1. Nie ma takiego obowiazku ani mozliwosci ( nie ma czegos takiego jak meldunek)
2. Po znalezieniu pracy w WRS (ktore jest pod skrzydelkiem Home
Office) nalezy sie jak najbardziej zarejetrowac (wiaze sie z oplata
£50), masz na to 3 miesiace, ale w Twoim interesie jest zrobic to
raczej wczesniej - od rejestracji liczy Ci sie przejsciwy rok, po
ktorym nie bedziesz sie juz musioal rejestrowac itp.
3. NIN (numer ubezpieczenia) mozesz dostac teoretycznie szukajac
pracy, jezeli pokazesz ze szukasz jej aktywnie, ale na ogol dostaniesz
go juz majac prace. Do tego czasu podajesz tymczasowy numer:
M/F(male/female)+dd+mm+yy of birth. Przykladowo, bedac mezszczyzna urodzonym 12 Llipca 1981 bedziesz mial numer: M120781
4. W wiekszosci mieszkan pobierana jest kaucja, takich gdzie nie jest
jest malo i sa na ogol raczej nieciekawe, licz sie z koniecznoscia
wplacenia takiej kaucji. We wspolnych mieszkaniach kaucja jest
najczesciej dzielona, bedziesz musial zalozyc czesc przyppadajaca na
twoj pokoj.
witam.przegladam forum od kilku dni poniewaz chcialbym wyjechac do szkocji koniec sierpnia poczatek wrzesnia.z tego co dotychczas przejrzalem to : 1.po przyjezdzie na miejsce nalezy sie zarejestrowac w Home Office 2.po poszukaniu pracy :}} nalezy zarejestrowac sie w WRS programie rejestracji pracownikow 3.nalezy zlozyc wniosek o wydanie numeru ubezpieczenia spolecznego {mozna go otrzymac jeszcze nie majac pracy ? } 4.przy wynajmowaniu pokoju {nie mieszkania calego} pobierana jest kaucja w wysokosci miesiecznej oplaty 5.na miesiac szukania pracy wliczajac wszystkie potrzebne oplaty i jedzenie wystarczy 800 funtów. chcialbym prosic o potwierdzenie powyzszych rzeczy pozdrawiam !