Do góry

tax return

Temat zamknięty
ScotKonrad
143
07.06.2006, 15:30

hej dostalem P60 CZY TERAZ MAM ZLOZYC DEKLARACJE PODATKOWA TU W SZKOCJI ? CZYLI TEN FORM TAX RETURN? MAM NADZIEJE ZE KTOS Z WAS SIE ORIENTUJE AHA I CO MAM ZROBIC ABY MI DALI JAKIS CERTYFIKAT REZYDENCJI PODATKOWEJ/NORMALNA REZYDENCJE JUZ WKROTCE BEDE MIAL CZYLI RESIDENT PERMIT

poli
3 676
poli 3 676
#107.06.2006, 16:50

Jesli jestes normalnie zatrudniony oraz nieposiadasz jakis neistandardowych zrodel dochodu w UK nie obowiazuje powszechny obowiazek corocznego rozliczania sie z urzedem skarbowym. Takze nie musisz nic robic. Mozesz sie rozliczac w przypadku jesli przyslugiwal by ci jakis zwrot podatku - co jest raczej malo prawdopodobne.

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#207.06.2006, 16:56

Dlaczego malo prawdopodobne? Jezeli zarobiles ponizej ok 4500 (nie pamietam dokladnie) dostaniesz zwrot calego podatku. Ja dostalem. Po za tym jesli masz tu rodzine, to przychody na jedna osobe na 99% beda ponizej progu podatkowego i tez dostaniesz zwrot. Nawet jesli nie, warto sprobowac, jest naprawde mala szansa abys musial doplacic, chyba, ze zarabiasz niezla kase!

poli
3 676
poli 3 676
#307.06.2006, 17:11

Dochodow do celow podatkowych niedzieli sie na osoby.

poli
3 676
poli 3 676
#407.06.2006, 17:11

Z tad tez nazwa 'personal tax free allowance'

krzysiek
190
krzysiek 190
#507.06.2006, 22:22

Kto z was płaci 22% podatku i nie posiada kwoty zwolnionej od podatku??Nie rozumiem czemu płace 22% od kod tu przyjechałem a mam tylko jedna prace!

poli
3 676
poli 3 676
#608.06.2006, 01:39

kriss2107 - a na jakiej podstawie uwazasz ze powinienes placic mniej podatku? Jaki jest twoj kod podatkowy (tax code) na payslip-ach?

majkel77
1 163
majkel77 1 163
#708.06.2006, 19:04

poli - ja mam 503L M1 - mozesz go rozszyfrowac?

krzysiek
190
krzysiek 190
#808.06.2006, 23:51

poli-dlatego ze czytałem ze w UK co roku jest kwota zwolniona od podatku i dopiero po niej płaci sie 22% wiec dlatego tak uwazam,mój kod to BR podobno ten kod przyznawany jest jak sie ma conajmniej dwie prace a ja mam cały czas jedna! i wtedy nie ma sie tej kwoty zwolnionej,moi zanjomi pracuja w tym samym miejscu i wszyscy płaca mniej o conajmniej połowe,a moze to tak tylko z Polakami.
poli moze wiesz cos na ten temat,albo ktokolwiek?
-maichal-ten twój kod jest ok to jest na ten rok i masz kwote zwolniona ok Ł5000 o ile sie niemyle jak ja bym miał ten kod to był bym szczesliwy a ile procen teraz podatku Ci odbijaja?

poli
3 676
poli 3 676
#909.06.2006, 00:23

kriss2107 - jak masz BR to zeczywiscie bedziesz mial zwrot. Kwota zwolniona jest odciagana od pensji na bierzaco - tak ze na koniec roku wychodzi na 0 - wtedy masz kod podatkowy z numerkiem i litera L (np 485L zeszly rok i 503L ten rok).
michal - 503L to poprawny kod, ale to kod na rok 06/07 - M1 moze oznaczac zwrot lub niedoplate - zleznie jak wyjdzie na koniec roku.

Grzegorz
2
#1009.06.2006, 12:08

Wita! Mi z kolei obilo sie o uszy, ze mozna pracodawcy zglosic, ze raczej nie przekroczymy kwoty zwolnionej i wtedy pracodawca moze nam wyplacac pensje bez odliczania podatku. Moze ktos wie cos na ten temat ?

Karol
1 098
Karol 1 098
#1109.06.2006, 13:54

a ile sie czeka mniej wiecej na taki zwrot?bo wyslalam P60 i druczek jakis miesiac temu ponad i nie mam zadnej odpowiedzi.

