Do góry

Wieczne emigracyjne czarownice

Emigracja do Wielkiej Brytanii zarówno usankcjonowana prawnie jak i nielegalna to na Wyspach gorący polityczny temat kilku ostatnich lat.

Zmagające się z kryzysem władze na bolączki spowodowane gospodarczą zapaścią, wzrastającym bezrobociem i niezadowoleniem społecznym mają prostą odpowiedź. Zamknięcie granic, ograniczenie emigracji i polowanie na tych, którzy na Wyspach przebywają nielegalnie.

W zeszłym miesiącu premier David Cameron poprosił Brytyjczyków, by donosili władzom na nielegalnych imigrantów, gdyż jak powiedział nie mogą być oni obciążeniem dla państwa. - Razem możemy odzyskać naszą granicę i odesłać nielegalnych imigrantów do domu - mówił w Londynie szef rządu. I zapewniał, że jeśli jego plan się powiedzie, imigracja wróci do "bezpiecznego" poziomu lat 80. i przestanie być społecznym, politycznym oraz ekonomicznym problemem.

Walkę z emigracyjną plagą popierają niemal wszystkie brytyjskie media co chwilę publikując materiały piętnujące zachowania przyjezdnych i "miękką emigracyjną politykę rządzących". Rosną też antyemigracyjne nastroje w brytyjskim społeczeństwie. Płynący na fali ogólnego niezadowolenia konserwatyści przejmując władzę w 2010 roku, obiecali, że drastycznie ograniczą imigrację. I obietnice te systematycznie wcielają w życie.

Ostatnio na celowniku rządzących znalazły się fikcyjne małżeństwa. Według marcowego raportu brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w zeszłym roku liczba takich ślubów wzrosła o 60 proc. Urząd Stanu Cywilnego ma teraz znacznie wzmocnić czujność. Imigranci będą musieli udowodnić, że z partnerem bądź partnerką, którą zamierzają poślubić na Wyspach, łączy ich coś więcej niż tylko chęć otrzymania ślubnej wizy.

Papierowe małżeństwa to dla wielu szansa na wizę, prawo pracy, a potem obywatelstwo unijne. I lepsze życie. Teraz ta prawna furtka, która była relatywnie tanim i łatwym sposobem na brytyjskie obywatelstwo zostanie zamknięta.

Żerowanie na nielegalnych

Aranżacją fikcyjnych małżeństw na Wyspach zajmują się wyspecjalizowane gangi, ale także członkowie organizacji pomagających emigrantom jak i pojedyncze osoby, które w ten sposób chcą podreperować swój budżet. Koszty są różne. Od tysiąca pięciuset funtów po nawet dziesięciokrotność tej sumy.

Gangi, które za swoje usługi biorą najwięcej (od 10 tys. funtów nawet do 20 tys.) oferują potencjalnego partnera bądź partnerkę niemal natychmiast. Z reguły skojarzone pary wyjeżdżają poza Wielką Brytanię biorą ślub za granicą i wracają potem na Wyspy. Potem każdy udaje się w swoją stronę. Cały proces trwa zaledwie kilka tygodni.

W 2009 roku serwis heraldscotland.com poinformował o wzroście liczby fikcyjnych małżeństw między mieszkającymi w Szkocji Polkami, a obywatelami państw spoza Unii Europejskiej. Od chętnych mężczyzn głównie obywateli Algierii, Afganistanu, Turcji i Pakistanu wyspecjalizowana w tym procederze grupa za całościową usługę brała dziesięć tysięcy funtów.

Podstawione Polki za fikcyjne małżeństwo otrzymywały jedną trzecią tej sumy. Pomoc oferują także "emigracyjni doradcy". W 2010 roku głośno było o Ali Imran’ie prowadzącym biuro we wschodnim Londynie, który padł ofiarą prowokacji BBC. Podstawionemu przez brytyjską telewizję "nielegalnemu emigrantowi" – Jaspalowi, Imran udzielił kilku rad jak sformalizować fikcyjne małżeństwo i ile należy zapłacić potencjalnej małżonce.

– To rzadkość, ale większość emigracyjnych doradców osobom w takiej sytuacji skłonnych byłoby pomóc – mówi mi w zaufaniu, prosząc o całkowitą anonimowość, znajoma działająca w tego typu organizacji. – Wokół emigrantów, zwłaszcza nielegalnych, panuje teraz bardzo negatywna atmosfera.

Tymczasem są to ludzie, często po bardzo trudnych przejściach, żyjący w szarej strefie, ciągłym stresie i strachu przed złapaniem i deportacją. Fikcyjne małżeństwo to dla nich szansa na normalne funkcjonowanie, ubezpieczenie społeczne i legalne zatrudnienie. Bo wbrew medialnym doniesieniom życie nielegalnego emigranta nie polega na drenowaniu brytyjskiej pomocy społecznej. To ciągła walka, wszechogarniające poczucie zagrożenia i zgoda na bycie obywatelem drugiej kategorii.

Polonijne polowanie

W tę antyemigracyjną retorykę wpisują się także mieszkający w Wielkiej Brytanii Polacy. Niechęć do obcych kulturowo, zwłaszcza wyznawców islamu, jest na porządku dziennym. Większość mieszkających na Wyspach Polaków z zapałem popiera antyemigracyjną politykę konserwatystów nie rozumiejąc, że tak naprawdę retoryka brytyjskiej prawicy - którą tak entuzjastycznie przyswajamy - jest w jednakowym stopniu skierowana przeciwko imigrantom z Polski, co z Pakistanu.

Problem w tym, że rządzący nie mogą jawnie, mainstremowo wystąpić przeciwko legalnie przebywającym na terenie Wielkiej Brytanii obywatelom kraju członkowskiego UE więc zajmują się nielegalnymi, którzy stali się niejakim substytutem wszelkich niepożądanych emigrantów. Dla brytyjskiego społeczeństwa jednak to nie nielegalni są problemem tylko niespodziewana, masowa emigracja z krajów Europy Wschodniej, głównie z Polski. Im szybciej to pojmiemy tym lepiej. Kilka lat temu jeden polonijny tygodnik dokonał prowokacji.

Redakcja znalazła ogłoszenie Polki, która za pieniądze gotowa była na fikcyjny ślub i emigranta, który był skłonny za papierowe małżeństwo zapłacić. Oburzeni dziennikarze poskarżyli się konsulatowi i zgłosili sprawę do Brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Cały artykuł utrzymany był w tabloidalnym, sensacyjnym tonie, bez jakiekolwiek próby zrozumienia motywów i trudnej sytuacji bohaterów tekstu.

Warto jednak się zastanowić, czy jako społeczność, która jeszcze kilka lat temu sama była w podobnej sytuacji, szukając wszelkich możliwych sposobów (również poprzez fikcyjne małżeństwa) na wyjście z szarej, nielegalnej strefy, mamy moralne prawo piętnować innych, którzy mają to nieszczęście, że ich kraj nie jest w Unii Europejskiej.

Czy musimy się charakteryzować nadgorliwością neofitów i dyskredytować tych, którzy szukają wszelkich sposobów na zalegalizowanie swojego pobytu na Wyspach? Czy też może powinniśmy dołączyć do społecznego ruchu domagającego się amnestii dla nielegalnych? Zwłaszcza, że byłoby to dobre rozwiązanie zarówno dla emigrantów jak i Wielkiej Brytanii.

Nie palić, nie wsadzać, zalegalizować!

Jak pokazał raport Institute for Public Policy Research (IPPR) z 2007 roku amnestia dla nielegalnych emigrantów byłaby korzystna przede wszystkim dla brytyjskiej gospodarki. Według specjalistów zalegalizowanie osób przebywających w szarej strefie przyniosłoby brytyjskiemu budżetowi dodatkowe sześć miliardów funtów.

Nick Pearce, dyrektor IPPR, podczas publikacji raportu ogłosił, że nielegalnym imigrantom należy dać szansę. W Wielkiej Brytanii tysiące osób pracuje każdego dnia, często w okropnych warunkach, za żałosne wynagrodzenie. Pracownicy bez stałego prawa pobytu są nieludzko eksploatowani, padają ofiarami globalnej przestępczości i wyłudza się od nich pieniądze grożąc doniesieniem do władz o ich nielegalnym pobycie.

Do podobnych wniosków doszli także naukowcy z London School of Economics (LSE). Według ich raportu "The study into the economic impact of an amnesty for illegal immigrants" deportacja ponad siedmiuset tysięcy nielegalnych imigrantów (szacunkowe dane liczby osób bez prawa stałego pobytu w UK według Home Office) zajęłaby Wielkiej Brytanii 34 lata i kosztowała dziewięć miliardów funtów.

Austin Ivereigh z organizacji Strangers Into Citizens, która od lat prowadzi kampanię na rzecz amnestii przekonuje, że "wielu emigrantów zapuściło tu korzenie, posyła dzieci do szkoły i ciężko pracuje. Rząd powinien wyciągnąć ich z cienia, aby mogli odgrywać swoją rolę w brytyjskim społeczeństwie i płacić podatki. Amnestia to ruch, który przyniesie korzyści wszystkim."

Na te argumenty obecny, podobnie zresztą jak i poprzedni, rząd pozostaje głuchy. Nielegalni imigranci zostali wyznaczeni na kozłów ofiarnych ekonomicznego kryzysu.

Zaostrzenie antyemigracyjnej polityki nie rozwiąże jednak problemów wzrastającego bezrobocia i spowolnienia gospodarczego. Doprowadzi za to do wzrostu znaczenia gangów oferujących fałszywe dokumenty i fikcyjnych małżeństw. A także do osobistych dramatów tysięcy ludzi, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii a jedyną ich winą jest fakt, że mają nieodpowiedni kolor paszportu.

Komentarze 166

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#126.11.2011, 10:35

Rozwiazanie jest proste - wystarczy zlikwidowac zasilki, a hieny przestana sie zjezdzac

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#326.11.2011, 11:16

Zalegalizowac nielegalnych to tak jak zaproszenie dla nowych nilegalnych... Przyjezdzajcie a my wam i tak i tak pozwolimy zostac...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#426.11.2011, 11:25

Scott_David
#3 | Dziś - 11:16

niektórzy ludzie nie mają nic prócz doświadczenia.

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#526.11.2011, 11:32

autor tego paszkwila ma problem z rpzroznianiem pojec imigracja i emigracja

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#626.11.2011, 12:18

urko
#1 | Dziś - 10:35

Rozwiazanie jest proste - wystarczy zlikwidowac zasilki, a hieny przestana sie zjezdzac

Scott_David
#3 | Dziś - 11:16

Zalegalizowac nielegalnych to tak jak zaproszenie dla nowych nilegalnych... Przyjezdzajcie a my wam i tak i tak pozwolimy zostac...

No PERŁY intelektu i prostych rozwiązań!

Wystarczy panu urko, że spłodzi np. dwójkę dzieci, rozkokoci się w swoim rodzinnym szczęściu mając dobrze płatną pracę, po czym uwali mu sie np. nogę przy kolanie lub dostanie zawału i straci pracę. Potem odmówić tej " hienie" zasiłku i niech spada do polski...

Scott david - a co z tymi, którzy przyjechali tu LEGALNIE, pracowali. Ich mężowie, żony uzyskali (ły)obywatelstwo po czym nagle skończyła się im wiza i z dnia na dzień stali się nielegalnymi. Przysyła im sie nakaz opuszczenia kraju w ściśle określonym terminie i załatwianie formalności w ojczystym kraju?

No PERŁY...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#726.11.2011, 12:23

Wbrew waszemu pojmowaniu świata, i zasad w nim panujących "ON" nie jest czarno biały. Ale do tego trzeba DOROSNĄĆ!

Profil nieaktywny
AgaRomka
#826.11.2011, 12:49

itak.figurowicz
#7 | Dziś - 12:23

Co masz na mysli piszac "waszemu pojmowaniu świata"
wybacz ale czasami myślę, że Bóg tworząc człowieka przecenił nieco swoje możliwości.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#926.11.2011, 12:55

no cóż .. przeciętni ludzie mają odpowiedź na wszystko i nic ich nie zadziwia.

Onieznajomy
5 641
Onieznajomy 5 641
#1026.11.2011, 13:05

masz racje itak, przecierz wystarczy zeby glodni zjedli bezrobotnych imigrantow i wiele spraw bedzie rozwiazanych za jednym zamachem.
Jedyny sposob to dac im prace, ale to jest trudne.
A przecierz jak polityk moze sie przyznac ze to on jest winny tej sytuacji.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#1126.11.2011, 13:19

AgaRomka:

Ulubione cytaty: Marek Aureliusz

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Jesteś pewny (a), że rozumiesz ten cytat?

Profil nieaktywny
AgaRomka
#1226.11.2011, 13:19

Onieznajomy
#10 | Dziś - 13:05

łatwiej jest spłodzić dziesięć tomów dzieł filozoficznych, niż zastosować jedną zasadę w praktyce.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#1326.11.2011, 13:27

łatwiej jest spłodzić dziesięć tomów dzieł filozoficznych, niż zastosować jedną zasadę w praktyce.

Łatwiej praktykować kiedy ma się za podbudowę WŁASNE doświadczenia oparte nie tylko na "myślach wybranych modnych twórców"

Profil nieaktywny
AgaRomka
#1426.11.2011, 13:29

itak.figurowicz
#11 | Dziś - 13:19

1)mówca często potrzebuje dwa razy więcej czasu, żeby powiedzieć, co myśli, niż żeby powiedzieć, co wie.

2)cyt;Jesteś pewny (a)
ty nawet nie potrafisz czytac mojego profilu że już nie wspomne o Marku Aureliuszu

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#1526.11.2011, 13:30

Co za wiejski filozof - Coehlo sie naczytales czy jak?

Latwiej makaron przeslac swiatlowodem niz wygolic row marianski zyletka polsilver.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#1626.11.2011, 13:32

itak.figurowicz
#13 | Dziś - 13:27

łatwiej jest spłodzić dziesięć tomów dzieł filozoficznych, niż zastosować jedną zasadę w praktyce.

Czyj to cytat jeżeli wógole jest?

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#1726.11.2011, 13:35

Moj qrwa, a bo co?

Profil nieaktywny
AgaRomka
#1826.11.2011, 13:35

Poprostu czytam angielska literature i gdzies tam wyczytalem i zapamietale,ot co

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#1926.11.2011, 13:36

Nie, no boss. Ja czytam The Sun, ale tylko trzecia strone.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#2026.11.2011, 13:38

itak.figurowicz=

doczekam sie odpowiedzi

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2126.11.2011, 13:39

A powinienem ci odpowiadać? Jeżeli tak to uzasadnij dlaczego?

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2226.11.2011, 13:41

Po za ty rąbią ci się kierunki. Jeżeli chodzi o angielska literaturę to twój cytat jest tylko tłumaczeniem...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2326.11.2011, 13:42

I na tym mogę już usatysfakcjonowany zakończyć konwersację z tobą. Kolejna PERŁA wyłowiona...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#2426.11.2011, 13:43

itak.figurowicz
#13 | Dziś - 13:27

Łatwiej praktykować kiedy ma się za podbudowę WŁASNE doświadczenia oparte nie tylko na "myślach wybranych modnych twórców"

itak.figurowicz
#21 | Dziś - 13:39

opluć latwo -zmazać już trudniej

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2526.11.2011, 13:44

łoooo matko...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#2626.11.2011, 13:46

rąbią ci się kierunki itak
"myślach wybranych modnych twórców"

PYTAM SIE
JAKI TO TWORCA?

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#2726.11.2011, 13:47

Szkoda czasu. Z tym trolem juz probowalem rozmawiac w innym temacie itak. Lepiej nie wdawac sie w dyskusje bo sprowadzi Cie to swego poziomu i pokona doswiadczeniem. Bedzie tak sadzil te smentne komunaly jesli bedziemy reagowac.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2826.11.2011, 13:48

No masz i się odczep...

Nauka – to pokarm dla rozumu.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#3026.11.2011, 13:51

lub inne propozycje

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#3126.11.2011, 13:51

A ja ci proponuję zrób to ćwiczenie.
I NIE DRZYJ RYJA!!!

http://www.youtube.com/watch?v=fkge...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#3226.11.2011, 13:52

jest taki portal na ktorym mozna zgrac ale nie wiem czy moge zareklamowac.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#3326.11.2011, 13:54

itak.figurowicz
#31 | Dziś - 13:51

wiec jednak szwy puscily

Profil nieaktywny
AgaRomka
#3426.11.2011, 13:56

itak.figurowicz
#31 | Dziś - 13:51

błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#3526.11.2011, 13:58

to byl cytat

JJMaciejowski
39
#3626.11.2011, 14:05

Lewicowość to przywilej młodości…

Powoływanie się na naukowców z London School of Economics jest jednak drobną przesadą. Szczególnie, że przyczyna emigracji większości ludzi przybywających do Zjednoczonego Królestwa, jest ekonomiczna, a nie polityczna. Gdyby zatem „specjaliści” z LSE dostrzegli, że podstawowym problemem jest brak pieniądza i związane z tym przewartościowanie waluty brytyjskiej, to zaczęłoby mieć to jakiś sens. Niestety oni potrafią tylko wzywać do „tolerancji” dla potencjalnych morderców.

