|
znaczy sie dobra sztuka. sztuka ma dzialac na ludzi, budzic emocje, sklaniac do refleksji/dyskusji, zatrzymac...ta wystawa jest rewelacyjna.mazio bo tu nie chodzi o to ze umrzemy i jak to sie stanie. masz twarz pelna zycia mimo tego ze starego i schorowanego czlowieka. jakos nie zwrocilem na to wczesniej uwagi.
...nie daj bosze umrzec gruba... pamietam jak bylem znacznie mniejszy i bylem obecny na pogrzebie starszej kobieciny z mej wsi, ktora byla przy kosci... na tyle, ze musieli trumne zwiazac linami, jednak przy opuszeczeniu do miejsca spoczynku liny odwiazano...w tym momencie wieko od trumny sie podnioslo... chyba nie musze Wam tlumaczyc jakie to wrazenie wywolalo na osobach wokol grobu zgromadzonych...
no wlasnie prymi, czujesz to...tak samo z ta wystawa...ona nie szokuje nie pokazuje jakies straszne oblicza, raczej ludzi, o ktorych nie powiedzialbys ze sa chorzy i za pare tygodni umra, te pierwsze twarze przypominaja mi bardziej postacie z reklamy...coz takie czasy...wedlug mnie kolejny dobry pomysl na poakazanie kruchosci zycia:(
We wczorajszym The Guardian(z czwartku) mozna bylo zobaczyc fotografie z fajnej wystawy w Londynie. Niemiecki artysta wraz ze swoja partnerka zrobili zdjecie, osoba chorym na raka,tuz przed smiercia i zaraz po. Robi naprawde wrazenie...i zmusza do refleksji...gdzie w dzisiajeszym swiecie czasami nie ma czasu zatrzymac sie i pomyslec nad takimi tematami. Zapraszam co mniej wrazliwych i co wiecej ciekawych na probke w internecie
zdjecia