Do góry

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w Edynburgu i Eddleston

Polskie Centrum Pomocy Rodzinie i Koniczynka Peebles zapraszają na spotkania z prof. Jerzym Bralczykiem. Wygłosi on wykład pt. „Po co nam język polski na emigracji?”. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 czerwca w Barony Castle Hotel i Norton Park Conference Centre & Business Hub.

Pierwszego dnia profesor wygłosi wykład w Barony Castle Hotel w Eddleston. Spotkanie potrwa w godz. 12:00-18:00. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i zrobienia sobie zdjęć z profesorem. Wydarzenie będzie miało miejsce podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Peebles: 2 czerwca 12:00-18:00, Barony Castle Hotel, EH45 8QW Eddleston

3 czerwca gospodarzem spotkania z profesorem Bralczykiem będzie Polskie Centrum Pomocy Rodzinie w Edynburgu. Profesor wygłosi wykład pt. „Po co nam język polski na emigracji?”.

Edynburg: 3 czerwca 15:30-17:00, Norton Park Conference Centre & Business Hub, 57 Albion Road, EH7 5QY Edynburg.

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny polonista specjalizujący się w języku mediów, reklamy i polityki, a także popularyzator wiedzy o języku. Jest wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego i wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Jest członkiem Rady Języka Polskiego, Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Collegium Invisibile. Jego hobby to zbieranie kolejnych wydań „Pana Tadeusza” oraz podręczników dobrego zachowania i mówienia.

Komentarze