Do góry

Premier Cameron zaprasza całą Polskę

Na stronie Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce opublikowany został tekst autorstwa Davida Camerona. Premier promując przyszłoroczną Olimpiadę w Londynie zachęca jednocześnie do przyjazdu pracowników, studentów, przedsiębiorców i turystów.

David Cameron

W przyszłym roku, gdy Londyn gościć będzie igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, to miasto - jedno z najbardziej dynamicznych miast świata - stanie się areną najbardziej ekscytującego widowiska na naszej planecie.

Być gospodarzem igrzysk to wielki zaszczyt. Jestem dumny, że cała Wielka Brytania jest już przygotowana na to spektakularne sportowe lato. Jest to jednak również wielka okazja, wielka szansa na to, aby świat odkrył na nowo, co nasz kraj ma do zaoferowania.

Znane są nasze zamki i katedry, nasza historia i dziedzictwo, a jak pokazał królewski ślub wiosną tego roku, jesteśmy również przywiązani do naszej tradycji. Ale to jest tylko jedna strona medalu. Dzisiaj jesteśmy krajem nowoczesnym i kreatywnym, jednym z najlepszym w świecie miejsc do odwiedzenia, studiowania, pracy, inwestowania i robienia interesów.

Dlatego chcę zrobić coś więcej, niż tylko zaprosić najlepszych polskich sportowców na przyszłoroczne Igrzyska w Londynie. Chcę zaprosić całą Polskę.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub inwestorem, masz okazję poznać nowe możliwości oferowane przez kraj, który przed ludźmi takimi, jak ty rozwija czerwony dywan. Mój rząd zdecydowanie dąży do tego, aby Wielka Brytania stała się najlepszym miejscem do zakładania nowych firm.

Obniżamy podatek CIT do najniższego poziomu w G7, zwiększyliśmy ulgi podatkowe dla firm nowo zakładanych i firm o wysokiej dynamice wzrostu. Specjalnie z myślą o przedsiębiorcach wprowadziliśmy również nowy system wizowy, aby przyciągnąć do naszego kraju najlepszych.

Teraz firmę w Wielkiej Brytanii można założyć w mniej niż dwa tygodnie - to dwa razy szybciej niż średnia europejska. Nic dziwnego, że co 100 sekund rozpoczyna u nas działalność nowa firma.

Jeżeli jesteś studentem, rok 2012 to dla ciebie szansa, aby dowiedzieć się więcej o kraju, który ma cztery z dziesięciu najlepszych uniwersytetów świata. Dostaliśmy już ponad 80 nagród Nobla w dziedzinie nauki i technologii, a biorąc pod uwagę inwestycje w naukę, badania i centra innowacyjne mamy nadzieję, że liczba tych nagród będzie rosła.

Jednym z czynników, które najbardziej przyciągają studentów na brytyjskie uczelnie są ich bliskie więzi z najważniejszymi markami świata, od przemysłu farmaceutycznego po maszynowy. Jeżeli zatem poszukujesz fantastycznych możliwości nauki, przyjedź i zobacz, co proponujemy.

A wszystkich innych - turystów, gości - zapraszamy, aby przyjechali do Wielkiej Brytanii i spojrzeli na nią świeżym okiem. To kraj, gdzie rodzime grupy muzyczne takie, jak Coldplay czy Radiohead występują na tętniących życiem festiwalach, na przykład w Glastonbury.

To kraj o zapierających dech w piersiach pejzażach i fascynującym dziedzictwie - tutaj będziecie stąpać po śladach takich postaci, jak Henryk VIII i Winston Churchill. Tu znajdują się trzy spośród pięciu wiodących muzeów świata, a ponadto w każdym mieście i miasteczku delektować się można nowoczesną muzyką, teatrem i sztuką.

Poza wszystkim Wielka Brytania jest również krajem tolerancyjnym, otwartym i przyjaznym; miejscem, gdzie spotkacie się z ciepłym przyjęciem.

Być może jesteśmy znani z powściągliwości i rezerwy, ale w 2012 roku będziemy mieli co świętować, o czym krzyczeć i z czego być dumni. To będzie wspaniały moment, a my zadbamy o to, aby stał się udziałem całego świata.

Do szybkiego zobaczenia!

Komentarze 7

dub_warrior
353
#130.09.2011, 10:33

Co rozumie przez "tradycję"? kolonializm czy może cywilizowanie narodów? "Czerwony dywan" mówi sam za siebie.

fisandrzej
410
#230.09.2011, 10:44

Trochę nie rozumiem Camerona. Najpierw krzyczą i narzekają że Polacy zabierają im pracę itp. a teraz zachęca polskich przedsiębiorców i zaprasza całą Polskę.
???????????????????????????????????????????????????????????

Dolys
9 478
Dolys 9 478
#330.09.2011, 10:48
dub_warrior
353
#430.09.2011, 10:52

i zapomniał dodać że język obowiązkowy?

Dolys
9 478
Dolys 9 478
#530.09.2011, 10:59

'Me no speak English.' - tak pare lat temu odpowiadał znajomy Czech na wszystkie pytania ;p. Tak też można :D

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#630.09.2011, 13:05

Jak przyjada Ludziska wydawac kase i podziwiac wyspe to i nikomu nie bedzie przeszkadzac ze nie spikaja.

Profil nieaktywny
jozek.
#730.09.2011, 20:55

dokladnie.Zaprasza zeby tutaj troche kasy zostawic.