Do góry

Edinburgh Festival: wygraj bilety

Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu ma zaszczyt zaprezentować twórczość znakomitych polskich artystów: reżysera Grzegorza Jarzyny, oraz kompozytorów Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa na te wydarzenia oraz do udziału w naszym konkursie.

2008: Makbet, TR Warszawa, fot. Anna Grzelewska

1. "2008: Makbet", TR Warszawa, 11-18 sierpnia 2012

Dowódca wojskowy Makbet wyzwala koszmar rzezi i zniszczenia. Wojna z terroryzmem staje się terrorem wojny. Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny, z udziałem Cezarego Kosińskiego i Danuty Stenki jest adaptacja szekspirowskiego Makbeta ze spektakularnymi efektami pirotechnicznymi, iluzjonistycznymi i projekcjami multimedialnymi.

Spektakl w języku polskim z angielskimi napisami. Więcej informacji na: eif.co.uk/Macbeth

Pytanie konkursowe nr 1

Żeby wygrać jedno z 2 pojedynczych zaproszeń na ten spektakl w dniu 18 sierpnia o godzinie 19.30 wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "kto jest autorem przekładu szekspirowskiego Makbeta na którym oparty jest spektakl 2008: Macbeth?"

2. Cztery Dni-Cztery Symfonie Karola Szymanowskiego, Londyńska Orkiestra Symfoniczna, 16-19 sierpnia 2012

London Symphony Orchestra, fot. Valery Gergiev

Cztery festiwalowe koncerty wypełnią perły polskiej muzyki klasycznej, w najlepszych wykonaniach. Londyńska Orkiestra Symfoniczna, pod dyrekcją Walerego Giergiewa, wykona wszystkie cztery Symfonie Karola Szymanowskiego zestawione kontrastowo z symfoniami Johannesa Brahmsa. W zaprezentowanych utworach będzie można usłyszeć akcenty orientalne: ornamenty i charakterystyczne zwroty melodii z subtelną, wyrafinowaną kolorystyką brzmieniową.

Więcej informacji na: eif.co.uk/lso

Pytanie konkursowe nr 2

Żeby wygrać jedno z 2 pojedynczych zaproszeń na koncert w dniu 19 sierpnia - London Symphony Orchestra 04 wystarczy wymienić imiona i nazwiska pianisty i skrzypka, którzy będą występowali podczas tego koncertu.

3. Dwa koncerty prezentujące twórczość Witolda Lutosławskiego, Cleveland Orkiestra, 21-22 sierpnia 2012

Należąca do grupy Wielkiej Piątki orkiestr USA - Cleveland Orchestra po raz kolejny zawita na Festiwalu - tym razem z dwoma koncertami Witolda Lutosławskiego. Orkiestra pod dyrekcją Franza Welsera-Mösta wykona dwa koncerty: 21 sierpnia będzie to barwny, wirtuozerski Koncert na orkiestrę inspirowany polskim folklorem, a 22 sierpnia niemiecki pianista Lars Vogt wykona Koncert Fortepianowy, w którym usłyszeć będzie można inspiracje kompozytora nawiązujące do tradycji wielkiego pianizmu Chopina, Liszta i Brahmsa.

Cleveland Orchestra, fot. Roger Mastroianni

Więcej informacji na:eif.co.uk/Cleveland

Pytanie konkursowe nr 3

Żeby wygrać jedno z 2 pojedynczych zaproszeń na koncert w dniu 22 sierpnia wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "w którym roku powstała Orkiestra Cleveland?"

Na odpowiedzi czekamy do dnia 14 sierpnia 2012 do godziny 16.00 na adres: [email protected]

Bilety będzie można odebrać w dniu wydarzenia podając swoje imię i nazwisko lub osobiście w: Hub Tickets, The Hub, Castlehill, Edynburg, EH1 2NE od 17 sierpnia 2012.

Zobacz szczegóły dotyczące polskich występów na festiwalu w Edynburgu w folderze Polska Arts Instytutu Adama Mickiewicza (.pdf).

Komentarze