Jeśli lekarz, psycholog czy księgowy może zarobić tutaj więcej sprzątając kible niż u siebie wykonując zawód wyuczony, to coś jest nie tak, jak być powinno.

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

JJMaciejowski
39
#3826.11.2011, 14:18

Szanowny Panie Itaku!

Był Pan łaskawy napisać dziś o 12:18:

„urko
#1 | Dziś - 10:35

Rozwiązanie jest proste - wystarczy zlikwidowac zasilki, a hieny przestana sie zjezdzac

Scott_David
#3 | Dziś - 11:16

Zalegalizowac nielegalnych to tak jak zaproszenie dla nowych nilegalnych... Przyjezdzajcie a my wam i tak i tak pozwolimy zostac...

No PERŁY intelektu i prostych rozwiązań!

Wystarczy panu urko, że spłodzi np. dwójkę dzieci, rozkokoci się w swoim rodzinnym szczęściu mając dobrze płatną pracę, po czym uwali mu sie np. nogę przy kolanie lub dostanie zawału i straci pracę. Potem odmówić tej " hienie" zasiłku i niech spada do polski...

Scott david - a co z tymi, którzy przyjechali tu LEGALNIE, pracowali. Ich mężowie, żony uzyskali (ły)obywatelstwo po czym nagle skończyła się im wiza i z dnia na dzień stali się nielegalnymi. Przysyła im sie nakaz opuszczenia kraju w ściśle określonym terminie i załatwianie formalności w ojczystym kraju?

No PERŁY...”

Nie wiem, na czyje polecenie Pan sieje dezinformacje, niemniej podaje Pan nieprawdziwe, czy też niemożliwe przykłady.
Jeśli jedna osoba z rodziny stara się o prawo pobytu, czy obywatelstwo Zjednoczonego Królestwa, to we wniosku ma możliwość umieszczenia wszystkich członków rodziny przebywających z nią na wyspach. Jeśli nie zrobiła tego, to widocznie miała jakieś powody i nie można winić za ten stan rzeczy regulacji prawnych. Trzeba było trafniej dobierać partnerów.
Odnośnie wypadków, to świadczenia z ich tytułu nie mają niczego wspólnego ze świadczeniami socjalnymi, o których jest mowa w cytowanym komentarzu. Renta, to nie zasiłek. To powinno być oczywiste nawet dla Pana. :)

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#3926.11.2011, 14:42

Ten konkretny przypadek mnie zaciekawil i niesmialo zapytam - kto ma placic te rente za wypadek i z czyich pieniedzy? Jesli odpowiedzialna bezposrednio za pracownika firma to co jesli nie stac jej na odszkodowania i renty? Jesli zbankrutuje czy panstwo ma przejac to obciazenie, a jesli nie to co ma sie stac z poszkodowanym. Jesli tak to gdzie sa granice uznawanych przez Ciebie swiadczen socjalnych jakie nielewactwo akceptuje? Kto ma ustalic owe granice? Jest wiele pytan i od razu mowie - nie znam na nie odpowiedzi ale chcialbym posluchac madrzejszego.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#4026.11.2011, 14:52

myślisz, że wszystko, co jest robione, musi byc dobre

Profil nieaktywny
AgaRomka
#4126.11.2011, 14:56

Mazio
mieszkasz tutaj ,znasz jezyk to pytanie kieruj do odpowiednich instytucji

JJMaciejowski
39
#4226.11.2011, 15:14

Pani(e) Maziu!
Pisze Pan(i):

„Ten konkretny przypadek mnie zaciekawil i niesmialo zapytam - kto ma placic te rente za wypadek i z czyich pieniedzy?” Po pierwsze, to zależy od systemu państwa. W idealnym systemie, zarówno pracownik jak i pracodawca ubezpieczają się, odpowiednio, od nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Ponadto przy niskim lub zerowym podatku dochodowym, pracownik może oszczędzać, na wypadek nieszczęścia. Stąd się biorą pieniądze - z pracy i oszczędności, a nie z naciągania innych.
„Jesli odpowiedzialna bezposrednio za pracownika firma to co jesli nie stac jej na odszkodowania i renty?” Oszczędności i ubezpieczenie pracownika, to odpowiedź na te wątpliwości. Oczywiście ubezpieczenia są dobrowolne, bo tylko wtedy można mówić o ubezpieczeniu, a nie o podatku.
„Jesli zbankrutuje czy panstwo ma przejac to obciazenie, a jesli nie to co ma sie stac z poszkodowanym.” Poprzednia odpowiedź wyczerpuje ten temat i mnożenie nieszczęść nie wpływa na zasadę.
„Jesli tak to gdzie sa granice uznawanych przez Ciebie swiadczen socjalnych jakie nielewactwo akceptuje?” Każdy człowiek powinien odpowiadać za siebie i nie widzę powodu dla którego ja mam ponosić odpowiedzialność za Pan-a/i nieszczęścia i vice versa. Jeśli ktoś nie chce odpowiadać za siebie, to tym bardziej powinien zrezygnować z odpowiedzialności za państwo. W ten sposób dochodzimy do systemu idealnego, gdzie ludzie odważni nie zadają pytań „co państwo mi da”, tylko wywiązują się ze swoich zobowiązań względem państwa, zaś trzęsidupy mają „opiekunów” i nie muszą się o nic martwić poza stosowaniem się do zasad narzuconych przez „opiekuna”. Oczywiście opiekunem może być państwo, jednostka administracyjna niższego szczebla bądź człowiek.
„Kto ma ustalic owe granice?” Temu kto jest odważny i odpowiada za siebie nie potrzeba żadnych granic ingerencji państwa, bo państwo nie ma prawa się w jego sprawy mieszać. Natomiast trzęsidupa ma takie granice jakiego „opiekuna” sobie wybrał.
„Jest wiele pytan i od razu mowie - nie znam na nie odpowiedzi ale chcialbym posluchac madrzejszego.” Staram się jak mogę, choć na powyższy temat, i nie tylko, popełniłem tekst o objętości kilkudziesięciu stron maszynopisu, więc nie jest łatwo zmieścić to w kilku linijkach. A to czy jestem mądrzejszy, czy nie, to nie mnie oceniać…

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#4326.11.2011, 15:22

...Każdy człowiek powinien odpowiadać za siebie i nie widzę powodu dla którego ja mam ponosić odpowiedzialność za Pan-a/i nieszczęścia i vice versa. Jeśli ktoś nie chce odpowiadać za siebie, to tym bardziej powinien zrezygnować z odpowiedzialności za państwo. W ten sposób dochodzimy do systemu idealnego, gdzie ludzie odważni nie zadają pytań...

plytkie te twoje myslenie jest :/

kto bedzie odpowiadac ze twoje nie zdolne do pracy , chore dziecko po twojej smierci?
oczywiescie ze zaraz napiszesz ze jestes tak zaradny , ze zabezpieczysz jego przyszlosc do konca jego dni.
ty tak , bo moze masz takie mozliwosci. ale czy takie same szanse ma osoba mieszkajaca na wsi, mieszkajaca jeszcze dalej niz Leszek w daleko od szosy ?

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#4426.11.2011, 15:30

Mazio
#19 | Dziś - 13:36 .Nie, no boss. Ja czytam The Sun, ale tylko trzecia strone.
____________________________________
...trzymajac gazete "do gory nogami"- bo lubi 6 na 9.
:P

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#4526.11.2011, 15:31

Coz, jak dziala system ubezpieczen w kapitalizmie swietnie widac na przykladzie ubezpieczen samochodowych w UK. Gdyby w ten sam sposob (a tylko rentownosc gwarantuje istnienie owych ubezpieczen) traktowac przypadki zwiazane z nieszczesciem jakie moze nas spotkac to juz widze te zastepy pechowcow, ktorych ubezpieczenia przerasta wartosc jaka stanowia na rynku pracy. Nikt nie ubezpieczy ich imiennie, a firmy ubezpieczeniowe obciazone koniecznoscia przejecia systemu socjalnego tak wysrubuja ceny, ze wiekszosc pracodawcow bedzie wolala przejesc swoje pieniadze niz je zainwestowac. Co ze swiadczeniami przy chorobie? Czy rowniez ma za to placic ubezpieczyciel? Bardzo Cie prosze - uzywaj mniej apodyktycznego tonu bo plywasz po wodach, na ktorych zatonely juz niezatapialne statki.

