strzałka, jesli znasz dobrze język, masz duzo zapału, wytrwałości i .... pieniędzy na początek to przyjezdzaj.niektórym zajmuje dłuzej szukanie, innym krócej, jedni zniechęcają się po tygodniu, inni po miesiącu,ale jak ktoś ma konkretny plan i chce znaleźć pracę to znajdzie.jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny to nie mam pojęcia,ale tu największą rolę i tak odgrywa język (zresztą to zrozumiałe) w kazdej branzy.moze spróbuj przez jakieś agencje pośrednictwa pracy w polsce, jest teraz tego na maksa.jak jesteś z poznania to spróbuj KCI , tam wysyłają na kontrakty 6 miesięczne i dłuzej.nie wiem dokładnie,więc najlepiej samemu sprawdzić.to jednak wyjazdy związane z budowlanką itd.jesli jednak masz dobrą pracę i zarobki w polsce to się zastanow.jak będziesz miał więcej pytan: gg 1955327
Dzięki krazystaff za info. Wiesz, język angielski miałem na studiach. W pracy częściej (dla VW -Poznan) jest uzywany niemiecki. Ale mysle ze moj zasób słów jest na początek wystarczający. Jesli chodzi natomiast o zarobki w Polsce, to nie mam najmniejszych watpliwości ze na zachodzie mozna zarobic więcej. W sumie jestem nastawiony bardzo pozytywnie na wyjazd i nic mnie chyba nie zatrzymie w Polsce. No chyba ze dostanę pracę bardzo dobrze płatną, co raczej nie jest realne. Mogę na początek podjąć jakąkolwiek pracę. A Ty jak długo tam jesteś? Co robisz? Na GG nie będę bo piszę z pracy ( mam monitoring sieci) a w domu netu nie mam. I jeszcze jedno, ile musiłbym mieć pieniędzy na początek? Napisałeś ze trzeba mieć trochę kasy na początek. Póki co pozdrawiam.
Witam!
Nareszcie ujawniaja się poznaniacy. Ja równiez z Poznania. Kiedys slyszalem ze byly przyjecia w Mitschubishi w Livingston (produkcja klimatyzatorow). Dawali kontrakty do grudnia. Niestety nie wiem jak jest teraz. Musisz intensywnie szukac, ale jezeli znasz jezyk chociaz w stopniu komunikatywnym to mysle ze dasz rade. Powodzenia. P.S. Jestescie kibicami Lecha?
Dzięki za optymizm stoklotka. Wierzę ze się uda. Pytanie tylko kiedy i jak długo będę musiał czekać? Ale mimo wszystko jestem dobrej myśli. Napisałaś "praca, praca, praca ups" co ma znaczyć to "ups"? Tak cięzko znaleść pracę czy masz juz dosyć odpisywania na ten temat. Bo rozumiem ze większość osób ktore chcą wyjechać z Polski w celu poszukiwania lepszej pracy,zycia ect. pytają jak tam jest, jak poszukać sobie pracę. A tak na marginesie to jak długo juz tam jesteś i skąd pochodzisz? Pozdrawiam: Sławek
do Slawek 07 ... no wiesz, ceny mieszkań kształtują się róznie, w zalezności od dzielnicy itd.mozna znaleźć miejsce w pokoju za 30 funtów tygodniowo, nawet taniej,ale za warunki nie biorę odpowiedzialności.do tego dochodzą rachunki i council tax, depozyt.na poszukiwanie pracy trzeba czasem poświęcić kilka tygodni,chyba,ze ktoś ma duzo szczęścia to zajmuje krócej.ajesli chodzi o kasę to moze wystrzelę z sumą,ale uwazam,ze im więcej tym lepiej.jak napiszę,ze około 1000 funtów trzeba miec to ktoś pomysli,ze za duzo, inni,ze za malo.jeśli jednak jestes na maksa zdecydowany to pakuj się i przyjezdzaj.sam zobaczysz jak to jest.przejrzyj tez forum.cenne źródło informacji.w razie czego pytaj dalej.pozdr
Cze jawor5. Jak dobrze slyszec ze i Poznaniacy tam są. Wiesz, jezyk znam ang. ale z tym szukaniem jest kiepsko. Rozumiem ze nic nie przychodzi łatwo. Znam tylko te strone z pracą. Jesli znasz jeszcze jakąś inną stronkę daj znać. Pozdrawiam: Sławek
P.S. Ba, pewnie ze jestesmy kibicami Lecha.
Dzięki krazystaff za odpis. Jestem zdecydowany wyjechać z Poznania. Nic mnie tutaj nie trzyma. Jestem "samotny" biały zagiel ;-). Tak na powaznie, to jestem zdecydowany wyjechac i chocby nie wiem co i tak tam przyjade!!! Mam nadzieje ze polepsze sobie zycie z wegetacji na normalne zycie ;-) pozdro
w tym miejscu mozesz sie szalenie mylic, jest duza szansa na to
Witam wszystkich. Chcę wyjechać do pracy w szkocji, w związku z tym mam do was kilka pytań, czy jest trudno załatwić sobie pracę w Szkocji? Czy lepiej jest starać się samemu znaleźć pracę czy przez biuro pośrednictwa pracy? Jak wygląda obecnie sprawa zatrudnienia polaków. W Polsce zajmuję sie kierowaniem podległych mi ludzi w przemysle motoryzacyjnym (obiekty VW-Poznan). Czy znacie moze firmy motoryzacyjne ktore ewentualnie potrzebowałyby by ludzi do pracy? Dziękuje wszystkim którzy napiszą parę słów.