Do góry

Wiadomości

Ceny paliw ponownie w górę. "Popyt przestał mieć znaczenie, spekulanci zawsze znajdą powód do podwyżki"

Po obniżkach cen paliw kierowców ponownie czekają większe wydatki przy pompach. Wszystko przez rosnące ceny hurtowe na europejskim rynku.

"Nie ma już znaczenia jak mocno kierowcy zaciskają pasa. Spekulanci na rynku paliw zawsze znajdą sposób, aby podnieść ceny przy pompach"

Od początku lipca koszt litra benzyny wzrósł o 3.3 pensa do 135.5 pensa. Wzrost o 2,5 proc. w ciągu zaledwie miesiąca jest najwyższym od wiosny - twierdzi organizacja AA, reprezentująca interesy kierowców w Wielkiej Brytanii.

Nowe dane dotyczące wypadków na drogach w Wielkiej Brytanii

Z danych udostępnionych przez brytyjski departament transportu (Department of Transport) wynika, że drogi stają się bezpieczniejsze. Przynajmniej dla kierowców, rowerzyści mają mniej szczęścia.

"Często w wypadkach na drodze najbardziej cierpią niewinne im osoby" - tłumaczy Piotr z firmy prawniczej Vincents Claims, fot. RahelH (CC BY 2.0)

17.06 Londyn: Motocyklowy "Polish Bikers Day"

Polscy motocykliści spotkają się na zlocie w stolicy Wielkiej Brytanii. Patronem medialnym imprezy jest Emito.net.

W programie imprezy pokazy, konkursy i prezentacje. Pula nagród sięga 1000 funtów. Dodatkowymi atrakcjami będą zawody siłowe dla pań i panów.

Będą też polskie potrawy i polskie piwo. Oprawę muzyczną zapewnia Red Cow Down.

- Poprzednie edycje cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. W ubiegłym roku gościliśmy ponad 400 osób - mówią organizatorzy.

Kiedy?
17 czerwca 2012
godz. 12

Gdzie?
Ace Corner

Wskocz na motor

Latem patrzysz wręcz z zawiścią na parę mknącą na pozamiejską wycieczkę. Marzysz o przestrzeniach, wolności i wietrze owiewającym twarz. Zaczynasz przymierzać się w wyobraźni do swojego widoku w kasku i na siodełku jakiejś imponującej maszyny. Potrzebujesz jeszcze racjonalnych argumentów, by podjąć decyzję. Służymy pomocą.

Paliwa w UK biją kolejne rekordy cenowe

Średnie ceny benzyny bezołowiowej w Wielkiej Brytanii osiągnęły nowy rekordowy poziom - 140.2p za litr, a oleju napędowego - 146.72p za litr. I wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.

Minister finansów George Osborne potwierdził w minionym tygodniu, że 1 sierpnia wprowadzi podwyżkę podatku od paliw, która wyniesie 3p za litr.

25.03 Szkocja: Zlot fanów BMW

W niedzielę, 25 marca 2012 roku o godzinie 13.00 w Harthill, pomiędzy Glasgow a Edynburgiem, odbędzie się drugi zlot miłośników BMW. Zaproszeni są wszyscy entuzjaści tej marki.

Pierwszy zlot fanów BMW w Szkocji, Fot. bentley

- Zlot będzie miał na celu wymianę uwag dotyczących użytkowania aut, jak również założenie ścisłej grupy użytkowników i miłośników marki BMW - mówi organizator zlotu. - Wiek auta nie ma znaczenia, w tym cała magia. Niezależnie od tego, czy twoje BMW pochodzi z 2009 roku czy z 1989! - dodaje.

Więcej pociągów towarowych z PL do Londynu

Firma kolejowa DB Schenker Rail zapowiedziała otworzenie we wrześniu br. drugiego połączenia na trasie Wrocław – Londyn. W 2013 r. będzie kursować na niej aż pięć takich pociągów towarowych w tygodniu.

Pierwsze połączenie utworzono w listopadzie 2011. Ta ekspansja to wynik zwiększających się potrzeb transportowych i handlowych obu krajów.

Zima ponownie zaskoczyła Wielką Brytanię

Opóźniona w tym roku zima dotarła nad Wielką Brytanię. Ciężkie opady śniegu powodują opóźnienia w lotach oraz utrudniają życie kierowcom. Pogoda ma się utrzymać przez kilka najbliższych dni.

W sobotę opady śniegu pojawiły się najpierw w południowej Szkocji, niektórych częściach Walii, a następnie przesunęły się nad południowo-wschodnią Anglię. Według Met Office, mają one pozostać nad Wyspami przez co najmniej kilka dni.

Wypadek, bo Polak jechał pijany prawą stroną

Na 500 funtów kary, 80 godzin prac społecznych, 30-miesieczny zakaz prowadzenia samochodu i kuratora skazał wczoraj sąd 31-letniego Mariana Mikołajczyka. Mężczyzna po pijanemu jadąc prawą stroną spowodował poważny wypadek.

Polak tłumaczył wczoraj przed sądem, że pił alkohol, bo tego dnia pokłócił się i zerwał ze swoją dziewczyną.

Bajaj RE60 - premiera najtańszego auta świata

Nowy hinduski samochód ma kosztować mniej niż 1,7 tys. funtów. W jego produkcji pomagać mają Nissan i Renault.

Producent skuterów i riksz z Indii właśnie zaprezentował w New Dehli prototyp modelu o nazwie RE60.

Auto może przewieźć 4 osoby, osiąga prędkość maksymalną 70 km/h i spala mniej niż 3 litry paliwa na 100 km.