Do góry

Motoryzacja

Motocykl - moja radość, moja pasja

Jazda samochodem nie kręci ich tak, jak motocyklowe podróże. Na motorze czują pęd powietrza zamiast gonitwy myśli, prawdziwą frajdę, pełną wolność…

Zmiany w testach na prawo jazdy w UK

Do końca 2011 roku można uczyć się do egzaminów na brytyjskie prawo jazdy, korzystając z aktualnie obowiązujących i używanych na egzaminach testów.

Obowiązkowa deklaracja o dawstwie

Kierowcy będą musieli odpowiedzieć na pytanie, czy zgadzają się być dawcami organów, w momencie składania wniosku o prawo jazdy. To samo dotyczyć będzie osób odnawiających Driving Licence.

Tę inicjatywę przygotowała specjalna jednostka rządu – nudge unit, której zadaniem jest przekonywanie do pewnych idei drogą delikatnej perswazji.

Fałszywa polisa

Chcąc ubezpieczyć samochód w Wielkiej Brytanii często musisz przygotować się na spory wydatek. Niestety najtańsze "okazje" nie zawsze bywają najlepsze. Urząd ds. Oszustw Ubezpieczeniowych przestrzega przed coraz częstszymi przypadkami oszustw, których ofiarą najczęściej padają nieznający języka angielskiego imigranci.

Edynburg: Europejski Rajd Syren i Warszaw

Dumy polskich producentów aut, Syreny i Warszawy przyjeżdżają do Edynburga, by zabrać nas w podróż w czasie do powojennej Polski. Świetlica serdecznie zaprasza na pokaz Syren i Warszaw i spotkanie z miłośnikami tych aut.

Kiedy?
2 maj, 19.00 – 20.00

Gdzie?
Świetlica, Fort Community Wing
25 North Fort Street
EH6 4HF, Edynburg
[email protected]

Dojazd autobusami:
7, 14, 21 – od strony Ferry Road, 1, 10, 11, 16, 22, 34, 36 –od strony Lindsay Road i North Junction Street.

Łatanie dziur... w angielskich drogach

Mniej niż jedna trzecia Brytyjczyków uważa, że angielskie drogi są w zadowalającym stanie – ostrzega Institution of Civil Engineers (Ice).

Badanie przeprowadzone na próbie 2050 dorosłych osób wykazało, że tylko 32% z nich jest usatysfakcjonowanych stanem dróg w Anglii. Jest to 18% spadek od końca 2010 roku, gdzie swoje zadowolenie deklarowało 50% badanych.

Rowerzyści karani na równi z kierowcami

Rząd rozważa wprowadzenie ustawy pozwalającej karać rowerzystów podobnie do kierowców innych pojazdów w sprawach związanych ze spowodowaniem śmierci lub uszczerbku na zdrowiu w wyniku niebezpiecznej jazdy.

W latach 2005 – 2009 dziesięciu pieszych zginęło w kolizji z rowerem, a kolejne 262 osoby zostały poważnie ranne. Spowodowanie śmiertelnego wypadku będącego wynikiem niebezpiecznej jazdy samochodem, może oznaczać dla kierowcy nawet 14 lat więzienia. Cykliści wydają się jednak być bezkarni.

Cena ropy ponownie w górę

Trwające walki w Libii coraz poważniej wpływają na światowe ceny ropy. Tym razem, domniemanym powodem podwyżki są zniszczenia dokonane na jednym z największych złóż naftowych kraju.

Cena surowca wzrosła o 0.8% do 123,17 dolarów. Przewiduje się, że zmiana ta może ponownie negatywnie wpłynąć na ceny paliw w Wielkiej Brytanii. Eksport oleju z objętej konfliktem Libii poważnie zmalał w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Dodatkowym problemem są siły lojalne generałowi Kadafiemu, kontrolujące teren, na którym znajduje się 80% zasobów kraju.

Wyprawa motocyklem do Azji Centralnej

Trójka Polaków postanowiła motocyklami podbić Azję Centralną. Już w maju tego roku chcą wyruszyć w długo planowaną podróż.

Uzależnieni od GPS

Pewien kierowca z Doncaster tak bardzo zaufał swojemu urządzeniu GPS, że zatrzymał się dopiero na siatce, która zabezpieczała granicę wysokiego na ponad 100 stóp klifu w Todmorden. - To był koszmar - mówił po zdarzeniu nieostrożny kierowca, którego samochód „ratowano” przez dziewięć godzin.