System jaki tworzymy w kwestiach socjalnych jest z zalozenia celem atakow oszustow i ludzi pazernych, nie zmienia to faktu, ze jest wielkim osiagnieciem i zdobycza ludzkosci w porownaniu to przerabianego juz chocby w feudalizmie systemu, o ktorym piszesz. Problemem sa naduzycia i tu jest miejsce na poprawe sytuacji. Skoro nie mozna ludziom ufac trzeba ich lepiej kontrolowac. Niestety w tym momencie zaczyna cierpiec wolnosc osobista jednostki, ktora kazdy sobie ceni. Szczerze mowiac nie widze rozwiazania, ale chetnie zobacze panstwo dzialajace na zasadach tak chetnie punktowanych przez liberalow. Oby tylko nie wygladalo jak Liberia. ;)

Profil nieaktywny
AgaRomka
#4626.11.2011, 15:41

Mazio
#45 | Dziś - 15:31
juz ci raz mowilem;
jak ci sie tutaj system nie podoba to do widzenia

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#4726.11.2011, 16:14

Ludzie pokroju JJMaciejowski są z gruntu rzeczy niebezpieczni. Większość społeczeństw UMAWIA się, że w ich społeczności OBOWIĄZUJĄ pewne reguły. Reguły w których mieści się również system zasiłków i zapomóg dla chorych, pozbawionych pracy a przez co również pozbawionych perspektyw. Większość ludzi płaci DANINĘ państwu w postaci podatków po to aby między innymi móc liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony tegoż państwa.
Brednie ( bo tak trzeba to nazwać) poniekąd atrakcyjne w teorii a które wypisuje JJMaciejowski na szczęście są tylko bredniami.

Czy liberał czy lewak prędzej czy później staną oko w oko z okrutną rzeczywistością i wtedy okaże się jak bardzo ideały, którymi zaszczycali innych różnią się od rzeczywistości.
Miałem kiedyś znajomego, głosił bardzo podobne sądy jak JJMaciejowski. Dodam, BYŁ bogaty i bardzo pewny siebie. Był...ostatnio widziano go w noclegowni. Nie wzgardził pomocą urzędu.
Zapewne JJmaciejowski w takim przypadku uniósłby się honorem i popełni seppuku tępym nożem do wędlin.
Lecz z pewnością jest przekonany, że JEGO nic złego nie spotka.

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#4826.11.2011, 16:18

Mazio, no to porozmawiales merytorycznie... Rownie dobrze moglbys pogadac z fikusem lub mopem sasiada.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#4926.11.2011, 16:22

itak.figurowicz
#47 | Dziś - 16:14

łatwo jest wytrzymać ból, trudno jest znieść porazke ,nie osmieszaj sie .

JJMaciejowski
39
#5026.11.2011, 16:41

Panie JMariuszu!
Był Pan łaskawy napisać:
„...Każdy człowiek powinien odpowiadać za siebie i nie widzę powodu dla którego ja mam ponosić odpowiedzialność za Pan-a/i nieszczęścia i vice versa. Jeśli ktoś nie chce odpowiadać za siebie, to tym bardziej powinien zrezygnować z odpowiedzialności za państwo. W ten sposób dochodzimy do systemu idealnego, gdzie ludzie odważni nie zadają pytań...

plytkie te twoje myslenie jest :/” To, że Pan nie widzi głębi, to nie znaczy, że jej nie ma. Może trzeba otworzyć oczy?

„kto bedzie odpowiadac ze twoje nie zdolne do pracy , chore dziecko po twojej smierci?
oczywiescie ze zaraz napiszesz ze jestes tak zaradny , ze zabezpieczysz jego przyszlosc do konca jego dni.
ty tak , bo moze masz takie mozliwosci. ale czy takie same szanse ma osoba mieszkajaca na wsi, mieszkajaca jeszcze dalej niz Leszek w daleko od szosy ?”
Dzieci są niezależnymi ludźmi i niech odpowiadają same za siebie. Jeśli potrafi mi Pan udowodnić, że za te same pieniądze państwo zrobi cokolwiek lepiej niż ja, to ma Pan u mnie dużą wódkę. Jest tylko to jedno ograniczenie, to nie może kosztować więcej. A już samo zebranie pieniędzy i ich rozdysponowanie powoduje takie koszty, że każda taka inicjatywa jest skazana na porażkę.

Jeśli Pan chce się zajmować cudzymi dziećmi, to niech Pan sobie założy fundację. Natomiast jeśli Pan chce mnie zmusić, żebym się zgodził, że to Pan, czy też państwo, będą się zajmować moimi dziećmi, to ja bardzo dziękuję.

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowaki

JJMaciejowski
39
#5126.11.2011, 16:46

Pani(e) Maziu!

Jeśli to co tu jest nazywa Pan(i) kapitalizmem, to nie ma Pan(i) pojęcia w jakim systemie Pan(i) żyje. W kapitalizmie może się Pan ubezpieczyć bądź nie. Tutaj nie zarejestruje Pan(i) samochodu bez wykupienia „ubezpieczenia”. Zatem przykład jest o kant d…y rozbić.

Socjalizm byłby najlepszym z możliwych systemów, gdyby człowiek był inny. Tylko, że człowieka nie da się zmienić i zawsze dziewczyny będą lecieć na facetów ze szczytu hierarchii, zaś faceci będą rwać dziewczyny o młodym wyglądzie. Niestety, socjalistyczne „osiągnięcia” mają wpisane wypaczenia w swoją istotę.

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#5226.11.2011, 16:48

...Dzieci są niezależnymi ludźmi i niech odpowiadają same za siebie...

te chore od najmlodszych lat tez ?

...Jeśli potrafi mi Pan udowodnić, że za te same pieniądze państwo zrobi cokolwiek lepiej niż ja, to ma Pan u mnie dużą wódkę...

narazie oprocz steku bzdur nic nie zrobiles lepiej od panstwa ( przynajmniej na tym portalu ) .

ale dalej nie napisales jakie masz pomysly na nie daj Bog swoje chore dziecko.

to juz juz dziekuje za rozmowe z taba.

JJMaciejowski
39
#5326.11.2011, 16:52

Panie Itaku!
Przykro mi, ale Pan bredzi. Nie warto rozbierać Pańskiej wypowiedzi na części, bo czas zmarnowany na to, nie będzie zrekompensowany zrozumieniem przez Pana, co piszę.

Jeśli Pan się umówił, że Pan mi coś da, a ja nie mogłem tej umowy wypowiedzieć, to będę skończonym idiotą, nie brać tych ochłapów, które zostały z tego, co mi Pan wcześniej zabrał, by teraz dać coś.

Jest Pan doskonałą ilustracją twierdzenia, że rozum jest najsprawiedliwiej podzielony na świecie. Nawet Pan nie uważa, ze Mu rozumu brakuje…

Łączę wyrazy NALEŻNEGO szacunku (Pan wysili się i spróbuje zrozumieć jaki jest ten szacunek w Pana przypadku)

Jerzy Maciejowski

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#5426.11.2011, 16:53

...W ten sposób dochodzimy do systemu idealnego, gdzie ludzie odważni nie zadają pytań „co państwo mi da”, tylko wywiązują się ze swoich zobowiązań względem państwa, zaś trzęsidupy mają „opiekunów” i nie muszą się o nic martwić poza stosowaniem się do zasad narzuconych przez „opiekuna”. Oczywiście opiekunem może być państwo, jednostka administracyjna niższego szczebla bądź człowiek...

to twoj blog ?

http://fundabidozy.blogspot.com/201...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#5526.11.2011, 16:57

Cóż ja biedny mogę napisać temu zjawisku, żywcem przeniesionemu z feudalizmu...
Może definicja najtrafniej opisująca tego człowieka

http://pl.wiktionary.org/wiki/bufon

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#5626.11.2011, 16:58

zycie to nie baja (bajka )

http://fundabidozy.blogspot.com/

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#5726.11.2011, 16:59

jest jeszcze pretensjonalność itp. Nie chce mi się szukać.
A wasza wielmożność to herbowy?

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#5826.11.2011, 17:01

hehhehe
JJMaciejowski to AgaRomka.

ze chce sie tobie czlowieku w takie gierki bawic ? :/

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#5926.11.2011, 17:01

I objawił nam się kolejny miszcz (JJMaciejowski)kopiuj wklej. A nic od siebie...

Król jest nagi.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#6026.11.2011, 17:03

Jak napisał mazio...

Mazio
#27 | Dziś - 13:47

Szkoda czasu. Z tym trolem juz probowalem rozmawiac w innym temacie itak. Lepiej nie wdawac sie w dyskusje bo sprowadzi Cie to swego poziomu i pokona doswiadczeniem. Bedzie tak sadzil te smentne komunaly jesli bedziemy reagowac.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#6126.11.2011, 17:05

czasem lepiej kopiuj wklej niz bzdury wypisywac w postaci np. DANINA...

Danina – świadczenie o charakterze przymusowym, funkcjonujące w średniowieczu, uiszczane monarsze przez poddanych.

Tak wiec to nie zadna umowa bo ja sie nie zgadzam na placenie takiego podatku ktory jest pozniej rozdawany na przyklada narkomana...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#6226.11.2011, 17:08

Scott David a czy jesteś w 100% pewny, że CHCESZ kontynuować wątek, (akurat ty???)

Profil nieaktywny
AgaRomka
#6326.11.2011, 17:24

jmariusz3
#58 | Dziś - 17:01
hehhehe
JJMaciejowski to AgaRomka.

prosze mnie nie kojarzyc z tym panem ,skopiowana zostala jego wypowiedz przez mojego znajomego do przemyslenia,ot co-poprosilem go o usuniecie

Profil nieaktywny
AgaRomka
#6426.11.2011, 17:26

itak.figurowicz
#62 | Dziś - 17:08

mam dla ciebie niemieckie filmy pt.eh oh
to twoj styl.
na jaki adres wyslac,haahah

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#6526.11.2011, 17:26

Moglbym ale pojawiles sie akurat ty... Wiec nie chce mi sie bo go zepsules szczegolnie iz teamt jest o czyms innym...

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#6626.11.2011, 17:27

pozatym panie itak zarliwie dyskutujacy mozemy i twoje prywatne zycie wyciagnac na tapete... Z tym ze ja nie jetem jak ty panienka z okienka pierdusnica.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#6726.11.2011, 17:29

podpisuje sie pod
Scott_David
#66 | Dziś - 17:27

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#6826.11.2011, 17:30

Po czym poznac durnia emigranta?

Wszelkiego rodzaju dyskusje o emigracji i emigrantach sprowadzaja sie dla niego do tematu benefitow i opieki spolecznej...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#6926.11.2011, 17:31

I kto to mówi..?

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#7026.11.2011, 17:35

#63
AgaRomka - agarom , z linka ktory zamiescilem w wpisie #56

aha, rozumiem ze przypadkowo macie ten sam adres mailowy ? ;) [email protected]

Profil nieaktywny
AgaRomka
#7126.11.2011, 17:37
Profil nieaktywny
AgaRomka
#7226.11.2011, 17:39

i nie przypadkowo, bo otworzylismy go na szkocje, zeby taki kolo jak ty nie mogl zagladac w prywatne zycie ludzi skoro swojego nie ma,ahaha

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#7326.11.2011, 17:41

to wkoncu tak, przypadkowo, czy nie przypadkowo ?
niezle trzeba miec zryty beret aby z dwoch kont pisac.
ahahah
debile.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#7426.11.2011, 17:41

prywatnych nie podajemy na forach bo taki element jak ty jmariusz3
zrobi to co zrobiles ty .

jmariusz3
#70 | Dziś - 17:35

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#7526.11.2011, 17:42

Jakie zryte berety niektórzy mają, wóda, prochy czy tylko rozdwojenie jaźni?
Dla zainteresowanych...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburz...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#7626.11.2011, 17:43

ja AgaRomka a on agarom-jezeli umiesz czytac

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#7726.11.2011, 17:43

Niech ktoś coś zrobi z tym AgąRomka - lata już mam Internet, ale takiego typu trolla jeszcze nie widziałem. Trudno wyczuć czy to jest takie głupie czy to po prostu prowokacja, ale ręce opadają gdy się czyta tego durnia.

Jeśli to co tu jest nazywa Pan(i) kapitalizmem, to nie ma Pan(i) pojęcia w jakim systemie Pan(i) żyje. W kapitalizmie może się Pan ubezpieczyć bądź nie. Tutaj nie zarejestruje Pan(i) samochodu bez wykupienia „ubezpieczenia”. Zatem przykład jest o kant d…y rozbić.

Socjalizm byłby najlepszym z możliwych systemów, gdyby człowiek był inny. Tylko, że człowieka nie da się zmienić i zawsze dziewczyny będą lecieć na facetów ze szczytu hierarchii, zaś faceci będą rwać dziewczyny o młodym wyglądzie. Niestety, socjalistyczne „osiągnięcia” mają wpisane wypaczenia w swoją istotę.

Wybacz, że używam skrotow myślowych, ale mam wrażenie, że mogę sobie na nie pozwolić - kapitalizm w czystej formie istniał w XIX wieku i dzięki staraniom ludzi musiał założyć na swoj pysk kaganiec. Tak więc w jakiejś mierze się zgadzamy. Rożnica między mną, a Tobą (darujmy sobie tych panow) jest taka, że ja nie widzę prostego rozwiązania w postaci jakichś radykalnych zmian, a powolną ewolucję istniejącego stanu rzeczy plus szukanie nowych lepszych rozwiązań. Pomysł na biegu - jeśli by fiskus miał lepsze połączenia między oddzielnymi branżami mogłby łatwiej wyśledzić przekręty na benefitach. Łączenie dochodow, informacji o stylu życia i pobierania benefitow, plus info o mieszkających wspolnie ludziach i wszelkie inne te drobne niuanse, i wielu cwaniakow nagle okazało by się zdolnych do pracy, a niezdolnych do pobierania zasiłkow.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#7826.11.2011, 17:44

A ja J23...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#7926.11.2011, 17:44

itak.figurowicz
#75 | Dziś - 17:42

kazdy sadzi wedlug siebie,hahaah

Profil nieaktywny
AgaRomka
#8026.11.2011, 17:45

Mazio
tepy byles i tepy odejdziesz

jmariusz3
18 731
jmariusz3 18 731
#8126.11.2011, 17:45

#74 ale co zrobilem ? podalem ogolnie dostepny twoj adres mailowy?
trollowac to trzeba umiec agarom, agaromka czy JJMaciejowski.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#8226.11.2011, 17:46

ale kiedy wyobraźni nie staje...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#8326.11.2011, 17:50
Profil nieaktywny
AgaRomka
#8426.11.2011, 17:50

jmariusz3
#81 | Dziś - 17:45

nie oto chodzi;
sprawa idzie o to ze urzywamy tego samego adresu poniewaz internet daje takie mozliwosci ze haslo nie trudno zlamac.
dlatego kazdy z nas ma prywatne a na forach .... ale to juz wiesz.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#8526.11.2011, 17:52

itak.figurowicz
czytam w twoim profilu;
Niestrudzony poszukiwacz pereł intelektu w emito.net.
Człek nadzwyczaj przyjazny dla otoczenia, przepełniony miłością i szacunkiem dla bliźnich. Popełniający błędy lecz potrafiący się do tego przyznać. Zdolny do szczerych przeprosin.
I oby jakoś dotrzymać do zgaszenia świateł.

nic nie jest prawda

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#8626.11.2011, 17:53

Zasrańcu w trzech osobach. Dotyczy to normalnych bliźnich.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#8726.11.2011, 17:53

itak

gdzie ta milosc?
czy w tym zdaniu troluu
Jakie zryte berety niektórzy mają, wóda, prochy czy tylko rozdwojenie jaźni?

Profil nieaktywny
AgaRomka
#8826.11.2011, 17:55

itak.figurowicz
czytam w twoim profilu;
Niestrudzony poszukiwacz pereł intelektu w emito.net.
Człek nadzwyczaj przyjazny dla otoczenia, przepełniony miłością i szacunkiem dla bliźnich. Popełniający błędy lecz potrafiący się do tego przyznać. Zdolny do szczerych przeprosin.
I oby jakoś dotrzymać do zgaszenia świateł.

przyklad przepelnienia miloscia
itak.figurowicz
#86 | Dziś - 17:53
Zasrańcu w trzech osobach. Dotyczy to normalnych bliźnich.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#8926.11.2011, 17:56

heeeh.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#9026.11.2011, 17:56

itak.figurowicz

moja swinia jutro padnie a mozg jej dam ci darmo jezeli zgodzisz sie na przeszczep,hahahahaah

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#9126.11.2011, 17:59

no, przynajmniej się wyjaśniło, że to debilna prowokacja
bo już się bałem, że takich debili ziemia nosi naprawdę

TuneUp
70 454
TuneUp 70 454
#9226.11.2011, 18:21

chciałbym kiedyś spotkać zdrowego psychicznie prawicowca...

pablorico83
331
#9326.11.2011, 18:35

skończą z wizami dla "studentów" ,asylum seekersów itp spoza UE to wtedy będzie porządek.UK wstaje z kolan i trzeba zrobić wszystko żeby nie było powtórki z rozrywki.niech płacą za donosy nt przebywanie nielegalnych imigrantów,miejsc gdzie pracują i będzie git.oczywiscie zaraz mnie ktoś skrytykuje ale wbijam w to!

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#9426.11.2011, 18:43

Za donosy nie placa ale donoszenie na tych co nielegalnie zatrudniaja to same plusy.
Wiec trza donosic jesli sie wie o takim procederze.

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#9526.11.2011, 18:47

@itak.figurowicz #6

bardzo daleko idace wnioski, po jednym krótkim komentazu... no perla! ;)

Profil nieaktywny
AgaRomka
#9626.11.2011, 18:52

Mazio
#91 | Dziś - 17:59

przyganial kociol garnkowi,hehehehe

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#9726.11.2011, 18:58

E tam i tak lepsza rozrywka od jemito i czytanie gwiazd jest granie w Skyrim...

Profil nieaktywny
AgaRomka
#9826.11.2011, 19:09

Imię i nazwisko:itak Figurowicz
informacje o mnie
.
Człek nadzwyczaj przyjazny dla otoczenia,.... przepełniony miłością i szacunkiem dla bliźnich.

Czlek milosierny,
itak.figurowicz
#6 | Dziś - 12:18
-Wystarczy panu urko, że spłodzi np. dwójkę dzieci, rozkokoci się w swoim rodzinnym szczęściu mając dobrze płatną pracę, po czym uwali mu sie np. nogę przy kolanie lub dostanie zawału i straci
pracę. Potem odmówić tej " hienie" zasiłku i niech spada do polski...

-itak.figurowicz
#31 | Dziś - 13:51
A ja ci proponuję zrób to ćwiczenie.
I NIE DRZYJ RYJA!!!

itak.figurowicz
#75 | Dziś - 17:42
Jakie zryte berety niektórzy mają, wóda, prochy czy tylko rozdwojenie jaźni?

itak.figurowicz
#86 | Dziś - 17:53
Zasrańcu w trzech osobach. Dotyczy to normalnych bliźnich.

Mysle ze juz pora zebys zalozyl mocherowy beret-

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#9926.11.2011, 19:12

itak, uzalasz sie nad soba, zamiast czytac ze zrozumieniem; pisalem o zasilkach socjalnych (tzw. benefitach), dla których wielu 'leworekich; tu przyjezdza, a nie o rentach chorobowych i/lub wypadkowych... np PERLA intelektu ;)

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#10026.11.2011, 19:13

Znasz taki wiersz Tuwima kmiocie?

Prożnoś repliki się spodziewał
nie dam ci psztyczka, ani klapsa
nie powiem nawet pies cię jebał
bo to mezalians byłby dla psa

pasuje jak ulał - in your face

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#10126.11.2011, 19:14

to było do AgiRomka

Profil nieaktywny
AgaRomka
#10226.11.2011, 19:14

Mazio <>
Pozostałe informacje o mnie
nie podrywam
nie udaję
nie bajeruję
chciałbym się jedynie dowiedzieć czegoś więcej o ludziach
pracuję nad sobą, jak żyć bez używek, ciągle bez skutków.

PROPONUJE BIEGANIE ,BIEGANIE I BIEGANIE-
WYCZERPANY NIE BEDZIAL MIAL SIILY BRAC UZYWKI I OBRAZAC LUDZI .

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#10326.11.2011, 19:15

no widzisz urko. A wystarczyło trochę się wysilić na początku i bardziej rozwinąć myśl. Teraz przyznam Ci rację spokojnie.

Z drugiej zaś strony nie objawiłby się krzywek w trzech osobach...

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#10426.11.2011, 19:20

a po co milabym niby basrdziej rozwijac krótka i czytelna (dla myslacych) mysl?

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#10526.11.2011, 19:21

W zasadzie mógłbym ci się odgryźć ale nie chce mi się...

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#10626.11.2011, 19:25

itak. jak jeszcze raz napiszesz Mazio z małej to masz gołą dupą w pysk.

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#10726.11.2011, 19:25

to dobrze, bo nie mam nastroju na bezsensowne klotnie...

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#10826.11.2011, 19:28

@Mazio #106

Mazio, chyba musimy sie w koncu razem napic i pojsc w gory na kacu :D

Profil nieaktywny
AgaRomka
#10926.11.2011, 19:28

itak.figurowicz
#105 | Dziś - 19:21
W zasadzie mógłbym ci się odgryźć ale nie chce mi się...

NIE MOZESZ BO JAK PISZESZ O SOBIE W PROFILU" przepełniony miłością i szacunkiem dla bliźnich."

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#11026.11.2011, 19:30

Oczywiście, ale mail mi się zmienił, te urwy szmaty z wp zablokowały mi konto i chcą bym dzwonił na 0700 by mi powiedzieli czemu. W związku z tym maziopl na gmailu jakbyś chciał

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#11126.11.2011, 19:30

Oczywiście, ale mail mi się zmienił, te urwy szmaty z wp zablokowały mi konto i chcą bym dzwonił na 0700 by mi powiedzieli czemu. W związku z tym maziopl na gmailu jakbyś chciał

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#11226.11.2011, 19:31

ale tez "Popełniający błędy lecz potrafiący się do tego przyznać. Zdolny do szczerych przeprosin." ;)

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#11326.11.2011, 19:31

dobra. Mazio...

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#11426.11.2011, 19:33

Urka przepraszam za...zbyt surową ocenę.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#11526.11.2011, 19:34

Mazio <>
Pozostałe informacje o mnie

pracuję nad sobą, jak żyć bez używek, ciągle bez skutków.

Mazio
#111 | Dziś - 19:30

no tak, do urzywek to ty pierwszy a pozniej blokuja ci media bo glupiejesz po pijaku ,heheheeh

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#11626.11.2011, 19:35

cheers Mate :)

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#11726.11.2011, 19:36

itak, przeprosiny przyjete

Profil nieaktywny
AgaRomka
#11826.11.2011, 19:55

prawie sie wzruszylem waszym pokazem przeprosin.

Co innego przeprosic KUMPLA od kieliszka a co innego przeciwnika.

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#11926.11.2011, 19:59

prawda?

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#12026.11.2011, 20:01

W czym ty jesteś przeciwnikiem słonko - chodzisz w wadze intelektualnej turkucia podjadka.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#12126.11.2011, 20:07

witam w klubie mazioooo

urko
19 393 56
urko 19 393 56
#12226.11.2011, 20:09

oj Aga... urzywek?

Profil nieaktywny
AgaRomka
#12326.11.2011, 20:11

no tak tu sie zapedzilem

Arthur
277
Arthur 277
#12426.11.2011, 20:22

Ten tekst w bogatszej wersji ukazal sie w listopadowym "Emigrancie", to tak gwoli scislosci. Dziennikarskiej.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#12526.11.2011, 20:27

wspolpracowalem kiedys z EMIGRANTem-dobre czasy
Czesciej czytalem i takie tam,pozniej nasze drogie poszly w innym kierunku i nie mialem dostepu do listopadowego numeru bo wiedzialbym o tym.

macau
842
macau 842
#12626.11.2011, 22:36

standardowe polowanie na czarownice, szukanie problemu tam gdzie go nie ma,szkoda, ze Wielka Brytania sie od tego nie uchroni...Faktem jest, ze Europa jest juz finansowym trupem i moze byc tylko gorzej, a wyzwolic i zarazem zniewolic ja moga tylko Chiny...

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#12726.11.2011, 23:01

Chciałem Cię przeprosić. Twoje zdjęcia miały sens, a ja byłem osłem.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#12826.11.2011, 23:05

co dzisiaj brales , bo widze ze co cie gnebi narkomanie

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#12926.11.2011, 23:07

Moje słowa były skierowane do macau. Nawet nie pamiętam pod jakim pisała nickiem wtedy gdy. Tobie nie mam nic do przekazania.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#13026.11.2011, 23:09

Mazio
#127 | Dziś - 23:01

ach rozumiem, obudziles sie , zmora cie dusila i przepraszasz,hihiihi
Co ty za towar wciagasz ze masz takie doly

Profil nieaktywny
AgaRomka
#13126.11.2011, 23:13

Mazio
#129 | Dziś - 23:07

rozumiem ze nie pamietasz , tak ponoc bywa ale moze zmien dealera,haaah

Profil nieaktywny
AgaRomka
#13226.11.2011, 23:31

Mazio
#129 | Dziś - 23:07

no dobrze,nie bede cie gnoil, sprobuj na facebooku lub naszej klasie ja znalezc,hahahahahaha

Kapiszon
382
Kapiszon 382
#13326.11.2011, 23:52

Ktos wie co sie dzieje z kama???
Taki temat i ani jednego jej wpisu... dziwne

JJMaciejowski
39
#13427.11.2011, 00:37

Panie Tomku L.!
Raczył Pan popełnić taki passus:
„chciałbym kiedyś spotkać zdrowego psychicznie prawicowca…”
Tak się składa, że przypadkiem trochę się na tym znam, z racji wykształcenia. Nie wiem co Pan nazywa prawicą. Socjaliści pobożni, socjaliści europejscy (czy raczej brukselscy), z upodobaniem odwołują się do kategorii prawica, niemniej niewiele mają z nią wspólnego, tak jak wszyscy socjaliści.
Jest przywilejem młodości, mówić, pisać głupoty z przeświadczeniem, że się zjadło wszystkie rozumy. Bycie socjalistą w wieku szczenięcym nie jest ujmą. Niemniej mądrzy ludzie dorastają i zmieniają poglądy. Dlatego by spotkać zdrowego psychicznie prawicowca trzeba poczekać, aż się zmądrzeje. To wystarczy!
Proste i skuteczne.

