Do góry

19.05 Londyn: Rusza Akademia Mężczyzny

Akademia Mężczyzny to program składający się z 9 różnych warsztatów kierowanych zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Realizuje je Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie. Patronem medialnym jest Emito.net.

Mężczyzna poddawany jest współcześnie trudnej i ciężkiej do spełnienia roli: wiernego partnera, dobrego kochanka, wzorowego ojca i spełnionego człowieka.

Wychowywany głównie w środowisku kobiet, jako dorosły, podlega nieustannie ostrym regułom rywalizacji, za wszelką cenę starając się spełniać oczekiwania otoczenia. Zmieniają się zadania, jakie w XXI wieku spełniać powinien mężczyzna. Wraz z nimi, jego męskość wystawiana jest na ciągłą próbę.

Każdy mężczyzna powinien postawić dom, spłodzić syna i posadzić drzewo - to żywy przekaz, który za cenę własnego zdrowia a nawet życia, wielu mężczyzn chce wypełniać.

Nauczeni, iż silna postawa, bez uczuciowości, to jedyna, która pomoże w osiągnięciu sukcesu. Niestety, jest to jedna z podstawowych przyczyn powstawania kompleksów, spadku jakości życia a także dolegliwości psychosomatycznych, w tym seksualnych.

- Akademia Mężczyzny jest projektem, który ma na celu pomóc odkrywać na nowo własną męskość, akceptować ją i zacząć się z niej cieszyć. Akcja kierowana jest nie tylko do mężczyzn, ale również do kobiet. Bo zakładamy, że bez kobiecości, o istnieniu męskości nawet nie byłoby dzisiaj mowy – mówią

Na Akademię składa się 9 oddzielnych bloków tematycznych. Przez 9 różnych dni, będą prowadzone warsztaty, wykłady, pokazy filmów oraz wystąpienia autorytetów i znanych postaci.

- Zajmiemy się kolejno; męskością i postaramy się określić, czym ona jest dzisiaj i co tak naprawdę oznacza. Pokażemy świat płci, tj. różnice występujące w komunikacji, budowie mózgów, układzie hormonalnym i temu, co wpływa na różne postrzeganie przez nas rzeczywistości. Jeden z bloków zostanie poświęcony podbrzuszu mężczyzny, w którym szczegółowo zajmiemy się budową i funkcją penisa, nie zapominając o profilaktyce zdrowotnej mężczyzn, w tym impotencji i spadku libido – wyliczają organizatorzy.

- Sporo uwagi poświęcimy na to, jak być dobrym kochankiem. Tutaj powiemy wiele m.in. o fizjologii, zachowaniach i seksualności kobiet a także sposobach, jak rozpalić w nich ogień – dodają. - Damy też wskazówki, co oznacza bycie fajnym partnerem. Pozostawanie w stałym związku jest wspaniałą przygodą, jeśli każde z partnerów chce i potrafi komunikować o swoich własnych potrzebach i oczekiwaniach.

- Natomiast w bloku moje pasje, odkryjemy męski potencjał do tworzenia, kreowania i czerpania radości z życia w każdej wolnej chwili. Męskość jest także istotnym pierwiastkiem, który przekazuje się z pokolenia na pokolenia. Bycie super ojcem, wymaga specyficznych cech charakteru i umiejętności, którym będziemy się przyglądać podczas Akademii – mówią.

- Istotnym wydarzeniem będzie warsztat pt. wierny przyjaciel. Bycie kimś takim, wymaga szczerości wobec siebie i drugiego człowieka. Dobra, spełniona przyjaźń jest często lekarstwem na wiele niepowodzeń. Ostatnie spotkanie będzie poświęcone męŜczyźnie w miejscu pracy. Oddany pracownik to nie ten, kto pozostaje zawsze po godzinach, zarywa noce i poświęca urlopy na rzecz swojej firmy. Postaramy się pokazać, Ŝe bycie dobrym w pracy, to umiejętność bycia przede wszystkim w zgodzie z samym sobą – zapowiadają.

Koordynatorem akcji jest Przemysław Potorski. Ilość miejsc w Akademii Mężczyzny jest ograniczona. Więcej informacji na mezczyzna.pczs.org

Kiedy
19 maja 2012
Godz. 12
Kolejne spotkania, po wcześniejszym uzgodnieniu, odbywać się będą w weekendy

Zapisy
Zgłoszenia udziału należy wysyłać na adres: przemysł[email protected]

Koszt
10 funtów

Gdzie?
Ognisko Polskie
55 Exhibition Road,
London
SW7 2PN

Komentarze 1

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#107.05.2012, 11:35

- Sporo uwagi poświęcimy na to, jak być dobrym kochankiem.

Kurs prowadzony przez stado bab ktore postawnowily stworzyc idealnego dla siebie faceta :/