Do góry

Wybory do PE: Polacy na Wyspach głosowali w 49 komisjach

W Wielkiej Brytanii było 49 obwodowych komisji wyborczych, w których obywatele polscy mogli głosować w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. To niemal jedna szósta wszystkich zagranicznych obwodowych komisji wyborczych.

Spośród 49 obwodowych komisji wyborczych, 36 znajdowało się w Anglii, sześć w Szkocji, cztery w Irlandii Północnej, a jedna w Walii.

Łącznie do udziału w wyborach zarejestrowało się 24 978 obywateli Polski. Najwięcej zarejestrowanych osób było w obwodowej komisji wyborczej nr 245 przy Polskiej Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie - 1476 osób. Najmniej osób zarejestrowano w obwodowej komisji wyborczej nr 282 w Omagh w Irlandii Północnej - 93 osoby.

Dla porównania, do udziału w wyborach do Sejmu i Senatu RP oraz w ogólnokrajowym referendum w październiku zeszłego roku zarejestrowało się na terenie Wielkiej Brytanii ponad 160 tys. obywateli polskich.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii podamy, gdy tylko zostaną one opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Komentarze 3

eptereptep
1 467
eptereptep 1 467
#110.06.2024, 13:37

Spośród 49 obwodowych komisji wyborczych, 36 znajdowało się w Anglii, sześć w Szkocji, cztery w Irlandii Północnej, a jedna w Walii.

...a dwie zawinęły się posiedzieć w parku.