Do góry

Wlk. Brytania: fiasko "Kampanii Antynożowej"

Wzrosła ilość zabójstw z użyciem noża od czasu, kiedy rząd Brytyjski rozpoczął "Antynożową Kampanię", podaje Home Office.

Rządowy program TKAP-Tackling Knives Action Programme został wprowadzony w życie zeszłego lipca w 10 większych rejonach policyjnych w Anglii i Walii.

Według statystyk udostępnionych przez Home Office, w pierwszych 9 miesiącach po rozpoczęciu kampanii doszło do 126 zgonów spowodowanych atakiem nożem lub innym ostrym narzędziem. Ilość osób nieletnich ginących od noża pozostała bez zmian, poczas gdy liczba ofiar powyżej 20 roku życia wzrosła o 7.

Home Office podkreśla 17% spadek przestępczości wśród nieletnich w miastach takich jak Londyn czy Birmingham, co nie zmienia faktu, iż w 3 z 10 miast ilość ataków nożowych wzrosła.

Niepowodzenie kampanii, na którą rząd przeznaczył 3 miliony funtów stawia ministrów w niekomfortowej sytuacji i prawdopodobnie stanie się tematem dominującym podczas debaty odnośnie spraw Prawa i Porządku.

Ministrowie rozpoczną kolejny etap kampanii, którego koszt wynosić będzie około 5 milionów funtów. Planuje się rozciągnąć zasięg kampanii do 16 Brytyjskich miast, stawić czoła wszelakim przejawom agresji w przedziale wiekowym 13-24, jak również wynajdywać i likwidować grupy przestępcze.

Naczelnik policji z Warwickshire, Keith Bristow, który jest odpowiedzialny za kolejny etap programu, powiedział: "Przed nami długa droga. Postępowanie z tego typu problemami nie przynosi efektów po tygodniach, czy miesiącach, a zauważalne jest dopiero na przełomie generacji.”.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 9

Alternatywa_PL
491
#123.07.2009, 01:34

Metody walki z nozownictem sa kiepskie po prostu. Ja bym proponowal bardziej radykalne. I wcale nie bedzie widocznych efektów na przelomie generacji poniewaz w UK glupoty nie brakuje, a panujacy wszedzie alkocholizm jest tego przykladem i elementem wplywajacym m.in. na przestepczosc z nozem w roli glównej.
Noze sa powszechne bo broni palnej nie ma. Nie bedzie nozy to beda sztucce, nie bedzie sztuccy to bedzie szklo, itd.
Jak ktos cwany to i butem zmasakruje.

Ray
1 370
Ray 1 370
#223.07.2009, 03:16

Ubolewam ze w powyzszym artykule nie zamieszczono link'ow odsylajacych do faktycznego programu oraz posuniec wraz z zaangazowanymi srodkami. Moglibysmy wyciagnac dalej posuniete wnioski. Droga redakcjo prosze nas postrzegac jako krytyczny i rozumny panel.

P.S. Zamieszczam klauzule dla moderatora Kamila B (blogo i beztrosko na wakacjach):
"Oswiadczam ze powyzszy watek nie ma NIC wspolnego z Elvis'em; a jakiekolwiek zbieznosci z osoba Elvis'a sa TYLKO i WYLACZNIE czystym chorym wymyslem czytajacego"

Much Love, Be Street-Safe

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#323.07.2009, 10:13

Ostatnio w Motherwell pochlastali twarz jednemu Polakowi.
Zafundowali mu glasgowicki usmiech ...
Totalna patologia a rzad w swojej "poprawnosci" bezradny.

Profil nieaktywny
weeges
#424.07.2009, 01:00

alternatywa- powiedz w prost ze obecnie bezstresowe wychowanie zbiera swoje obfite zniwo i to jak mowil tow.gierek- niech sie swieca dozynki...

Hyperspace
369
#524.07.2009, 18:55

nie wiecie moze co grozi za samo posiadanie noza przy sobie w UK? ciekawi mnie czy takie mini multi-toole przy kluczach zawierające ostrze może być uznane przez pały za broń?

Lucy
1 324
Lucy 1 324
#624.07.2009, 20:54

i jak tu sie nie zastanawiac czemu policja nie nosi broni i nie strzela do takich polmozgow...

Alternatywa_PL
491
#724.07.2009, 22:52

Ja uwazam ze dobrze ze nie ma broni, bo by bylo jeszcze gorzej.
Nie nosisz broni to tez nie prowokujesz innych do jej posiadania.
(w Birmingham jednak juz nosza)
Statystycznie wiecej ludzi ginie na swiecie, którzy posiadaja bron od tych co jej nie posiadaja. Podobnie jest z nozami.
A z gówniarstwem jest problem poniewaz wiekszosc ma kiepskich rodziców, którzy nie sa w stanie wychowac swoich dzieci bo i sami sa gówniarzami. Nie ma nic gorszego jak dzieci maja dzieci.
Co taki czlowiek wie o swiecie poza trzema bialymi paskami na dresie?? Ci co aktualnie biegaja w dresiku z kozikiem w reku mieli takich samych rodziców 15 lat temu.

Alternatywa_PL
491
#824.07.2009, 22:58

Prosze szanownego Robota. Za samo posiadanie nozy nic nie grozi. Jako dorosly mozesz je normalnie kupowac. Wazne co z nimi robisz. Wiertarka tez mozna zabic, to nie znaczy ze jak sobie gromadzisz kolekcje Bosh'a to jestes od razu winny.

Alternatywa_PL
491
#925.07.2009, 21:36

Jeszcze cos dorzuce do pieca.
Przeczytalem jeszcze raz naglówek i zauwazylem cos wiecej niz za pierwszym razem. Autor tekstu reprezentuje polski punkt widzenia, czyt. krytyka dla samej krytyki.
A ja zastosuje metode Brytyjska czyli "always look on the bright side of life". To ze wzrosla ilosc nie oznacza zarazem fiaska!
Na stronie home office jest pelno statystyk odnosnie rezultatów kampani antynozowej, która to jest skierowana m.in. na mlodocianych. Skoro nie wolno im kupowac nozy, to tez nie moga ich nosic przy sobie, itd.
Zwrócmy uwage jednak na to co byloby gdyby tej akcji wogóle nie prowadzono. Matematyka sie klania.
Pamietajmy ze skoki statystyki raz w góre, raz w dól to normalka, to jeszcze nie Armagedon. O wiele gorsze wyniki Szkocja ma juz za soba. W dawnych latach na Leith odbywaly sie regularne uzbrojone ustawki przypominajace film Martina Scorsese "Gangi Nowego Yorku", gdzie policja wogóle nie interweniowala.
Mimo wszystko nadal jestem zdania ze metody walki z nozownictwem powinny byc bardziej radykalne, podobniez z alkoholizmem. Ale nie mnie o tym na razie decydowac.