Witam! Mialem ten sam problem, kilka tygodni temu ale jechalem z Polski do UK. Mam samochod na gaz wiec mnie interesowalo tankowanie gazu... z tym nie ma problemu (w UK 0.43 - 0.60 funta/l, w pozostalych krajach ok. 0.70 Euro/l), trzeba miec tylko odpowiednie koncowki, jezeli chodzi o prom to kupowalem bilet na 2 godz. przed odplynieciem i placilem za jedna osobe i sam.osobowy 89 Euro z Dunkierki do Dover, zycze szerokiej drogi i powodzeniaKrzysztof
Co za niemiły typ !!!!Za nim coś napiszesz jedną choc sekundkę pomyśl !!! no chyba że niemiły jesteś zawsze i to zupełnie typowe zachowanieniestety nie mam internetu na codzień w domu i jak sie udaje to czasem wskocze gdzieś coś przejżeć miałem czasu niewiele ale udało sie zdążyć napisać prośbę o pomoc jesli twoim zdaniem należy wezwać tu "Matkę Boską" to niezmiernie mi Cię żal człowieku !!!Jeśli nie stać Cie na kilka słów pomocy to choć nie szkodź rodakomA jesli zwróciłeś na coś uwagę to poprostu odezwij sie z kulturą i odeślij do tematuŻyczę wszystkiego najlepszego !!!i dzięki za niepomoc
zgadzam sie z moimi 3 poprzednikami!!ale ja jestes leniwy to może sie ruszysz tutaj wyszukiwarka tematow poruszanych na szkocji net: http://szkocja.osc.pl/tytaj bardzo banalny przyklad: http://codecs.ovh.org/szukaj.htm?domains=szkocja.net&q=amsterdam+newcastle&sa=Wyszukiwarka+Google&sitesearch=szkocja.net&client=pub-8467371423295425&forid=1&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&cof=GALT%3A%23008000%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23336699%3BVLC%3A663399%3BAH%3Acenter%3BBGC%3AFFFFFF%3BLBGC%3A336699%3BALC%3A0000FF%3BLC%3A0000FF%3BT%3A000000%3BGFNT%3A0000FF%3BGIMP%3A0000FF%3BFORID%3A11&hl=pl
|
Tymczasem pojechałem do Polski przez Dover i takoż wróciłem. W jedną stronę 29 godzin z paroma godzinami snu w aucie na parkingu w Belgii. W drugą stronę podobnie, postój w Dunkierce. Męczy, owszem, ale jest do zrobienia, a wychodzi znacznie taniej, jeśli się nie rezerwuje promu na 3 lata naprzód ;-)
zgadzam sie z orysem - najlepiej jest zajechac do dover i na miejscu kupic bilet. Nie marnuje sie czasu i nerwow na wcelowywanie się.co do promu z newcastle - obrzydliwość. Nie dość, że płynie 15 godzin, parę godzin traci się na załadunek i wyładunek (a mnie sie zdarzyla nawet kontrola celna ;D ) to jeszcze te klaustrofobiczne cele. Fakt, kierowcy łatwiej jest jak jedzie niz sie meczy w kajucie, moze dlatego juz nigdy nie poplyne trasa amsterdam-newcastle.kera99: choć nie szkoć rodakom
picaro: a co do biletu to ja kupuję sobie przez internet, bo jest taniej. Co do wcelowywania w godzinę odpływu promu: wyjeżdżam odpowiednio wcześniej, bo i tak muszę parę godzin snu zaznać, więc jak jadę szybko, to sie przekimam przed promem, a jak coś się będzie działo po drodze, to zajeżdżam punktualnie i śpię po promie ;-)
zawodowiec - rozpatrzyl temat i teraz biznes otwiera "podejme sie przewozu"... A ja Wam powiem, ze jak mi sie uda ze tak wypadnie, to sobie tankuje w Belgii, bo podobno taniej a jak mi sie nie uda, to sobie nie tankuje. Nie chce mi sie zatrzymywac zeby zatankowac pol baku i zaoszczedzic 50 eurocentow ;-)
Jade na święta do Polski sęk w tym że jade pierwszy raz i nie bardzo sie orientuje co i jak tzn. jakie są koszta typu prom tunel czy paliwo na trasie
gdzie bardziej sie opłaca tankować a gdzie raczej nie
i w ogóle jesli ktoś ma jakieś wskazówki to bede bardzo wdzięczny
serdecznie pozdrawiam rodaków
[email protected]
-Arkadiusz