Do góry

pytanko odnośnie fajek

Temat zamknięty
Oskar
20
Oskar 20
14.06.2006, 08:33
Mam pytanko...jak wyglada odprawa
paszportowa, a właściwie chodzi mi tu szczegulnie o to ile moge fajek
zabrac ze soba do edi??? lece samolotem z central wings??? ile moge
zabrac ze soba fajek??? czy jak wezme trzoszku za dużo to mi to
zabiora......nie no a bagaż podreczny tez spawdzają????? jak to
wyglada....???   Lece z centralwings z katowic



soltyssx
718
soltyssx 718
#114.06.2006, 08:45

generalnie mozesz wziac legalnie 200 sztuk czyli 1 wagon! niektorzy biora nawet 4 i im sie udaje, znam osobe, ktora miala 2 wagony i miala niezle trzepanko, dzieki temu zostala splawiona z lotu, ktory przepadl. Nastepny lot byl 2 dni pozniej, oczywiscie nie musze pisac ze musial kupic nowy bilet! takze wybor nalezy do ciebie! powodzenia :D

Oskar
20
Oskar 20
#214.06.2006, 08:50

ja gdzieś czytałem ze mona legalnie do GB  zabrać 600 sztuk papierosów...czyli 3 wagoniki...???? nie no aż mi sie nie chce wierzyc w te 200sztuk

soltyssx
718
soltyssx 718
#314.06.2006, 08:57

200 sztuk nie inaczej!!! trzeba bedzie pomylec o rzuceniu nalogu!!! wyobraz sobie ze czekac cie bedzie paczuszka za 5 funcikow:D je na szczescie jestem z tych palacych i mi z tym dobrze :D

Oskar
20
Oskar 20
#414.06.2006, 09:00

powiedz mi stary......kiedy zaczyna sie ten festiwal filmowy w edi????  jest wiecej roboty na ten okres????

soltyssx
718
soltyssx 718
#514.06.2006, 09:10

yyy filmowy... z tego co wiem to jest kulturalny!!! zaczyna sie w sierpniu, a pracy wtedy jest wlasciwie najmniej bo jest najwiecej ludzi! Moze jest wiecej ofert pracy ale ilosc studentow i innych wakacyjnych pracownikow skutecznie ta liczbe miejsc pracy redukuje!!!

sverre27
98
#614.06.2006, 10:21

E tam. W Wyborczej napisali, ze mozna wziazc 4 wagony. Ja tam jeszcze kontroli nie mialem

Koallsky
Glasgow
2 565 59
Koallsky Glasgow 2 565 59
#714.06.2006, 11:09

sverre27 W wyborczej mowili ile mozna wwozic do krajow UE natomiast UK ma troche wieksze limity odnosnie fajek i alkoholi.
Do UK mozna legalnie wziac 200 papierosow

Oskar
20
Oskar 20
#814.06.2006, 12:22

chodzi mi tu o szkocje?????    czyli uk:(   tylko 200 fajek.......i co mi zrobia jak do podrecznego bagażu zmyszkuje cos...... Ciekawe czy to widac jak prześwietlaja bagaż??? hehe...nie no tylko 200fajek??? jest może ktos kto przewiózł wiecej , albo co sie stanie jam mam powiedzmy 2 kartony za duzo???  oddaje je i tyle czy cos gorzej??

art
1 356
art 1 356
#914.06.2006, 13:43

Bez padaki.... Moja kolezanka niedawno przywiozla z Polski 7 kartonow, jej chlopak 6 i luzik.. Jeszcze w sumie nie slyszalem, zeby kogokolwiek zlapali

Pozdro

soltyssx
718
soltyssx 718
#1014.06.2006, 13:48

jak wyczaja na granicy uk o fajki zostaniesz grzecznie zapytany o zaplacenie podatku za fajeczki (kazdy karton z osobna) nie mosze mowic ze podatek na granicy od nich, wyniesie wiecej niz wagon kupiony w uk!!! jak nie masz kasy to masz problem! Moj znajomy jechal autokarem i jeden koles przeiwozl 50 wagonow w torbie i mu sie udalo! ale wyobrazcie sobie co by bylo jak by go zatrzymali!!! wszystko zalezy od szczescia, zeby nie bylo rozczarowania ze sie nie leci z powodu glupoty!!!

krzysiek
190
krzysiek 190
#1114.06.2006, 16:26

Wszystko rozumiem ale jak ostatnio leciałem z Kraka to widziałem ze po wszystkich odprawach koło poczekalni jest sklepik z fajkami i mozna kupowac chyba do woli!! nie no widziałem ze schodziły jak swierze bułeczki!!!

krzysiek
190
krzysiek 190
#1214.06.2006, 16:27

Zawsze mozna wziasc wagonik do podrecznego i wagonik do wlizki nikt teko nie sprawdzi czy masz w walizce i podrecznym tez!!!ja tak robie!!:)

poli
3 676
poli 3 676
#1314.06.2006, 16:28

jak cie losowo zatrzymaja do sprawdzenia, szczegulnie juz na miejscu, to przetrzepia ci wszystkie bagarze ;]

poli
3 676
poli 3 676
#1414.06.2006, 16:30

kriss2107 - panow ktorzy cie sprawdzaja jeszcze w Polsce przy wyjezdzie nieinteresuje ile czego wieziesz - bo to nie ich problem - - tym interesuja sie natomiast panowie w twoim docelowym miejscu podrozy - a tam jesli to przetrzepia ci wszystko.

zgadnij!:)
3 278
zgadnij!:) 3 278
#1514.06.2006, 17:32

mnie przetrzeplali 27 maja w gdansku!zabronili zabrac 2 wagony!wiozlam 3!wiec wniosek nasuwa sie sam.wagonik!i literek wodki!tez schowalam jeden wagon do podrecznego reszte do walizki.i co znalezli!wracajac z glasgow 06.06 wywiozlam 4 butelki granta i 2 jamesona i szkoci nawet nie zajrzeli do bagazow!w polsce ciekawsi sa co wieziesz!

krzysiek
190
krzysiek 190
#1614.06.2006, 17:38

Ale przeciez jeszcze nie widziałem zeby przy wiezdzie sprawdzali podreczny!?Nie wiem jak Ci co sprzedaja te fajki na forum skąd oni je biorą?Kolezanaka dzistała paczke od brata z kraju miały byc fajki ale nie paczka rozpakowana i wszystko było oprucz fajek!!!:)
Naszczescie ja pale bardzo mało wiec wagonik mi wystarcza na trzy cztery miechy:) ale Ci co jak parowozy (bez urazy) to maja przerabane!Współczuje

zgadnij!:)
3 278
zgadnij!:) 3 278
#1714.06.2006, 17:51

ja mezowi papierosy wysylam listem.kupuje duza koperte z "babelkami"formatu a4.wchodzi 10 paczek.na poczcie ja waza(ok.30dkg).za przesylke place 10zl.piorytetem idzie 5dni.

DanyKochany
2 101
DanyKochany 2 101
#1814.06.2006, 18:24

kamcia1979 - nie ma prawa zabraniajacego wywozenie papierosow czy tytoniu Z polski. Wiec troche bezs sensu te zatrzymywanie ciebie na odprawie w polsce. Jesli celnicy w polsce widza nadmiar- powinni- acz nie musza - powiadomic lotnisko docelowe.
Ja uwazam ze trzeba brac po 30 kartonow:)
i za miesiac-dwa dyskusja sie skonczy na ten temat:)

zgadnij!:)
3 278
zgadnij!:) 3 278
#1915.06.2006, 15:51

dany007 - a gdzie ty te 30 kartonow zmiescisz?pojedziesz"o jednych gaciach"zeby miec gdzie te papierosy schowac? 

DanyKochany
2 101
DanyKochany 2 101
#2015.06.2006, 16:27

zart.. to wlasnie byl zart:)

demonwj
1 867
demonwj 1 867
#2116.06.2006, 13:32

pobijcie sie o to ile mozna fajek wziac:/ ja zawsze biore ok 8 kartonow i jest git...

Emanuela
99
#2216.06.2006, 22:20

ja wlasnie nie tak dawno przylecialam.. mialam ze soba 2 wagony.. i niezlego pietra.. przede mna jedna osobe zlapali i tuz za mna tez..

paula519
1 009
paula519 1 009
#2317.06.2006, 00:46

ja mialam ze soba 10 kartonow upchanych ladnie w ciuszki...i sobie pale...nikt mnie mnie sprawdzal

marshall
7 587
marshall 7 587
#2417.06.2006, 00:47

Mozna sobie przkalkulowac: biore 2 kartony, a co tam. Jeden moge bez laski, wiec: zaplacilem ok. 70 zl za nielegalny karton = ok £12. W Szkocji zakupie bez problemu taki sam karton za £24-25. Pytanie: czy chcesz ryzykowac dotarcie do celu o czasie + drugi bilet dla zaoszczedzenia £12 - 2 godz Twojej pracy. Jakies watpliwosci?

marshall
7 587
marshall 7 587
#2517.06.2006, 00:51

paula, 10 kartonow przypomina gre w orla i reszke, moge zaoszczedzic ok. £110 a ryzykuje tyle samo. Pograsz ze mna? Jak wypadnie orzel ja Ci daje £100, jak reszka Ty dajesz mi £100? Zaryzykujesz?

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis