Do góry

Royal Highland Show 2024 – wielkie święto szkockiej wsi

Royal Highland Show to coroczne największe plenerowe wydarzenie w Szkocji, które prezentuje najlepsze produkty spożywcze, rolnictwo i życie na szkockiej wsi. Impreza odbywa się w Ingliston pod Edynburgiem i co roku przyciąga dziesiątki tysięcy widzów z całej Szkocji i spoza jej granic.

Tegoroczna edycja zaczyna się w czwartek – 20 czerwca i potrwa do niedzieli – 23 czerwca.

To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest od ponad 200 lat, z pierwszą edycją w 1822 roku. Prezentuje to, co najlepsze w szkockim rolnictwie, żywności i życiu na wsi. Co roku na Royal Highland Show można podziwiać ponad 4500 zwierząt hodowlanych, brać udział w pokazach, konkursach i warsztatach, a także smakować lokalnych przysmaków.

Co można zobaczyć na Royal Highland Show?

Royal Highland Show to prawdziwe święto dla miłośników zwierząt. W trakcie czterech dni można podziwiać różnorodne rasy bydła, owiec, koni i kóz. Szczególną atrakcją są pokazy umiejętności, takie jak konkursy skoków przez przeszkody, strzyżenie owiec, pokazy ptaków drapieżnych oraz zawody we wspinaczce na słupy.

Dla smakoszy przygotowano specjalną strefę gastronomiczną “Scotland’s Larder”, gdzie można spróbować lokalnych specjałów i spotkać producentów z całej Szkocji i Wielkiej Brytanii. W ofercie znajdują się między innymi szkockie truskawki, sery, miody oraz dania na wynos, takie jak haggis, ryby z frytkami i wiele innych.

Tradycja i Nagrody

Royal Highland Show to również miejsce, gdzie przyznawane są prestiżowe nagrody za osiągnięcia w rolnictwie i hodowli. W tym roku do zdobycia będzie ponad 300 trofeów, a każde z nich ma swoją unikalną historię. Na przykład, Puchar Królowej to srebrny majstersztyk z królewskim herbem, przekazany przez Królową Elżbietę II w 1960 roku.

Także dla dzieci

Dzieci i młodzież do 15 roku życia mogą wejść za darmo (należy zarezerwować bilety online). Dla najmłodszych przygotowano strefę Kids Zone z interaktywnymi sesjami edukacyjnymi, gdzie mogą nauczyć się o rolnictwie i przyrodzie, a także wziąć udział w warsztatach, takich jak degustacja miodu czy robienie świec.

Jak kupić bilety i jak dojechać?

Bilety na Royal Highland Show można kupić na oficjalnej stronie wydarzenia: royalhighlandshow.org. Warto się pospieszyć, ponieważ bilety na sobotę są już wyprzedane.

Do Ingliston można łatwo dojechać autobusem – linie 97 i 98 Lothian Buses kursują bezpośrednio z centrum Edynburga na teren wydarzenia.

Royal Highland Show to wydarzenie, którego nie można przegapić. To idealna okazja, aby poznać szkockie tradycje, skosztować lokalnych przysmaków i spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 1

eptereptep
1 693
eptereptep 1 693
#121.06.2024, 12:55

Warto się pospieszyć, ponieważ bilety na sobotę są już wyprzedane.

Nieprawda.