Do góry

Astronomia - zjawiska, obserwacje, informacje

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Konto usunięte
15.06.2011, 13:41

Hej
Tutaj można wrzucać informacje o bierzących zjawiskach astronomicznych, opisy ich obserwacji i nowości ze świata astronomii.

Antek_z_Zadupia
7 769
#225114.08.2015, 11:20

Gratki Astro
Od Daily Mail moglbys zazyczyc sobie potrojnego honorarium ;)

astroman
8 078
astroman 8 078
#225214.08.2015, 11:23

Daily Mail i tak najlepiej płaci, więcej niż The Times.

Antek_z_Zadupia
7 769
#225314.08.2015, 11:44

dobrze ze nie napisali, ze Polacy nie dosc ze zabieraja nam prace, to jeszcze przeszukuja nasze niebo zlodzieje ;))

astroman
8 078
astroman 8 078
#225416.08.2015, 13:19

Patrzcie kto wrócił na nocne niebo ;).

astroman
8 078
astroman 8 078
#225517.08.2015, 11:23

Dzisiejszy "The Times", mwahaha ;).

Profil nieaktywny
Admin grupy
Bebej
#225617.08.2015, 19:20

Narobiłeś im kłopotu Macieju, tyle kolorów... :)

Antek_z_Zadupia
7 769
#225717.08.2015, 22:03

Fantastyczne te Twoje fotki astroman.

Profil nieaktywny
Admin grupy
Bebej
#225828.08.2015, 20:44

A może by trochę pozwiedzać? :)
http://www.esa.int/Our_Activities/H...

Antek_z_Zadupia
7 769
#225928.08.2015, 21:49
Profil nieaktywny
Admin grupy
Bebej
#226028.08.2015, 22:30

Czytaliście :)
Mnie jednak po raz kolejny zastanawia pisownia, kto to jest??? - 't Hooft, bo tak się nazywa pewien człowiek. Co i ruż przewija się w publikacjach, które czytam. Wiem skąd mieszka, rozumiem co osiągnąl. Ale, żeby tak się podpisywać? Tego nie rozumiem :/

astroman
8 078
astroman 8 078
#226107.09.2015, 19:50

Obecnie trwa sztorm geomagnetyczny, KP7 i Bz południowe (ujemne). Jeżeli warunki utrzymają się do zapadnięcia zmroku, to zorza powinna być widoczna teortycznie w całym UK.

astroman
8 078
astroman 8 078
#226209.09.2015, 20:40

Dzisiaj kolejna szansa na zobaczenie zorzy, jeżeli warunki się utrzymają.

Oczekiwany sztorm geomagnetyczny G2 (KP6), Bz południowe.

astroman
8 078
astroman 8 078
#226310.09.2015, 10:41

Z wczorajszej nocy, dla tych co zaspali albo zachmurzeni byli ;).

robas_s
158
robas_s 158
#226412.09.2015, 21:59

Miłe dla oka, takie bajeczne;) Co to są te jasne smugi ?

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#226525.09.2015, 10:14

nieśmiało donoszę i kolejnym zbliżającym się zjawisku

http://www.timeanddate.com/eclipse/...

astroman
8 078
astroman 8 078
#226604.10.2015, 22:13

Kilka dni temu NASA opublikowała ponad 8000 zdjęć z misji Apollo i wczoraj ponad 1000 zdjeć, wiec archiwum liczy już ponad 10.000 zdjęć.
Zdjęcia są w pełnej rozdzielczości (większość w rozdzielczości ponad 16 MP) i nie edytowane (z małymi wyjątkami) i są udostępnione jako publiczne, więc można używać do każdego celu (również do celów komercyjnych).

Jak ktoś chce się pobawić w edycję (lub obejrzeć nie edytowane), to link do archiwum poniżej https://www.flickr.com/photos/proje...

Ja się trochę pobawiłem w edycję i składanie panoram ;).

Apollo 12

Apollo 17 - panorama z 4 zdjęć

Dużo więcej na mojej stronie FB.

astroman
8 078
astroman 8 078
#226704.10.2015, 22:14

Upsss, zamieniłem opisy, pierwsza to panorama z misji Apollo 17, a czarno białe z Apollo 12.

astroman
8 078
astroman 8 078
#226814.10.2015, 12:09

Moje księżycowe panoramy wylądowały w Yahoo News :).

The NASA Apollo Mission Pictures Have Now Been Stitched Into Stunning Panoramas

Maciej Winiarczyk, 43, has created a series of out-of-this-world scenes from the American space agency’s archive.

https://uk.news.yahoo.com/nasa-apol...

astroman
8 078
astroman 8 078
#226914.10.2015, 19:53

Panoramas of the MOON: Photographer stitches Apollo mission snaps together to reveal the vast emptiness of the lunar surface.

Polish photographer has stitched together a collection of Nasa images into a series of stunning lunar panoramas ...

Read more: http://www.dailymail.co.uk/sciencet...
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

Fado
4 406
Fado 4 406
#227015.10.2015, 03:52

- Gratulacje Maciek, chłopaki z NASA powinni Ci przysłać kontrakt, mieliby wreszcie porządnie obrobione foty... :)

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#227121.10.2015, 17:25

Dziś jak chmury nie przeszkodzą, znowu można zadzierać głowy:

http://earthsky.org/tonight/orionid...

Profil nieaktywny
raytoo
#227221.10.2015, 17:43

zachmurzenie u mnie a i tak juz nie mam zadnych zyczen do spelnienia ;)

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#227321.10.2015, 21:29

u mnie chwilami niebo się przeciera, ale nie na zbyt długo :| za to księżyc doskonale eksponuje mleczne smugi samolotów ;]

astroman
8 078
astroman 8 078
#227422.10.2015, 18:06

Mwahaha, w końcu sława za oceanem ;).

CNN online.
http://edition.cnn.com/videos/world...

Profil nieaktywny
Admin grupy
Bebej
#227522.10.2015, 22:29

i dobrze, niech wiedzą.
Skoro ja jestem dumny, to co Ty czujesz? ;)
---
Oktarynka wspomniała o Orionidach. A ja chętnie bym zobaczył Leonidy. Już niedługo :)
---
Z ciekawostek - spędziłem dwa fajne tygodnie na Korfu, taka grecka wyspa. Niebo jak żyleta, lecz tylko w kierunku pólnocnym, czyli, mało ciekawym*. Niby tak, ale i tak z przyjemnością ogładałem jak "wielki wóz" szoruje dnem po horyzoncie. Tak nisko to go jeszcze nie widziałem.
* - chciałem sobie Skorpiona pooglądać, i upolować "żelazko"
Za to mam zdjęcie z Uranią, czułem podniosłośc chwili ;)

Profil nieaktywny
raytoo
#227630.10.2015, 17:22

teraz koniunkcja trzech planet 3 godziny przed wschodem slonca, patrzec na wschod

oktarynka
26 571
oktarynka 26 571
#227730.10.2015, 17:44

Zapomniałeś dodać, że następny raz takie zjawisko można będzie oglądać za 5 lat i że na wschód patrzeć trzeba niedługo przed świtem- słuchałam tego samego komunikatu ;)

Profil nieaktywny
raytoo
#227830.10.2015, 17:50

to przeciez napisalem tylko o tych 5 latach nie ;)

Antek_z_Zadupia
7 769
#227930.10.2015, 20:22

jaki komunikat? Ruskie przed switem sie bedo skradali?
;)

Profil nieaktywny
Admin grupy
Bebej
#228030.10.2015, 22:42

Moi drodzy, przywołuję was do porządku! Ani komunikat, ani szczególne położenie planet ( bardzo fajnie się oglądało na Korfu) nie zwalnia nikogo z przestrzegania zasad. Tu nie mam humoru i nie będę tolerować żadnego odbiegania od reguł. Wpisy 2277 i 2278 nadają się do wywalenia. Celowo je zostawiam, byście mogli zobaczyć, co się tu nie nadaje.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis