Do góry

Polskie Centrum Kultury i Edukacji rozpoczyna zapisy

Nowo powstałe Polskie Centrum Kultury i Edukacji im. Fryderyka Chopina w Edynburgu ogłasza zapisy do Polskiej Szkoły, Tęczowego Przedszkola oraz na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Budynek Polskiego Centrum Kultury i Edukacji

Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina w Edynburgu

Polska Szkoła im. Fryderyka Chopina w Edynburgu to doskonale przygotowani nauczyciele, wsparcie merytoryczne dydaktyków z Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Edynburskiego, autorskie materiały podręcznikowe dostosowane do zainteresowań i potrzeb dzieci uczących się za granicą, własny budynek z doskonale wyposażonymi salami (pełen zestaw słowników i lektur, literatura dla dzieci i młodzieży, liczne albumy i atlasy oraz mapy ścienne i plansze edukacyjne, dostęp do projektora multimedialnego i Internetu). To także gazetka szkolna i wirtualny projekt edukacyjny zachęcające uczniów do pracy w domu, profilaktyka logopedyczna, wyjścia wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia plastyczne oraz przygotowania do egzaminów GCSE z języka polskiego – tak w skrócie podsumować można naszą ofertę szkolną.

Zapewniamy nauczanie w formie bardzo nowoczesnej i atrakcyjnej dla ucznia, niepozbawionej odniesień do szkockiej codzienności. Naszym celem jest w równej mierze przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat języka, kultury, historii i geografii Polski, co umożliwi rozwinięcie u nich pełnej kompetencji w zakresie języka polskiego i tym samym zapewnienie wszystkich korzyści płynących z bycia dwujęzycznym.

O korzyściach płynących z dwujęzyczności i wielu innych sprawach dotyczących Polskiego Centrum przeczytać można w naszym wywiadzie z Dyrektor Centrum – dr Anną Martowicz.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 lat (I poziom) i 7-8 lat (II poziom) odbywać będą się w piątki między 14:30 a 17:30. Dzieci w wieku 9-11 (III poziom) oraz 12-15 lat (IV poziom) zapraszamy w soboty na zajęcia lekcyjne trwające od 10:00 do 14:00 z zajęciami dodatkowymi trwającymi do 15:30.

Oprócz zniżek dla rodzeństwa, uczniom uczęszczającym do Szkoły oferujemy dodatkowo 20% zniżki na zajęcia w rozmaitych kółkach zainteresowań (zob. poniżej).

Tęczowe Przedszkole i grupa dla rodziców z dziećmi

Rodziców dzieci w wieku 2-5 lat zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą grup przedszkolnych. Nasze 2,5-godzinne zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w dwóch grupach: w poniedziałki i środy (grupa I) i we wtorki oraz czwartki (grupa II).

Zapewniamy rozwijające zabawy językowe polskie i angielskie, profilaktykę logopedyczną, rozmaite zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne, naukę wierszyków i piosenek, teatrzyki z pacynkami, wspólne czytanie książeczek, bardzo dobrze wyposażoną, przytulną i kolorową salę, małe grupy (10 -15 osób) oraz opiekę na najwyższym poziomie.

Podobnie jak w przypadku szkoły, naszym celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszego startu w kierunku pełnej dwujęzyczności. Aby cel ten osiągnąć, planujemy aktywną współpracę z organizacją BookTrust i edynburskim Storytelling Centre oraz autorami programu na rzecz dwujęzyczności "Bilingualism Matters".

Rodziców z dziećmi w wieku 0-5 lat zapraszamy ponadto do udziału w naszych bezpłatnych 45-minutowych czwartkowych spotkaniach, które również wypełnione będą zabawami, piosenkami i wierszykami.

Kółka zainteresowań i kluby dla dzieci i młodzieży

Przyjmujemy również zapisy do kółek zainteresowań: kółka plastycznego, fotograficznego, szachowego, językowo-dziennikarskiego, tanecznego i teatralnego. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę, której nie powstydziłyby się najlepsze szkoły prywatne – aktywnie działający artysta-plastyk, profesjonalny fotograf ze sporym dorobkiem, reżyser sztuk filmowych i teatralnych, instruktor szachowy z międzynarodowym tytułem kandydata na mistrza organizacji FIDE, doktor językoznawstwa i choreograf z dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z gwiazdami show-businesu.

Oprócz urozmaiconych i atrakcyjnych cotygodniowych zajęć, kółko plastyczne i fotograficzne przygotowywać będą publiczne wystawy swoich prac, kółko teatralne i taneczne pracować będą nad przygotowywaniem sztuk teatralnych, które będziemy chcieli wystawiać w Edynburgu i poza nim, młodzi szachiści przygotowywać się będą do wzięcia udziału w turnieju szachowym, a kółko językowo-dziennikarskie (działające pod nazwą Klub Pana Słówko) będzie, wspólnie z uczniami Polskiej Szkoły, redagowało własną gazetkę i brało udział w międzynarodowych konkursach polonijnych.

Zajęcia w kółkach będą odbywać się we wtorki, środy i czwartki w godzinach popołudniowych i trwać będą 1,5 godziny.

Zajęcia dla dorosłych

Na naszą ofertę dla dorosłych składa się w tej chwili 15-tygodniowy wieczorowy kurs podstaw języka angielskiego prowadzony przez świetnie wyszkolonego nauczyciela i spotkania klubu szachowego (bezpłatne).
W budynku Centrum prowadzone będą również zajęcia jogi, przekrojowy kurs tańca a także kurs fotograficzny.

Szczegóły

Szczegółowe informacje na temat wszystkich zajęć, nauczycieli i instruktorów, godzin spotkań i opłat oraz formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.pce-chopin.org.

Tych, którzy chcą na bieżąco śledzić postępy w tworzeniu i rozwoju Centrum (w tym ogłoszenia o nowych kursach i klubach), zapraszamy również do dołączenia do grona naszych sympatyków na www.facebook.com/pce-chopin.

Portal Emito.net jest oficjalnym patronem medialnym Polskiego Centrum im. Fryderyka Chopina w Edynburgu.

Komentarze 3

dzikisusel
246
#106.08.2012, 13:42

Mam pytanie. Ogladalem wlasnie oferte dla dzieci i zauwazylem ze macie zajecia dla dzieciaków 0-5 lub od 8 lat wzwyz. A co w przedziale 5 -8 lat ?

PolskieCentrum
13
#206.08.2012, 14:06

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat dodać planujemy do naszej oferty w październiku wraz z kilkoma innymi pomysłami.

znaika81
5
#306.08.2012, 17:41

W dziale Oplaty i zapisy wkradl sie blad.:ostatnie zdanie z adresem mailowym,ktory zawiera litere 'ł' .