Do góry

Artykuły

Brytyjski zakaz prowadzenia samochodu, a jego skutki w innych krajach Europy i Polsce

List do redakcji: Zostałem zatrzymany przez brytyjską policję za (uwaga!) siedzenie w zaparkowanym samochodzie w stanie nietrzeźwym (czekałem pod pubem na syna, który miał odwieźć mnie i samochód do domu, bo wiedziałem, że w tym stanie nie mogę prowadzić). Samochód miał wyłączony silnik, kluczyki schowałem w kieszeni. Mimo tego policja odholowała samochód, a ja zostałem skazany za jazdę po pijanemu (sic!). Wyrok opiewa na zakaz prowadzenia pojazdów przez 26 miesięcy, odebrano mi prawo jazdy. Dostałem też skierowanie na kurs rehabilitacyjny.

Poczuć ducha historii

Zakurzeni, spoceni, zmęczeni. Wkoło szczęk bitewnego oręża, słychać odgłosy wystrzałów. Bitewne zmagania porządnie dają w kość, jednak dla nich to kolejne wyzwanie. A nawet coś więcej – przygoda życia. Każda okazja jest dobra, żeby poczuć ducha historii…

Cztery dni, kilkadziesiąt pojazdów, ponad 300 uczestników. Grupy rekonstrukcyjne z Polski, Anglii, Francji. I ostatnie zadanie do wykonania – marsz na słynny John Frost Bridge.

Wskocz na motor

Latem patrzysz wręcz z zawiścią na parę mknącą na pozamiejską wycieczkę. Marzysz o przestrzeniach, wolności i wietrze owiewającym twarz. Zaczynasz przymierzać się w wyobraźni do swojego widoku w kasku i na siodełku jakiejś imponującej maszyny. Potrzebujesz jeszcze racjonalnych argumentów, by podjąć decyzję. Służymy pomocą.

1st Emito.net Grand Prix

35-letni Marek Jakubczak zwyciężył wczoraj wieczorem po dramatycznym wyścigu finałowym w gokartowych zawodach "1st Emito.net Grand Prix". Na torze wyścigowym w Newbridge pod Edynburgiem zmierzyło się 32 wielbicieli ostrej jazdy. Imprezę pełną emocji, potu, radości i dramatów zorganizowali forumowicze Emito.net.

Zwycięscy turnieju Marek Jakubczak (w środku), Grzegorz Woźniak (z lewej) i Maciej Lewandowski (z prawej).

Motocykl - moja radość, moja pasja

Jazda samochodem nie kręci ich tak, jak motocyklowe podróże. Na motorze czują pęd powietrza zamiast gonitwy myśli, prawdziwą frajdę, pełną wolność…

Pasja dwóch kół w Wielkiej Brytanii

Motor to przygoda i spełnienie marzeń o wolności. Korki w miastach przestają istnieć. Szum wiatru, ciekawe znajomości (bo świat motocyklistów to szczególna społeczność). Wspólne albo samotne wypady w ciekawe miejsca i wiele nowych możliwości.

Jazda motocyklem ma wielu wielbicieli przede wszystkim ze względu na nieskrępowaną niczym swobodę, przyjemność, no i szybkość. Miłośnicy dwóch kółek podkreślają, że poruszanie się jednośladem daje ogromną frajdę, kontakt z naturą, pozytywne emocje oraz zastrzyk adrenaliny.

Jak się jeździ w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Każdy, kto odwiedza Polskę i Wielką Brytanię wie, że to dwa różne drogowe światy – system, infrastruktura, kodeks, zachowania kierowców i innych użytkowników drogi.

Prowadzić w Polsce i na Wyspach

Każdy, kto odwiedza Polskę i Wielką Brytanię wie, że to dwa różne drogowe światy. Inny system, infrastruktura, kodeks, zachowania kierowców i innych użytkowników drogi. Oto, jak to wygląda w praktyce.

Dla kierowcy Polaka, który zamieszkał na Wyspach i postanowił zrobić tutaj prawo jazdy, jeżdżenie po brytyjskich drogach to wyzwanie przede wszystkim mentalno-emocjonalne. Z dumnego samotnego zdobywcy szos musi przeobrazić się w przyjazną innym owieczkę w stadzie, dla której… cóż, prawo na drodze jest prawem!

Fałszywa polisa

Chcąc ubezpieczyć samochód w Wielkiej Brytanii często musisz przygotować się na spory wydatek. Niestety najtańsze "okazje" nie zawsze bywają najlepsze. Urząd ds. Oszustw Ubezpieczeniowych przestrzega przed coraz częstszymi przypadkami oszustw, których ofiarą najczęściej padają nieznający języka angielskiego imigranci.

Nauczyć żonę jeździć i uniknąć rozwodu

Jak uczyć panie jeździć tak, by mogły maksymalnie wykorzystać swoje wrodzone predyspozycje, a także o czym powinien pamiętać nauczyciel jazdy w relacji mistrz (mężczyzna) – (kobieta) uczeń, mówi dr hab. Adam Tarnowski, psycholog transportu.

O czym warto wiedzieć, ucząc jeździć żonę, dziewczynę czy koleżankę?