Agata
116
Agata 116
#1209.06.2006, 15:07

to gdzie z tym mam isc i co mam im jeszcze wypelnic???
 kurcze... totalny goopek ze mnie jesli chodzi o podatki... nawet pitu nigdy sama nie wypelnilam

majkel77
1 163
majkel77 1 163
#1309.06.2006, 19:31

kriss2107 i poli - moj tax code rzeczywiscie jest na rok 06/07 bo prace zaczalem na koniec marca...a sciagaja mi ok. 10%

poli
3 676
poli 3 676
#1409.06.2006, 22:00

to znaczy ze jest wszystko git ;]

krzysiek
190
krzysiek 190
#1510.06.2006, 20:11

Huuuuu no i własnie o to mi chodziło wywalczyłem swoje wysłałem p-85 i juz zmienili mi kod na 503L teraz tylko czekam na zwrot podatku!:)Dzoeks poli
-michal-u Ciebie wszystko Git jak juz oznaimł poli
Ale jeszcze jedno pytanie-moja kolezanka z Bułgarii o ile tak to sie pisze była w tym tygodniu w tax office i miała taki sam kod jak jak(BR)i powiedzieli jej ze dostanie cały zwrot zaznaczam ze przekroczyła kwote zwolniona od podatku czy z krajami które nie sa w UE jest inaczej?

kaika87
60
kaika87 60
#1610.06.2006, 20:17

o co tu chodzi??

kaika87
60
kaika87 60
#1710.06.2006, 20:17

co to za podatek??

Radik Radish Radak
554
#1815.06.2006, 17:57

Sorki jezeli sie powtarzam, ale niestety z braku czasu nie moge przekopac forum by odnalezc informacje ktore mnie interesuja a wyszukiwarka kuleje:(. Mam problem z pracodawca, ktory ociaga sie z wydaniem P-45(czas mial do konca maja). Gdzie moge to zglosic ? I ewentualnie kim postraszyc nierzetelnego pracodawce ?Pozdrawiam

sylwia_
145
sylwia_ 145
#1915.06.2006, 18:02

a ja dzis bylam w IR w sprawie zwrotu podatku i mi dali P86 (Arrival in the UK) kazali wypelnic i razem z tym dokumentem od pracodawcy wyslac na adres 60 Leigh Rd, Lancs . co to ma byc :/

sylwia_
145
sylwia_ 145
#2015.06.2006, 18:03

a i powiedzieli ze czas oczekiwania na zwrot podatku to do 16 tygodni

To
119
To 119
#2121.06.2006, 20:33

To ktory formularz mam wypelnic z tej strony zeby dostac zwrot podatku? R85 czy R40pozdr.

Ania
190
Ania 190
#2223.06.2006, 18:53

Jezeli macie problem ze zlozeniem pita lub poprostu nie macie na to czasu zadzwoncie do mnie 07731747463 lub piszcie [email protected]

To
119
To 119
#2324.06.2006, 00:04

Ja juz sobie sam wypelnie bo to raptem kilka rubryk tylko co mam wypelnic zeby dostac ten zwrot? Znalazlem jeszcze R38. Tylko co tam napisac na pierwszej stronie w miejscu na korespondencje?

kryska
2 819
kryska 2 819
#2424.06.2006, 10:22

talas, nie wiem czy to jeszcze aktualne, jezeli dalej nie
dostales P45, to idz do IR z payslipami i wszystkim innym co masz na
ten temat. Popros o pomoc w wyliczeniu, wytlumacz, ze nie masz P45 bo
nie mozesz go wyegzekwowac od pracodawcy. Oni pogonia pracodawce , a
nawet jak nie skutecznie to i tak zwrot ci w koncu zalatwia (o ile sie
nalezy).
sprey, z tej strony R40 jest wlasciwym formularzem.
R85 sluzy do zgloszenia IR, ze nie zarabiasz tyle, zeby placic
jakikolwiek podatek i w zwiazku z tym chcesz dostawac procenty od oszczednosci bez odprowadzania podatku.

kryska
2 819
kryska 2 819
#2524.06.2006, 10:32

W ogole, jezeli masz juz prawidlowy tax code (patrz wyzej) to
powinienes zwrot dostac automatycznie, z kolejna wyplata (info w FAQ: http://www.hmrc.gov.uk/faqs/general.htm#1
), jezeli nie mialez prawidlowego kodu IR powinno ci wyslac formularz.
W przypadku, gdzie zadna z tych rzeczy nie zadzialala, proponuja
skontaktowac sie z IR osobiscie.

Lordzik
144
Lordzik 144
#2624.06.2006, 13:55

A wiec ja dostalem swoje P60 w maju i poszedlem do IR i Pani uprzejmie mnie poinformowała, żebym jej zostawił a ona wyśle do właściwej komórki. Po miesiącu dostałem list od IR że należy mi sie zwrot nadpłaconego podatku i teraz czekam na czek bo raptem ma dojść.Tyle....A P45 to jak sie odchodzi z roboty. Pracodawca jedną kopię wysyła Tobie wraz z dodatkowym formularzem, który przekazujesz nowemu pracodawcy, (po to żebyś nie becelował i miał dotychczasowy Tax Code a drugą kopię pracodawca powinien wysłać do IR i wszystko.....

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis