Do góry

kilka pytań:)

Temat zamknięty
villanelle81
1
17.11.2014, 12:29

hej mamusie, po nowym roku emigrujemy z mężem i synkiem do Glasgow.Stąd moje dwa pytania,jak jest ze żłobkami w Szkocji? czy są tylko prywatne? a jeśli są panstwowe to jakie warunki trzeba spełniać aby się do nich dostać? i drugie jakie są dokladnie opłaty na dziecko? benefit to ok 20 funtów tyg,tak? czy jest coś jeszcze? Z góry dziekuje za odp:) mam też nadzieje,że po naszej przeprowadzce znajdzie sie jakaś mama chętna do wspólnych spacerów:)

Profil nieaktywny
kabam
#119.11.2014, 17:52

Jest cholernie drogi, żłobek chyba droższy od przedszkola, nie to, że wiem z doswiadczenia ale przysłuchiwałem się i podpytywałem koleżanek z collegu, bardziej im się opłaca być na bezrobociu i samemu opiekować się dzieciakiem niż płacić za przedszkole, dla ciekawostki dodam, że ostatnio mojej kumpeli mała córka przyniosła z przedszkola wszy.

ja999
611
ja999 611
#219.11.2014, 18:05

well...oplaty na dziecko sa takie jakie poniesiesz.... co do benefitow to jest podstawowy warunek zeby wogole o nie aplikowac- trzeba pracowac przez 3 miesiace i zarabiac co najmniej f150 tygodniowo...
co do zlobka , przedszkola czy opiekunki to trzeba zaplacic o ile sie nie jest na working tax credit.... koszty sa rozne w zaleznosci od miejsca...czy opiekuna ale nie jest tak tanio jak przedszkole w PL

Ladybird
808
Ladybird 808
#319.11.2014, 20:01

Opieka nad dzieckiem calodzienna to okolo £30 za dzien. Stawki sa rozne. Przedszkola sa prywatne i miejskie. Te drugie zwane potocznie nursery schools oferuja 15h tygodniowo bezplatnego nauczania dla dzieci, ktore skonczyly 3 lata. Do tego sa i owszem zlobki miejskie dla dzieci od 3 miesiecy do 2/3 lat. Ida do nich dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej, typu wielodzietnosc, uzaleznienia, samotne matki, niskie dochody itp, itd. Kieuje do tego rodzaju placowki Health Visitor. Doplate do przedszkola mozna dostac, jest to uzalenione od dochodow i wszystko mozna sobie pieknie obliczyc tutaj:
http://taxcredits.hmrc.gov.uk/Quali...

Rodzin z dziecmi moga dostawac CHB, CTC oraz WTC. Wszystko uzalenione od dochodow rocznych wszystkich osob w gospodarstwie domowym.

  • Strona
  • 1

Katalog firm