Do góry

Koncert zespołu Wild Whispers w Londynie

Gdzie?

Londyn

Kiedy?

26.02.2022


Wild Whispers to zespół składający się z sześciorga artystów: Gosi Janek – wokal, Karoliny Micor – wokal, Anity Łazińskiej – klawisze, Basile’a Petite – bas, Artura Kinga – gitara i Giuliano Oselli – perkusja. Ale trzonem zespołu są Gosia i Karolina.

Ich twórczość pełna jest folkowych odniesień i inspiracji, ale nie stronią od nowoczesnych brzmień. To piosenki często z jazzową harmonią i folkowymi melodiami. Słowiańskość w utworach zespołu przejawia się bardziej w muzyce. Można tam też odnaleźć motywy żydowskie. Kilka utworów napisał znajomy zespołu ze Sri Lanki.

Po muzyce Wild Whispers można spodziewać się wszystkiego, od akustycznych ballad po ciężkie riffy fusion z solidnymi groove’ami, awangardowymi solówkami i pięknymi wokalnymi z mistycznymi historiami ukrytymi w tekstach.

Tekstowo Gosia i Karolina czerpią inspiracje z wielu kontynentów. Dlatego swoją muzykę określają jako „muzykę świata”. Jest eklektycznie, ale dziewczyny podkreślają, że „słowiańskość trzyma ich muzykę w kupie”.

Od ostatniego wyprzedanego koncertu jeszcze przed pandemią – który okazał się wielkim sukcesem i przyniósł grupie kilka nagród i wyróżnień – zespół Wild Whispers pracował w studiu nad swoim debiutanckim materiałem, nagrywając zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Efektów ich pracy będzie można posłuchać już 26 lutego na scenie w Temple of Art and Music (Elephant and Castle) w Londynie (SE1 6DR).

Bilety w cenie £14.61 – £38.32 można kupić na stronie eventbrite.co.uk

Kolejne koncerty odbędą się:

  • 5 marca podczas „Unforgettable international women’s day celebration” w Jazz Cafe POSK
  • 11 marca – Gotobeat, OCEAN artist and Lit FM
  • 30 kwietnia – Sala teatralna POSK – Chopin In Jazz

Komentarze