Do góry

Wee Dub Festival w Edynburgu

Gdzie?

Edynburg

Kiedy?

13-15.03.2020


W ciągu dekady istnienia Wee Dub Festival przyciągnął spore grono fanów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych imprez tego typu w Wielkiej Brytanii, a nawet w Europie. Każdego roku w marcu do stolicy Szkocji zjeżdżają się rzesze znanych artystów. To też obowiązkowy przystanek dla każdego fana muzyki reggae/dub i sound systemów.

Z okazji jubileuszu organizatorzy postanowili zaprosić muzyków znanych publiczności z ostatnich lat, począwszy od gwiazdy francuskich dubów - O.B.F., współpracujących obecnie z hiszpańskim wokalistą SR Wilsonem. Wystąpi także kultowa ekipa z Glasgow – Mungo’s Hi Fi. Muzykom towarzyszyć będzie Charlie P.

Zagra też Channel One Sound System, ekipa z legendarnego Notting Hill Carnival, którzy wracają po pięciu latach od swojego ostatniego występu w The Caves.

Zaprezentują się też nowe twarze brytyjskiej i europejskiej sceny. Wśród nich m.in. chorwacki wykonawca znany jako Egoless. Wystąpi również Adam Prescott, muzyk, który dynamicznie podbija serca publiczności londyńskich imprez.

W tym roku flagowa impreza festiwalu – Mungo’s Hi Fi odbędzie się po raz pierwszy w piątek w studenckim klubie Potterow.

Wee Dub ma w swej ofercie coś dla najmłodszych fanów muzyki. Sunday Social powraca do zaprzyjaźnionego pubu Akva mieszczącego się przy Fountainbridge, by na kilka godzin zainteresować dzieci grami i zabawami bazującymi na muzyce. Główną atrakcją będzie Kids Dub Zone, gdzie najmłodsi będą mieć szansę na zapoznanie się z urządzeniami do produkcji muzyki dub oraz poznają tajniki sound systemów. Wszystko pod okiem studentów z Edinburgh College, stałego partnera festiwalu.

Szczegółowe informacje o Wee Dub Festival, w tym o biletach można znaleźć na stronie weedubfestival.co.uk.

Komentarze