Sspidersky piekna suczka! Lubie takie psy ktore widac. Moje przy okazji slychac (jak kazdego owczarka niestety) ;)
Jesli chodzi o siersciuche chlopakow to jak nie ma blota (wiem.. to sie zadko zdaza) to latwiejszy w utrzymaniu jest Draco - dlugowlosy. Jednak jak jest taka pogoda jak teraz to bloto skleja siersc, robia sie koltuny i trzeba go myc, plukac, pryskac odzywka i czesac... Za to siersc + dom i jego utrzymanie to wygrywa w wyscigu o najwieksze utrapienie siersc Scouta - krotkowlosy - jest twarda i wbija sie we wszystkie ubrania, obicie kanapy, koce i dywany...
Na 3 sie juz nie pisze, przynajmniej nie teraz i tak bedzie mi ciezko i bede miala wyrzuty sumienia bo od wrzesnia studia zaczynam i chlopaki beda ze mna spedzac mniej czasu. Chociaz nie ukrywam, ze chcialabym kiedys porzadnego psa pracujacego. Draco ma dysplazje wiec nie moge z nim trenowac tak jak bym chciala, a Scout przez to ze mial "trudne dziecinstwo" nie nadaje sie do pracy na rekawie...
Scott_David tutaj uzywa sie nazwy Alsatian dosyc czesto. Uzywac tego zaczeli po wojnie kiedy wszystko co niemieckie zle sie kojarzylo. Tak juz zostalo. Do tego wszystkiego obywatelom UK wydaje sie ze owczarek alzacki to taki z dluga sierscia, a niemiecki to ten z krotka... Juz mi sie nie chce ludziom tlumaczyc ze to dokladnie to samo ;)
Kto z was posiada jakie psiska - male, duze, wystawowe, skundlone ;) Chwalcie sie wszyscy :))
Mozemy dzielic sie wszystkimi spostrzezeniami, watpliwosciami, dot. kupna psa, wyboru rasy, karmienia, zachowan itd. , itd. , itd. ;))
Ja jestem bardzo dumna i przeszczesliwa posiadaczka nierodowodowego American Staffordshire Terrier'a , widocznego na zalaczonym obrazku :)
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam, Magda ;)