystko jest w zyciu mozliwe :) narazie musze sie dowiedziec czy w ogole oplaca sie wyjechac:)

binaural
679
binaural 679
#1418.04.2006, 18:17

mnie tez to czeka :)

Sebastian
54
#1518.04.2006, 18:18

Moniko...niczym się nie przejmuj :) Ja wybieram się do Szkocji po wakacjach, na jesień i jestem dobrej myśli:)) Mam podobną sytuacje:)) Moje studia to też totalna pomyłka i nie sądzę abym pracował w zawodzie. Angielski znam bardzo dobrze(przynajmniej tak sądze-ale dodatkowo szlifuję jeszcze słownictwo bo generalnie vocabulary daleko za grammar) Mam 2 znajome w Szkocji (Inverness) i rzeczywiście z pracą jest cięzko ale mówią że jeżeli ktoś rzeczywiście szuka pracy (of kors pod warunkiem ze zna angielski-bo zmywaki już obstawione) to ją znajdzie. tego samego zdania jest mój kuzyn, który jest na Wyspach już od roku. Ostatnio dojechali do niego znajomi, którzy znają angielski w stopniu "gorszym" niż podstawowy czyli praktycznie zerowym. Po miesiącu pracę znaleźli. To fakt, że ponoć okres maj-październik nie jest najlepszym okresem żeby emigrowac na Wyspy gdyż wtedy zaczyna się emigracja studenciaków i z pracą naprawde jest cięzko:(((Zależy jeszcze w jakim mieście(Edynburg i Glasgow ponoć masakra ale w mniejszych miejscowościach powinnaś coś znaleźć ale jest to ponoć "najgorsza robota")

Monika
13
Monika 13
#1618.04.2006, 18:26

no wlasnie boje sie troche tego ze nikogo nie mam na miejscu... wiec liczyc moge tylko na siebie :) co prawda nie jade sama ale co my biedne dwie dziewczynki zrobimy same na obcej ziemi ?? ;) ale tak powaznie boje sie natloku ludzi w okresie maj-pazdziernik ale od tego nie da sie uciec prawda?? a Edynburg wydaje sie milym miastem.. no chyba ze znacie inne fajne miejsca gdzie pracy duzo, placa swietnie i nie trzeba sie bic o prace :) to podajcie szybko namiary a obiecuje ze nikomu nic nie powim ;) taka nasza tajemnica :D

Sebastian
54
#1718.04.2006, 18:29

to zależy co Cie interesuje i jako kto chciałabyś pracować:))) Zmywaki sobie odpuść bo już nic nie znajdziesz - stracone stanowisko pracy dla nowo przybywających :))))

Monika
13
Monika 13
#1918.04.2006, 18:37

kurde... a tak liczylam na zmywak.... :P:P to moze jakies sprzatanie ??:) ihihih :) ale cos sie chyba znajdzie zawsze prawda ??

i jeszcze jedno pytanko... warto szukac mieszkania przez ogloszenia zamieszczone na tym portalu?? czy czesto mozna sie niezle naciac... jak radzicie ??

binaural
679
binaural 679
#2018.04.2006, 18:41

popatrz w 2 linku tam sporo ofert hoteli jest.

Monika
13
Monika 13
#2118.04.2006, 18:46

a czy decydujac sie na zamieszkanie w hostelu nie jest przypadkiem tak, ze musze sie liczyc z tym ze bede mieszkac w pokoju ze stadem innych ludzi? tam raczej nie ma mozliwosci zarezerwowania sobie malego, przytulnego pokoiku do dwoch osob....:)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2218.04.2006, 18:52

monika_m jak masz konkretna wizje, co chcesz robic i jak to moznesz sprobowac, tylko pamietaj, ze wszedzie jest tak samo w odniesieniu do pracy dobrze platnej

Monika
13
Monika 13
#2318.04.2006, 18:58

przyszlo mi do glowy kolejne z moich dziwnych i pewnie juz nieraz poruszanych na tym forum pytan... jakie sa srednie stawki za godzine ?? :)

radek210
101
radek210 101
#2418.04.2006, 19:13

Mowiac szczerze szkoci to szkoci i duzo nie placa za prace przewaznie zaczyna sie o najnizszej stawki 5.05 ale po tzw. "trenigu" stawka rosnie - w moim przypadku okres 2 miesiecy.
Ale zawsze jest nadzieja ze znajdziesz cos za lepsze pieniadze.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2518.04.2006, 19:38

monika_m zalezy jaka branza, tak jak w Polsce

Monika
13
Monika 13
#2618.04.2006, 20:22

dziekuje wam bardzo za pomoc i lekkie naswietlenie sprawy:) bede jeszcze atakowac z pytaniami wiec ... do zobaczenia !! :)

Aga
86
Aga 86
#2718.04.2006, 20:27

drodzy naiwniacy!
nie warto wyjezdzac do szkocji bo ni ch....ja pracy dla polakow juz nie ma.bycie dobrej mysli nie pomoze.a job centre jest gowno wate.ja znam angielski zajebiscie i sprzatam.a i ta przaca zostala zalatwiona po znajomosci.nie radze jechac w ciemno bo sie przejedziecie
pozdro

Aga
86
Aga 86
#2818.04.2006, 20:29

i sie nie smiej ze sprzatania dziewucho bo bedziesz miala szczescie jesli ci sie wogoole jakiekolwiek trafi:P

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2918.04.2006, 20:37

martynka ciiiii

Monika
13
Monika 13
#3018.04.2006, 20:49

po pierwsze nie smialam sie ze sprzatania tylko smialam sie z "obstawionych zmywakow i braku miejsca dla nowych" po drugie... dziewucho to nie do mnie... wrednoscia swiata nie podbijesz... dzieki martynka jestes super... o zgrozo :/

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis