hej!! ja wyslalem z halifaxu na poczatku lutego i powiedziano mi ze oplata bedzie 14 punciakow... spoko... zapytala sie mnie babeczka czy chce wyslac w zlotowkach po kursie raczej nie za bardzo korzystnym (5.60 chyba??) ale mimo wszystko sie zgodzilem... po kilku dniach dostalem potwierdzenie ze kasa poszla ale kosztowalo mnie to £17.50 zamiast £14... dzwonie do nich jeszcze raz i sie pytam o co lata, no to mi odpowiedziala ze kilka dni wczesniej zmienili oplate na wyzsza... powiedzialem ze ja nic o tym nie wiedzialem i ze chce £3.50 zwrotu, dziewczyna powiedziala ze przekaze sprawe customer service department i ze zadzwonia w przeciagu tygodnia i tak juz czekam 3 tydzien prawie :) a na dodatek tego wszystkiego bank w Polsce pobral sobie oplate w wysokosci ponad 100 zl za otrzymanie tej kasy (Lucas Bank) czyli w sumie wyszlo mnie drozej niz jakbym wyslal westernem...
krotko mowiac jesli nie wysylasz duzo (ja wyslalem tylko £250) to lepiej chyba jednak skorzystac z jakiejs firmy jak western union czy cos... niby drogo ale ja chcialem zaoszczedzic i jeszcze na tym stracilem...
powodzenia!!!
z Halifaxu i kazdego rejonu UK (bo to gwarantuje system online)
picek: kazdy przelew kosztuje 5 funtow po kursie (dzis 5.71) negocjacja kursu przy wiekszych sumach)
przelew na konto do PL online idzie max 3 dni robocze (ale przewaznie 24h)
jak ktos chce wiecej info o tanich przelewach online, zapraszam:
[email protected]
pewnie nieraz padło to pytanie, ale dopiero pierwszy raz wysłać będę pieniądze do polski. Jak to zrobić najtaniej czy przelewem w jakieś firmie czy z konta Halifaxu na konto polskie (pko)?