Jeżeli za 5 lat nadal nie będzie widział Pan zdrowych psychicznie prawicowców, to polecam poddanie się terapii, bo będzie to znaczyło, że ma Pan wyprany mózg i nie jest zdolny do samodzielnego myślenia. Można nad tym popracować, o ile Pański iloraz inteligencji jest wystarczająco wysoki.

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

JJMaciejowski
39
#13527.11.2011, 00:50

Panie Maziu!

Był Pan łaskawy napisać:
„no, przynajmniej się wyjaśniło, że to debilna prowokacja
bo już się bałem, że takich debili ziemia nosi naprawdę”
Na jakiej podstawie zdiagnozował Pan debilizm u kogokolwiek? Ma Pan jakąś wiedzę na temat diagnozy psychologicznej, w szczególności w zakresie ilorazu inteligencji? I jaki jest przedział ilorazu inteligencji określany niegdyś debilizmem? Może być skala Wechslerowska lub bazująca na parametrach rozkładu normalnego.

To, że nie rozumie Pan czegoś, to niekoniecznie świadczy o autorze. To również świadczy o Panu, więc proponuję ostrożniej ze słowami. Bo jak ja napiszę o Panu per „debil”, to będzie to nie obelga, ale diagnoza.

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

JJMaciejowski
39
#13627.11.2011, 01:00

Do wszystkich geniuszy zarzucających mi bycie kimś innym…

Tak się składa, że każdy komentarz podpisuję swoim imieniem i nazwiskiem, więc trzeba być mocno zaburzonym, by podejrzewać mnie o krycie się pod jakimiś pseudonimami. Wiem, że większość dyskutantów nie jest w stanie mnie zrozumieć. Jestem do tego przyzwyczajony. Czytanie ze zrozumieniem nie jest powszechną umiejętnością. Być może, gdybym umieścił wypowiedź wideo stopień zrozumienia by wzrósł nieznacznie. Niemniej nie zależy mi na przekonywaniu Państwa. Wiedza jest bardzo niedemokratyczna i nie każdy może wiedzieć. A ja Państwu dałem szansę zastanowienia się i ewentualnie zrozumienia pewnych rzeczy. Nie chcą Państwo zrozumieć? No to nie zrozumieją Państwo!

W książce „Wirgińczyk”, której autora nie pamiętam jest takie ładne zdanie: „Jak ktoś nie ma własnego rozumu powinien uważać u kogo się zapożycza.” Czego wszystkim pożytecznym idiotom życzę. Młodzieży życzę dorośnięcia, zaś funkcjonariuszom życzę by poszukali sobie przeciwników na swoim poziomie, bo trudno udawać partnerską dyskusję, gdy nie jest się w stanie zrozumieć adwersarza.

Oczywiście łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#13727.11.2011, 03:46

Do wszystkich geniuszy zarzucających mi bycie kimś innym…

a możesz udowodnić że jesteś sobą?

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#13827.11.2011, 07:12

Jerzy - nie chodzilo o Ciebie.
A diagnozy udzielilem z powodu oligofrenii AgiRomka. Nie chce mi sie wiecej pisac.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#13927.11.2011, 08:23

mazio ty faktycznie nie potrafisz czytac ze zrozumienieiem bo gdzie tu jest napisane ze Jerzy pisze ze chodzi o niego;

JJMaciejowski
#135 | Dziś - 00:50
Panie Maziu!

Był Pan łaskawy napisać:
„no, przynajmniej się wyjaśniło, że to debilna prowokacja
bo już się bałem, że takich debili ziemia nosi naprawdę”

Na jakiej podstawie zdiagnozował Pan debilizm u kogokolwiek?

Ma Pan jakąś wiedzę na temat diagnozy psychologicznej, w szczególności w zakresie ilorazu inteligencji? I jaki jest przedział ilorazu inteligencji określany niegdyś debilizmem? Może być skala Wechslerowska lub bazująca na parametrach rozkładu normalnego.

i znow sie obudzisz wieczorem na haju i bedziesz przepraszal nie wiedzac kogo, moze lepiej teraz przepros

Mazio
#129 | Wczoraj - 23:07
Moje słowa były skierowane do macau. Nawet nie pamiętam pod jakim pisała nickiem wtedy gdy. Tobie nie mam nic do przekazania.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#14027.11.2011, 08:28

kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje.

mazio pewnie masz swoja wersje
kto rano wstaje ten sobie w zyle daje

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#14127.11.2011, 08:28

Powinienem wczesniej poczytac wszystkie posty to wiedzialbym, ze rozmawiam z tym samym czlowiekiem. Gdybys pisal do rzeczy pod pierwszym nickiem nie bylo by problemu. Nie zgadzam sie co prawda ani z trescia, ani z pogladami, ale przynajmniej styl zacheca do dyskusji. Blog tez nie najgorszy i moze poczytam te bajki jak bede mial wolna chwile.
Swoja droga, ze ludziom nie szkoda czasu na takie durne prowokacje.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#14227.11.2011, 08:34

mazio na bajki mozesz isc bo wielka z nich plynie nauka,je chetnie je czytam i czekam na nastepne , tylko czy ty je zrozumiesz skoro masz klopoty w czytaniu ze zrozumieniem i wciaganiem sciezek

Profil nieaktywny
AgaRomka
#14327.11.2011, 08:44

mazio jesli chcesz być dobry, to najpierw uwierz, że jesteś kiepski.

milego dnia zycze

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#14427.11.2011, 09:21

Z pewnoscia nie jestem gorszy od ciebie i prosze skoncz z cytowaniem aforyzmow i sentencji bo zeby zapracowac na szacunek musisz dac cos od siebie. Nie udzielaj tez rad bo w wiekszosci sa glupie o tyle, ze nieproszone rady sa domena glupcow. Ogolnie - ogarnij sie i przestan byc bufonem - jesli nawet wydaje ci sie, ze blyszczysz to zaufaj mi - tak nie jest. Czego przykladem jest reakcja wiekszej ilosci ludzi niz tylko mazia. No i ostatnia rzecz - nie wbijaj sie w poczucie wyzszosci, ani wyjatkowosci - nie masz do tego powodu, nie piszesz do ludzi glupszych od siebie i nie pouczasz z pozycji jakiegos autorytetu bo go nie posiadasz.

aha. Retoryka jako Maciejowski tez zupelnie szwankuje - z mojej wypowiedzi odnosnie ubezpieczen wyciales sobie wygodny fragmeent o kapitalizmie, ktory byl skrotem myslowym, zanegowales go i na tej podstawie obaliles wywod - to czysta erystyka - kolejna domena glupcow i internetowych pieniaczy.
Ogolnie - jesli wykarzesz dobra wole to bede mogl uczestniczyc w dyskusjach z toba - jesli bedziesz kontynuowal te swoje gierki to bujaj wory.

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#14527.11.2011, 09:23

wykazesz - ortografia mi siada :/

Profil nieaktywny
AgaRomka
#14627.11.2011, 09:28

to nie cpaj

Profil nieaktywny
AgaRomka
#14727.11.2011, 09:30

Mazio
#144 | Dziś - 09:21

badz mazio twardziel i nie zaslaniaj sie ludzmi

Profil nieaktywny
AgaRomka
#14827.11.2011, 09:35

maziooo piszesz
No i ostatnia rzecz - nie wbijaj sie w poczucie wyzszosci, ani wyjatkowosci - nie masz do tego powodu, nie piszesz do ludzi glupszych od siebie i nie pouczasz z pozycji jakiegos autorytetu bo go nie posiadasz.

to wedlug mnie napisales o sobie
posluchaj tego

JJMaciejowski
#135 | Dziś - 00:50
Panie Maziu!

Był Pan łaskawy napisać:
„no, przynajmniej się wyjaśniło, że to debilna prowokacja
bo już się bałem, że takich debili ziemia nosi naprawdę”
Na jakiej podstawie zdiagnozował Pan debilizm u kogokolwiek? Ma Pan jakąś wiedzę na temat diagnozy psychologicznej, w szczególności w zakresie ilorazu inteligencji? I jaki jest przedział ilorazu inteligencji określany niegdyś debilizmem? Może być skala Wechslerowska lub bazująca na parametrach rozkładu normalnego.

To, że nie rozumie Pan czegoś, to niekoniecznie świadczy o autorze. To również świadczy o Panu, więc proponuję ostrożniej ze słowami. Bo jak ja napiszę o Panu per „debil”, to będzie to nie obelga, ale diagnoza.

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

mam wielka nadzieje ze teraz widzisz o ile czegos sobie nie wstrzyknales

Mazio
10 139 1
Mazio 10 139 1
#14927.11.2011, 09:45

Ale co niby widze?
Nie stawiam diagnozy, a oceniam twoje posty. Charakter wypowiedzi uznaje za skrajnie glupi i wyrazenia "debilny" uzylem w znaczeniu potocznym. Piszesz bzdury od samego poczatku - w temacie kobiet przyczepiles sie do mnie bez zdania racji i w jakiejs chorej akcji podszczypujesz nogawke jak maly kundelek od tamtego czasu. Osobiscie mam to w dupie, ale gdzie nie wejde i czytam, tam pojawiaja sie twoje komentarze pelne durnych komunalow w stylu Coehlo w stosunku do wypowiedzi, ktorych pewnie nawet nie czytasz. Moja potoczna wiec diagnoza mowi: masz kompleks napoleona i lubisz sie dowartosciowac piszac jakies dyrdymaly, ktore co raz to denerwuja kolejnych uzytkownikow, a z pewnoscia mnie. Wyrazam wiec opinie w swoim imieniu i nie jest ona poparta dokumentacja lekarska, a spostrzezeniami - forma jaka przyjales na tym forum jest idiotyczna, debilna, kretynska - trudno mi teraz dobrac wlasciwy stopien uposledzenia, bo nie jestem fachowcem ale z pewnoscia masz klopoty. Moim zdaniem, jesli faktycznie jestes fachowcem w temacie psychiatrii, musisz udac sie do kolegi lub konkurencji po rade - samemu trudno znalezc dystans.

Nie martw sie tez o moj stopien zrozumienia twoich i innych tekstow. Percepcja, predylekcje oraz genetyka wyposazyly mnie w sprawny rozum i choc znam jego ograniczenia to wiem, ze nie zblizam sie do nich w dyskusjach z toba.

Dodatkowo po tych wszystkich drobnych, zlosliwych, nieblyskotliwych inwektywach, ktore kierujesz w moja strone nie wiem zupelnie czemu marnuje czas by z toba pisac. Mysle wiec, ze w zwiazku ze wszystkimi tymi sprawami czas juz najwyzszy byc pocalowal mnie w dupe. Nie chce mi sie z toba gadac.

Profil nieaktywny
AgaRomka
#15027.11.2011, 09:55

no to jednak puscily ci nerwy i pokazales swoja twarz, prawdziwa twarz;

zaczytuje ciebie
- forma jaka przyjales na tym forum jest idiotyczna, debilna, kretynska - trudno mi teraz dobrac wlasciwy stopien uposledzenia, bo nie jestem fachowcem ale z pewnoscia masz klopoty
-Mysle wiec, ze w zwiazku ze wszystkimi tymi sprawami czas juz najwyzszy byc pocalowal mnie w dupe.

uuuuuuuuuuuuuuuuu mazio
widze ze dragi gore biora i masz odjazd

Od razu ci powiem ze jak cie pusci to przeprosin nie przyjmuje.

a jezeli zauwazasz w moich wypowiedziach cytaty to chyba dobrze bo widocznie na kims sie wzoruje tylko ze ty zapamietaj raz na zawsze;
nie muszisz sluchac tego co pisze, wystarczy ze posluchasz tego co napisane w sentencji.

i pamietaj tez ze cie lubie bo lubie zwierzeta

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#15127.11.2011, 12:28

Jeszcze to ciagniecie?
Ja przestalm grac wczoraj jakos o 2 a.m. Wchodze na emito o 12 patrze a tu dalej jakdka... LOL

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#15327.11.2011, 12:53

AgaRomka
#140 | Dziś - 08:28

mazio pewnie masz swoja wersje
kto rano wstaje ten sobie w zyle daje

AgaRomka
#152 | Dziś - 12:37
szkoda tylko ze mi sie trafil cpun mazio

AgaRomka
#90 | Wczoraj - 17:56
itak.figurowicz

moja swinia jutro padnie a mozg jej dam ci darmo jezeli zgodzisz sie na przeszczep,hahahahaah

------------------
AgaRomka
#24 | Wczoraj - 13:43
opluć latwo -zmazać już trudniej

_______________________________________________

????????????????????????

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#15627.11.2011, 13:09

Ludzie, przestanmy toto karmic.

JJMaciejowski
39
#15827.11.2011, 17:53

Pani(e) Esho!

„Ludzie, przestanmy toto karmic.”

Czy to takt trudno napisać do kogo się pisze i w jakiej sprawie? Przecież po kilku godzinach apel jest absolutnie nieczytelny…

Taka prosta rzecz…

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

JJMaciejowski
39
#15927.11.2011, 17:58

Panie Trollglodyto!
Był Pan łaskaw napisać:
„Do wszystkich geniuszy zarzucających mi bycie kimś innym…

a możesz udowodnić że jesteś sobą?”

Oczywiście, że tak. Możemy się spotkać w świecie realnym i mogę przedstawić świadków lub dokumenty, zależy czemu Pan wierzy bardziej, któr-zy/e potwierdzą moje słowa. Pytanie jak Pan potwierdzi swoją tożsamość. :)

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#16027.11.2011, 18:16

Pytanie jak Pan potwierdzi swoją tożsamość. :)

mojej nikt nie neguje:)

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#16127.11.2011, 18:42

O, Zaba! Kope lat!
:)
_________________________________________
Niniejszym rozwiewam watpliwosci AgiMaciejowskiej, do kogo kieruje swoje wpisy.

JJMaciejowski
39
#16228.11.2011, 00:33

Panie Trollglodyto!

„Pytanie jak Pan potwierdzi swoją tożsamość. :)

mojej nikt nie neguje:)”

A jest Pan pewny, że jest co negować?

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

JJMaciejowski
39
#16328.11.2011, 00:37

Pani(e) esho_!

„O, Zaba! Kope lat!
:)
_________________________________________
Niniejszym rozwiewam watpliwosci AgiMaciejowskiej, do kogo kieruje swoje wpisy.”

Zna Pan(i) jakąś Agnieszkę Maciejowską. Bo tak, którą ja znam, nie zniża się do dyskusji na Pan-a/i poziomie. A moje imię nie zaczyna się na A w żadnej formie i nie zawiera g w języku polskim. Proponuję zgłosić się do specjalisty…

Łączę wyrazy należnego szacunku

Jerzy Maciejowski

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#16428.11.2011, 01:18

O, Zaba! Kope lat!
:)

Oj wszem! Oj wszem!

Kope i dwa mendle:)

A jest Pan pewny, że jest co negować?

Ależ owszem! Cały zespół ogranych
zagrywek i poglądy:))
Co do zwrotów grzecznościowych
to opanowałem wszystkie:

przepraszam
proszę
dziękuję
spierdalaj

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16502.12.2011, 11:11

at 134

wsiowy filozof (lub grzeczniej pseudofilozof :P *) napisał:
Panie Tomku L.!
Raczył Pan popełnić taki passus:
„chciałbym kiedyś spotkać zdrowego psychicznie prawicowca…”
Tak się składa, że przypadkiem trochę się na tym znam, z racji wykształcenia. Nie wiem co Pan nazywa prawicą. Socjaliści pobożni, socjaliści europejscy (czy raczej brukselscy), z upodobaniem odwołują się do kategorii prawica, niemniej niewiele mają z nią wspólnego, tak jak wszyscy socjaliści.
Jest przywilejem młodości, mówić, pisać głupoty z przeświadczeniem, że się zjadło wszystkie rozumy. Bycie socjalistą w wieku szczenięcym nie jest ujmą. Niemniej mądrzy ludzie dorastają i zmieniają poglądy. Dlatego by spotkać zdrowego psychicznie prawicowca trzeba poczekać, aż się zmądrzeje. To wystarczy!
Proste i skuteczne.

* - niepotrzebne skreślić

Niech komentarzem będzie rysunek Mleczki

Image Hosted by ImageShack.us

No cóż, to ja pierdolę takie dorastanie :)
Widocznie rozwijamy się w różnych kierunkach, Twój kierunek nazywamy uwstecznieniem lub odczłowieczeniem :)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#16602.12.2011, 11:13

...a, i zapomniałem dodać że

nie łącze, nie sznuruje
i dobrze się czuję

Wiadomo kto.