Do góry

27.11 Edynburg: Pierwsze Polsko-Szkockie Forum Biznesowe

Pierwsze Polsko Szkockie Forum Biznesowe ma na celu podniesienie profilu polskich przedsiębiorców w Szkocji i podkreślenie ich wkładu do szkockiej gospodarki. Wydarzenie będzie również okazją dla przedsiębiorców do pogłębienia wiedzy na temat rozwoju biznesu w Szkocji a dla eksporterów zainteresowania się rynkiem polskim.

Wideo z II Kongresu Polskich Kongresmenów w Londynie, 16.10.2015:

Polscy Przedsiębiorcy w Szkocji
Pierwsza część całodniowego eventu będzie dotyczyła dostępnych źródel finansowania biznesu z powszechnie dostępnych dotacji i pożyczek.

Podczas Kilniki Biznesowej zostaną także poruszone kwestie biznesowe ważne dla każdego przedsiębiorcy w codziennym zarządzaniu firmą, m.in. jak właściwie postępować w kontaktach z bankami oraz jak przekonać je i inne instytucje finansowe do udzielania pożyczek, co oznaczają zmiany w emeryturach dla pracowników oraz Sales Pitch - najlepsze praktyki.

Podczas seminarium odbędzie się również panel case studies, podczas której przedsiębiorcy będą dyskutować na temat ich doświadczeń w prowadzeniu biznesu w Szkocji.

Możliwości eksportowe do Polski
Mimo że polski rynek rozwija się dynamicznie od 1989 roku, to uderza na nim brak (z nielicznymi wyjątkami) brytyjskich przedsiębiorstw. Tym bardziej, że Polska stwarza ogromne możliwości dla wielu różnych branż poczynając od przemysłu ciężkiego, poprzez przemysł farmaceutyczny i przemysł dóbr konsumpcyjnych po przemysł budowniczy.

Od ubiegłego lata, Rząd Brytyjski korzysta z usług Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w zakresie wsparcia eksportu. W związku z tym BPIH nakreśli możliwości eksportowe do Polski i zaoferuje swoje usługi firmom brytyjskim, chcącym wejść na rynek polski.

Podczas całodniowego forum biznesowego będzie możliwość uczestnictwa w moderowanej sesji 1-1 z ekspertami biorącymi udział w wydarzeniu.

Nieformalną część spotkań zainicjuje sesja speed-networkingu, podczas której każdy uczestnik w czasie 30 sekund przedstawi siebie i swoją firmę. Po tej części nastąpią nieformalne rozmowy między uczestnikami przy lampce wina.

Kiedy:
27 listopada 2015, 9:30 - 18:00

Gdzie:
The Royal Society Of Edinburgh, 22-26 George Street, EH2 2PQ

Program i rejestracja: www.pblink.co.uk/forum

Komentarze