hej, bez sarkazmu może Wowzer, z reguly my polacy niechetnie sobie pomagamy ale moze cos sie zmieni.
chce normalnie podzielic sie z kims kto znajdzie taka nisze o ktorej spawn2k mowi i popracowac razem. restauracja raczej odpada chyba ze mnie ktos przekona. siana do 50K Ł.mail do mnie [email protected] jakby ktos chcial pogadac.pzdr
oki, polski takeaway, piekarnia/cukiernia- rozumiec dla mnie to tylko słowa, mamy tu kogos kto sie tym zajmie od strony technicznej?(mam na mysli formalnosci),chociaz czemu tylko w zywienie?
inne branze nierentowne?
edi zgadzam sie z toba a masz rynki zbytu?
pzdr i chetnie podyskutuje.
Wydaje mi sie ze dobrym biznesem bedzie otwarcie sklepu komputerowego + naprawa kompow. Tutaj to jest cholernie drogie - np pc world za usuniecie wirusa bieze od 50 do 80 funtow. Poza tym mozna by sprowadzac czesci z Polski - ceny zwlaszcza na drobiazgi w stylu myszek i klawiatur to ponad 100 - 300 % przebitki. Rynek mozna podbic cena - w tych czasach kazdy uzywa kompa a 90% ludzi nie potrafi ich naprawiac. wydaje mi sie ze to ciekawy rynek aby go zbadac
czego jeszcze nie ma(tak mi sie zdaje w polsce tez) tak i tu
to WARSZTAT SAMOCHODOWY tylko nocny, kazdemu zawsze sie psuje samochod,a przewaznie na drugi dzien go potrzebuje ,wszystko otwartte max.do 5-6 i wtedy pojwiasz sie ty monopolista,gdziekolwiek w aberdeen-wszyscy wala do ciebie
reklama -cos czego tu malo uzywaja czyli prosty druk ,porownanie cen twoich do szkockich i rozdawanie na najwiekszych ulicach i przy supermarketach za wycieraczki lub przed drzwiami,oczywiscie pokazujac im ze to nocny biznes
zatrudniasz 2 szkotow i dwoch polakow na poczatek zeby zobaczyc jak idzie
samych ziomali mam kilkunastu ktorzy ciagle sie pytaj o mechanika
pozniej wyrobienie sobie licenci na mot itd...
lokal nie wazne w ktorej czesci aberdeen,jesli beda wiedziec wszyscy
dotego otworzenie firmy,i rzad daje 2 tys.funtow na start a teraz znajdz mechanika tu,i jak maja czas moze w przyszlym tygodniu to ci cos zrobia... pomysl
a jak nie to pomysl nr.2
zbierasz paczke ziomali ktorzy umia robic wykonczeniowke,oferujesz w lokalnych gazetach,i inwestycje w plakaty albo rozdawanie ulotek te same zasady
za kladzenie plastrow za metr kwadratowybiora ok.32 f
worek 25kilo do kladzenia plastrow w b&q to ok.6f a plastra przeciez nie polozysz
do tego malowanie itd..
mozna tez dogadc sie z councilem co do cen i moze oni tez podlapia
teraz wszyscy dostaja z councila mieszkania ale pracuja dlugo i rob se remont w pol roku,wtedy wkracza firma i dla polakow inaczej(wiadomo chcieli by za darmo) i dla szkotow tez(troche wiecej niz darmo)
inwestujesz kase w posrednictwo-przypuscmy meble-ceny tutaj rozpierd...poprostu zbieranie z zakladow ofert dotyczacych cen mebli-potem idziesz z katalogiem oczywiscie albo nowym albo starym bez cen i adresu,albo z cenami tylko adres wypieprzasz zeby cie nie wyjebal,chodzic po firmach przedstawiasz oferty i robisz zamowienia ..nic nie tracisz a mozna zyskac
kreci sie po szkocji kilkunastu dentystow ktorzy szukaja pracy--otworzyc gabinet dentystyczny,zapisy pewne na 1000 lat zaczni od aberdeen czekam na [email protected]
witam ,sprawa jak w temacie,do dyspozycji troche kasy jest. byłem ostatnio w aberdeen, może gdzieś na tej lini wybrzeża.