Do góry

przełammy kolejny stereotyp.

Temat zamknięty
aguniaczarna
247
20.10.2005, 17:02

czy to prawda, ze wszyscy polacy pracujący w UK to kitchen porter, cleaner, hausekeeper???


Zacznę od siebie ja jestem gosposią, a mój facet dyga na budowie.


Napiszcie, proszę, co wy robicie??


Pozdrawiam

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#120.10.2005, 17:09

chyba ciężko będzie to przełamać. :)

Profil nieaktywny
lusia
#220.10.2005, 17:48

To nie prawda aguniaczarna,nie wszyscy Polacy pracuja w wymienionych przez Ciebie zawodach.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#320.10.2005, 17:51

większość.. ja w przerwach między zajęciami obijam się w weekendy w
ochronie, tzn czytam książki, uczę się albo śpię. w zasadzie to samo
robił bym w domu, ale za darmo. :)

outside
613
outside 613
#420.10.2005, 20:50

To dobre pytanie - tez jestem ciekaw co robia inni - ja w sluzbie zdrowia - administracja.

Anna
129
Anna 129
#520.10.2005, 21:12

mój facet jest tam kierowcą autobusu

ktos
2 604
ktos 2 604
#620.10.2005, 21:21

ja pracuje jako joiner (budowa leeee... mieszcze sie w stereotypie...)

Halinka 2
40
#720.10.2005, 21:33

sprzątam hotel,ale usilnie poszukuję innej pracy - w swoim zawodzie ( biolog molekularny )

ktos
2 604
ktos 2 604
#820.10.2005, 21:58

no to jak ci sie poszczesci halinka 2 to za jakis czas ktos na tym forum w podobnym temacie powie - a ja sprzatam ville u pani halinki ;-) czego ci bardzo zycze! w Bush sa duze biocampusy i cale kompleksy laboratoriow, nie sprawdzalem dokladnie bo tylko tam czasami przejezdzam ale wyglada zachecajaco. poszperaj w necie.

WHiX
Moderator
1 012
WHiX 1 012
#920.10.2005, 22:02

W celu przelamania stereotypu ...

Przez rok pracowalem jako Technical Analyst w departamencie IT West
Lothian Council, potem 3 miesiace w IT Technical Strategy. Obecnie
koncze studia i mam nadzieje na wiecej.

I wiem, ze nie tylko ja mam ambicje, ale kazdy gdzies zaczynal ... ja
skladalem pudelka, pakowalem owsianke, mylem i prowadzilem samochody
oraz zbieralem szklanki.

slepypelikan
15
#1020.10.2005, 22:04

Halinka2 moja corka w tym pracuje na edinburh uni ,tutejsza ale tez sie musiala naszukac jak chcesz to napisz cos na moje gg452748 o o sobie zapytam sie jej.Jak angielski itd?. Nie zaszkodzi sie jej zapytac.
pozdrowienia

El
96
El 96
#1120.10.2005, 22:08

ja prowadze biuro, moj narzeczony pracuje w innym...

El
96
El 96
#1220.10.2005, 22:11

choc wolalabym zeby bylo inaczej to jednak pewnie ok 65-70% naszych
rodakow pracuje albo w hotelartwie, gastronomi albo w budownictwie...
moim zdaniem to kwestia jezyka. jakby nie bylo wiekszosc z tych co to
sa albo zamierzaja przyjechac ma wyzsze wyksztalcenie... a tutaj ono
daje podstawe, w przeciwienstwie do polskich realiow, jest podstawa do
pracy na wyzszym stanowisku...

El
96
El 96
#1320.10.2005, 22:13

sorki, zagapilam sie na film :) zdanie mialo brzmiac ' a tutaj ono daje
podstawe, w przeciwienstwie do polskich reaiow, do pracy na wyzszym
stanowisku ' :)

Lordzik
144
Lordzik 144
#1420.10.2005, 22:34

Barman + recepcjonista

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#1520.10.2005, 22:44

czasem ludzie wybierają taką pracę sami. mieszkałem jakiś czas z
polakiem, skończył w kraju polonistykę, angielski znał nieźle, mógłby
spokojnie w jakimś biurze siedzieć, a pracował jako housekeeper w
hotelu. miał święty spokój, robił swoje i szedł do domu. ja po studiach
poszukam jakiejś sensownej pracy w IT, ale na razie skończył bym jako
jakiś helpdesk albo serwisant - użeranie się z paniami z księgowości,
które ciągle "coś kliknęłam i mi znikło, a muszę to mieć na wczoraj"
(czyt. cała baza PŁATNIKA poszła w las), albo "wczoraj coś pan zrobił i
teraz napęd sieciowy inaczej się nazywa, a ja bym wolała stary".
robiłem to w polsce 2 lata, serdecznie dziękuję. :)

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis