Do góry

Sezon 2012.

Temat zamknięty
bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
04.02.2012, 12:31

Plany, nadzieje oczekiwania i takie luzne gadki.

Ja planuje zrobic duze prawko, pozbyc sie zalem motorynki, dokonac zakupu Suzuki GSR600 K7 i troche polatac po wsi, ewentualnie wycieczka, no np do Lake District.

Jak tam u was?

Profil nieaktywny
danzig
#60126.03.2012, 21:59

no zgadza sie, zakochany jestem we v-kach narzaie mialem tylko tl 97 rok , która poza kurewsko mocnym silnikiem(waldliwym) duzo placym)10l/100km)tez była niewygodna i jako motocykl w tej ceniejezdzilem nia w 2001wszym) naprawde nie byla zła.....poza tym ze sie zatarła (wadliwy wtrysk, niedogrzewanie silnika. owalne tloki- rosł mi poziom oleju w misce....) natomiast vtr- to rolls royce, najdrozszy przecinak hondy w tych czasach i ogólnie....., z walorów vki zdaje sobie sprawe, moment moment moment..... kurde mialem okazje kupic w ostatnie wakacje sp2 , porysowaną tą z oryginalnym power comanderem , chyba nicki hayden replica czy cóś , dałem dupy i poszła btw z anglii była...

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#60226.03.2012, 22:00

Wpisz w google Sp engineering i poczytaj. Ja zakladam do siebie, caly zestaw pod moje moto £200.

Profil nieaktywny
danzig
#60326.03.2012, 22:05

generalnie stocki tez mnie nie rajcują, ale ogromny hałas równiez, osobisce opcjuje za systemem termigioni, yoshimura, kerker...... sp jeszcze nie słyszałem nie jezdziłem ,

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#60426.03.2012, 22:11

To mysle ze raczej Ci nie podejdzie aczkolwiek musialbys uslyszc moja vtr.
Nie wazne.Polecam goroca vtr bo to fabryka zabawy.Niesamowity motocykl przygotowany przez HRC i da sie to wyczuc w kazdej minucie jazdy.

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#60526.03.2012, 22:14

Bus, ER-6 chodzi ładnie sama z siebie, z wydechem oczekuję filmu.

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#60626.03.2012, 22:19

Teraz Bus bedzie w ekipie:) Bedziemy z kumplem na naszych SP1 go zabierac w trase i nie bedzie szlifowanego dzwieku tylko jedno wielkie dudnienie:) "funfel" juz bedzie :)

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#60727.03.2012, 09:10

Danzig TL to byl zbyt duzy krok dla Suzuki.Chciel cos zrobic na sile a nie mieli doswiadczenia i zbyt duzo dziwnych pomyslow.
SP1 jest dzieckiem bezawaryjnej Firestorm.
TL to nowy twor.Tylny amor miekl podczas jazdy bo sie grzal od tylnego cylindra,silnik wybuchal,zacieral sie,przedni upside down zygal olejem,silnik tez ciekl.Suzuki najchetniej zapomnialo by o modelu tlr i tls...
Honda poprosila HRC o stworzenie motocykla do wygrywania,HRC wzielo Vke,przkonstuowali 95% silnika i oddali im sprzet do panowania ale cos kosztem czegos.
SP1,2 byly tak drogie i bezawaryjne ze Honda nie czerpala wystarczajacych profitow.Malo ludzi kupowalo SP,malo czesci zamiennych bo nic sie nie psulo.
To motocykl dla konesera,zawsze bedzie tym do czego byla stworzona a ceny zawsze beda wyzsze jak za duzo nowsze ale pozbawione harakteru i jaj rzedowe przecinaki.
Czasami mam tak ze jedziemy i ktos kto sie zna na motocyklach oglada moja SP gdzie dookola kilka innych duzo agresywniej wygladajacych nowych scigaczy. Ktos kto wie co to za motocykl.SP1,2 zniszczyla panowanie Ducati,odlala sie na nich i oplula.
TL to tez Vka ,jezdzilem nia ale to jakby liga podworkowa/FC Barcelona w zestawieniu doVTR SP.

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#60827.03.2012, 09:18

Akurat Honda zrobiła sporo silników nie do zajebania.

Profil nieaktywny
danzig
#60927.03.2012, 09:26

#607 w 100% sie z tobą zgadzam, jestem w stanie uznac sp1, najlepszym japonskim przecinakiem 21wieku , vtra to inwestycja piniedzy.....
#608 kiedysw rankingach wygrało własnie vfr750 jako najlepszy silnik wszechczasów, drugi był mój kochany gixer (olejak)

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#61027.03.2012, 09:29

To fakt,aczkolwiek czasami niektore modele hond maja jakis tam mankament,pierdolek nie taki jak byc powinien.
Np.w firestormie notorycznie padaly regulatory napiecia.Byl zalany guma i sie grzal i topil.Zaczeli sprzedawac zamienniki z radiatorem.
W nowych Bladych bieze olej dopoki nie wymieni sie pierscieni.Drobne szczegoly ale gdzies tam ukryte sa.
A w ten diabelskiej SP nie mam do czego sie przyjebac chocbym chcial.
Mo moze do tego ze HRC KIT nie kosztuje tyle co ciastka z Asdy:)

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#61127.03.2012, 09:32

#609,
Jeżeli chodzi o długowieczność to chyba CB500 i silnik z Deauville nie mają sobie równych, ale mogę się mylić.
#610,
Wiem coś o mankamentach, dlatego powoli dłubię w swojej, żeby udoskonalić :)

Profil nieaktywny
danzig
#61227.03.2012, 09:36

#607 zgadza sie rama tak sie grzała jak cholera, łopatka sie tak rozstrajała, ze początkowo nie wiedzialem o co biega, wiedzialem o tej mozliwosci ale nie sadziłem ze az tak, silnik jak mówisz ciekł jak cholera(chujowe uszczelnienie dekla, cos a rodzaju oringowej uszczelki wcisnietej w wyzłobienie w deklu, chuja to uszczelniało) wystarzyło poł godziny nie schodzic ponizej dwustu, zeby krew tryskał,.... ja rozumiem ze tl 1000s to mega awaryjny motocykl( na allegro mozna takiego za 6000zł wyrwac, w uk jeszcze taniej pewnie) ale brutalnego oddawania mocy nie mozna było mu odmówic kumpel miał firestorma 97 to zostawał w tyle, z tym ze jak moja tlka juz czesciowo rozeszła sie na wszystkie strony swiata to vtrka cały czas bujała sobie sliczna ładna i dudniąca.

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#61327.03.2012, 09:38

Zalezy do czego najlepszym ale jak dla mnie osobiscie to tak.Turystyk powie ze nie.
Mam test czterech najlepszych motocykli w swojej "kategori" SP1,Ducati 1098s,bo drogowo wyszedl ponoc lepiej jak DESMOSEDICI z motoGP,GSXR750 '09 bo ponoc lepszy na drogi od 1000ca ,aprilia rsv factory bo Vka 1000.
I SP1 wygrala.Tylko Ducat byl lepszy na torze ale kosztuje 16.500£ a SP1 3500 i stwierdzili ze gdyby za roznice w cenie ducat/SP1 pozagracac SP1 to ona by byla szybsza od wlocha na torze.
Ale tak jak mowie.Jeden lubi sport drugi nogami do przodu dudni na zlotach HD

Profil nieaktywny
danzig
#61427.03.2012, 09:44

mam kumpla , który od zawsze naprawia motocykle , nie jakis tam kowal tylko konkretny typ z konkretnym sprzętem( sam sobie złozył 300kM gsxr1100 mierzone na gumie;)) , mówił mi ze na dłuzszą perspektywe czasu nowe cbr1000rr to padaka 900rr trwalsze , podobno aluminiowo-podobne tuleje cylindryczne nowe blady mają....

Profil nieaktywny
danzig
#61527.03.2012, 09:47

# a własnie RSV "miller" - to podobno motocykl idealny (oczywiscie nie zapominajmy ze to włoch, czyli popsujesz jak nie "umisz") jezdziłes kat milerem?

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#61627.03.2012, 10:00

Jezdzilem factory ale tylko przejazdzka.Odkochalem sie od razu.Bezjajeczne.Delikatne.Kochalem ja do momentu tej jazdy.
Teraz czekam na obiecana jazde rsv4.Ponoc zadzior jak SP1 takze moze byc fajna.

Profil nieaktywny
danzig
#61727.03.2012, 10:15

tu kolesiowi nawet sound wyszedł w samoróbach

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#61827.03.2012, 10:24

No fajnie gada.Moj wydech to ta sama liga:)
Nie jestem wrogiem aprili.Aczkolwiek ducata nienawidze :)
Z aprilia moge pojechac i zrobic zdjecie.Ale ducat zniszczylby mi klisze :)
Bus,musimy nagrac dzwiek mojej :)

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#62027.03.2012, 12:00

Kata chodzi lepiej. Nie w jego dzwieku przypadkowosci. Jest zaplanowany ryk, bo nie sztuka jest dokrecic dwa kolanka od kominka, tylko tak zrobic zeby bylo dobrze.

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#62127.03.2012, 12:03

Komentarze pod artykułem - załamka.

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#62227.03.2012, 12:10

Ta aprilia tez fajnie chodzi.Tez przelot :)
Ja musze na hamowni moje zgrac z power commanderem.
Stworzyc odpowiednia mape zaplonu

Profil nieaktywny
danzig
#62327.03.2012, 12:54

#622 w tym własnie najwiekszy sęk zabawy z wydechami , dzwięk to nie wszystko.... ps. power comandera sam dokupowałeś ????

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#62427.03.2012, 13:05

Tak.Mam PC3.Do 3tys troche sie zmulila (ale tylko bez bufflerow) i zbiera sie jak nowaR1 ale powyzej 3400 jest silny strzal mocy.Na bafflerach albo kumpla Lasery Duo Techy idzie plynnie.
To przez to ze stracila podcisnienie.
Na hamowni w YPE ponoc wykrecaja dobre moce takze oddam im niech sie pobawia :)
A pod koniec sezonu jak zawsze rozbiore ja w drobny mak na kawalku i zrobie jej airbox z carbonu.Doda ponoc 11KM.
Teraz za pozno.Sezon w pelni i ulice robia sie pelne od moto wiec nic nie kombinuje z dolotem poki co bo to z dwa tyg.bez moto :(

Profil nieaktywny
danzig
#62527.03.2012, 13:08

ale to o co chodzi z tym airboxem , ze go poprostu usztywnisz????

Profil nieaktywny
danzig
#62627.03.2012, 13:09

i nie bedzie sie odkształcał przy "zaciągu"?

elastycznyjozef
21 092 15
elastycznyjozef 21 092 15
#62727.03.2012, 13:13

Ja się dorobiłem hyperchargera, ale głównie to on chyba ładnie wygląda.

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#62827.03.2012, 13:15

Taki jest oryginalny...
http://www.youtube.com/watch?v=LZuw...

A tunningowy jest ddddduzo wiekszy,szyna wtryskiwaczy jest wewnatrz a nie pod airboxem,sam airbox jest pojemniejszy i nie ma zawirowan powietrza wiec silnik oddycha pelnymi plucami

Profil nieaktywny
danzig
#62927.03.2012, 13:17

#628 to jest tam jeszcze miejsce na cos duzo wiekszego???

kat525excentryk
2 491 308
kat525excentryk 2 491 308
#63027.03.2012, 13:20

Tu jest zdjecie dolnej polowy juz zainstalowanego w rame.Gorna jest przyklejona do baku i jak nakladass bak to sie lacza i jest jedna wielka przestrzen dla powierza wpadajacego pod cisnieniem bez zawirowan.
http://mysite.verizon.net/vze3r7qr/...

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis