Do góry

Bidowanie mieszkan housingowskich

Temat zamknięty
.
114
. 114
15.04.2009, 21:44

Wielu moich znajomych w ten wlasnie sposob ( bidowanie) stara sie o mieszkanie z housingu, jak do tej pory nie spotkalam sie z tym sposobem starania sie o mieszkanie z housingu ( jedynie z wypelnieniem aplikacji i czekaniem ..)

czy w glasgow istnieje mozliwosc bidowania mieszkan housingowskich/councilowskich?

czy w councilu moge otrzymac liste housingow w glasgow?

kama79_79
Glasgow
22 709
#115.04.2009, 21:48

W Glasgow nie ma mieszkan z councilu,od 2003 roku.Zostaly przekazane housingom.
Nie wystepuje zjawisko bindowania.
Skladasz aplikacje w wybranym housingu-W siedzibie Gha na Trongate dostaniesz ich liste,lub znajdziesz na stronce Gha...No i oczywiscie czekasz.

.
114
. 114
#215.04.2009, 22:00

czyli biduje sie tylko mieszkania councilowskie?

moi znajomi z anglii bardzo czesto wlasnie w taki sposob staraja sie o mieszkania, ale oni z councilu otrzymuja liste mieszkan do bidowania ( zarowno councilowskich jak i housingowskich, tak przynajmniej twierdza )

stronke gha znam,

mam jeszcze pytanie, czym sie rozni LHA od GHA?

kama79_79
Glasgow
22 709
#315.04.2009, 22:23

Ana LHA-to local housing ass,nie zawsze jest zrzeszona w Gha-Glasgow housing ass.
Procedury jednak ma te same-aplikacja,punkty...i odrobine wyzsze czynsze.O wiele trudniej wynajac tam lokal-Lha "specjalizuja sie" w tzw.sheltered,czy care house,przeznaczonych dla ludzi starszych,wymagajacych opieki.Lha maja mniej mieszkan tzw-General housing,czyli dla rodzin,singli.Niektore nie przyjma nawet od Ciebie aplikacji,jesli obecnie nie mieszkasz w okolicy, na podlegajacym im obszarze.
Kazdy council rzadzi sie swoimi prawami.W Glasgow nie bindujesz,nie ma mieszkan z councilu-tylko z ha,lha.Teoretycznie nie ma mieszkan socjalnych-komunalnych praktycznie oczywiscie tak,gdyz bezdomny moze wynajac tylko lokal z ha,lha nie ma innej mozliwosci.Oczywiscie maja tez inny system punktacji-tego dowiesz sie skladajac wniosek.
Przepisy dotyczace twoich praw,jako lokatora,ich,jako wlasiciela ...itd podlegaja pod Scottish Housing Connections,wiec nie roznia sie.

Michalina
157
Michalina 157
#415.04.2009, 22:27

"W Glasgow nie ma mieszkan z councilu,od 2003 roku."

Nie do konca jest tak, jak piszesz. Council nadal posiada lokale, ktorymi dysponuje. Dowiesz sie o tym w kazdym osrodku dla bezdomnych. Jezeli otrzymasz tzw. mieszkanie przejsciowe, to bedzie ono wlasnie z councilu.
Jezeli szukasz pomocy w zalatwieniu spraw z housingiem, to zglos sie do instytucji, ktore zajmuja sie tym profesjonalnie. Polecam Possitive Action in Housing, znajduje sie w centrum Glasgow, a w czwartki maja dyzur polscy tlumacze, w ramach wolontariatu. PAH tez nie pobiera oplat za prowadzenie Twojej sprawy, a sa skuteczni i bardzo zaangazowani. Jezeli potrzebujesz wiecej informacji na ich temat, to musisz wspomoc sie wyszukiwarka, moje o2 sobie chwilowo nie radzi, sorry :(

dorocina
9 811
dorocina 9 811
#615.04.2009, 22:32

muszę przyznać, że to nieszczęsne "bidowanie" wkradło się do słownika ponglisz, ale mnie ono się cholernie nie podoba:(, chociaż, szczerze, to jest adekwatne - "biduje" się o najtańsze mieszkania. Według słownika to słowo ma jednak (przecież) odpowiednik polski: bid for sth - składać ofertę na coś albo bid (attempt) próba (zdobycia czegoś). W Edynburgu jest gazetka, która wychodzi co tydzień z nowymi adresami, jest też strona Key to choice, na której są te same adresy, według tego odznacza się mieszkania ("biduje"), które interesują aplikanta o mieszkanie z councilu lub housingu;

kama79_79
Glasgow
22 709
#715.04.2009, 22:37

Michalina mowimy o mieszkaniu a nie o przytulku dla bezdomnych.Tak te nadal podlegaja pod City Council...
W tym przypadku dziewczyna na ulicy nie mieszka,gdyz ma dostep do neta...chociazby.
Musisz zaznaczyc,ze instytucja o ktorej wspominasz "nie zalatwi" jej mieszkania z ha.
Moze przyspieszyc,gdyby znajdowala sie w bardzo ciezkiej sytuacji.Moze to zrobic rowniez dzieki pomocy Social Service.
Nie spotkalam sie przez dwa lata z mieszkaniem zastepczym,przejsciowym,ktore nalezy do councilu.

Michalina
157
Michalina 157
#815.04.2009, 22:46

No popatrz, a ja w takim wlasnie mieszkam. Z dostepem do neta, jak widzisz. Nalezy do councilu. Pokazac rachuneczek moze?
I nie napisalam, ze PAH "zalatwi jej mieszkanie z housingu", tylko ze pomoze w zalatwianiu spraw z housingiem. Widze tu roznice. Poza tym znam ludzi, ktorym pomogli w kwestiach mieszkaniowych, dlatego ich polecam. Kolezanka zostawila swoje pelnomocnictwo, upowaznila ich do reprezentowania jej. Wyobraz sobie, ze zupelnie inaczej teraz wyglada jej sytuacja.

kama79_79
Glasgow
22 709
#915.04.2009, 23:00

Michalino napisalam,ze nie spotkalam sie z takim mieszkaniem,nie mialam okazji poznac ludzi,ktorzy z dnia na dzien znalezli sie bez dachu nad glowa.Najczeciej sa to osoby wynajmujace inne lokale,ktore sa w zlym stanie technicznym,wystepuje przeludnienie...,no albo poprostu chca miec.Wiem tylko o istnieniu schronisk dla bezdomnych.
Dziewczyna pytala,czy moze bindowac.to jej odpowiedzialam.Ja mowie o bezdomnosi a ty o tym,ze lokal ktory zajmujesz ma dostep do netu-w schroniskach tez taka opcja jest dostepna.
Ja jej proponuje zlozenie aplikacji w wybranych housingach.
Jesli ma kiepska sytuacje, moze poprosic opieke spoleczna o interwencje-wydanie opinii-SS maja tzw walfare officers,ktorzy sa w stanie,w mgnieniu oka ocenic jej sytuacje,nakazac przydzial lokalu.Decyzje w takich wypadkach wydawane sa w ciagu kilku godzin,bez potrzeby uzupelniania dokumentow...itd.

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#1015.04.2009, 23:06

smieszne, bardzo smieszne! wstyd poprostu, zeby Polacyubiegali sie o mieszkania councilowskie:) Jezeli nie stac na mieszkanie to nierozumiem po co tutaj ktos siedzi:-)

Michalina
157
Michalina 157
#1115.04.2009, 23:15

A dlaczego nie stac? Ja place za mieszkanie,za darmo tu nie mieszkam.
Jezeli chodzi o schroniska, to owszem sa, ale nie kazdego moga do niego skierowac. Na pewno o tym wiesz.
Lokal, ktory zajmuje nie ma dostepu do neta, mam go ja.
Widze tez, co jej proponujesz. Oczywiste jest, ze powinna zlozyc aplikacje w wybranych housingach. Tyle, ze o wiele latwiej byloby dziewczynie, gdyby ktos jej w tym pomogl, np. wspomniany przeze mnie PAH. Pomagaja tez w rozwiazywaniu innych problemow, warto o nich wiedziec.

kama79_79
Glasgow
22 709
#1215.04.2009, 23:22

Juz wiem dlaczego nie spotkalam sie z mieszkaniem nalezacym do City Council Glasgow,gdyz....
*

There are 1,600 temporary furnished flats available around the city for homeless people, provided by Glasgow Housing Association (GHA) and other Housing Associations and Co-operatives.

In addition, the Clyde Place Homelessness Assessment Centre is one of a number of places where you might be accommodated pending assessment. The centre refers people on to other accommodation and services provided by a wide range of agencies.

The Council will try to place you in temporary accommodation which is accessible to your work, school and family. However, given the pressures on the availability of appropriate accommodation this may not always be possible.

dorocina
9 811
dorocina 9 811
#1315.04.2009, 23:22

Amitorybka 87, może dlatego, że w Polsce również nie stać? Nawet bardziej niż tutaj; Nie widzę w tym nic wstydliwego ani śmiesznego; Taka jest rzeczywistość, to w dalszym ciągu jest mieszkanie wynajęte, tyle tylko, że za mniejsze pieniądze i z innej instytucji. Wstydzisz się, że wynajmujesz mieszkanie z agencji albo od prywatnego landlorda? Albo śmieszy Cie to? Ta sytuacja jest analogiczna, nie każdego stać na zakup własnego, nie każdego stać na wynajęcie prywatne; Wynajem z councilu lub housingu jest rozwiązaniem dla wielu rodzin.

kama79_79
Glasgow
22 709
#1415.04.2009, 23:24

Michalina a dlaczego zdecydowalas sie na taki lokal,tak szczerze?Bylas bezdomna?teoretycznie-bez dachu nad glowa?Lub mialas 3 dni na znalezienie lokum?bez pracy,oszczednosci?

kama79_79
Glasgow
22 709
#1515.04.2009, 23:28

Dorocina przeciez o stokroc latwiej jest wynajac od landlorda,agencji,aplikowac o Housing benefit.Nawet,jak nie masz na depozyt,to wylozy za Ciebie Social Service,czy Regeneration Agency(np.w Glasgow).

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#1615.04.2009, 23:35

dorocina, wlasnie o tym mowie, rozumiem ze nie kazdego stac na wynajecie prywatne ale rowniez zdaje sobie z tego sprawe ze to nie nasz kraj i troszeczke wykorzystujemy sytuacje....ale zreszta, to nie moja brozka.

kama79_79
Glasgow
22 709
#1715.04.2009, 23:46

Amitorybka,jesli pracujez,zarabiasz niewiele wynajmiesz lokal przeznaczony dla Dss.Nie bedziesz miala na czynsz,depozyt-pomoga Tobie wspomnine wyzej instytucje.Wraz z umowa udasz sie do HB office,dostaniesz dofinansowanie do ct,czynszu.Jesli Ciebie to przerasta,to tez otrzymasz pomoc.Obejdzie sie bez remontu,zakupu sprzetu agd,mebli itd...Szkoci z takiej opcji korzystaja ochoczo-Tak wysoka pomoc finansowa z Social Service moze byc przyznana raz na 26tygodni,czyli pol roku.Oczywiscie sa wyjatki...

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#1815.04.2009, 23:53

sorki kama ale jezeli nie stac by mnie byklo na depozyt, cztynsz i oplaty to raczej bym wolala wrocic do PL niz korzystac z jakichkolwiek zapomog.

annm6
1 502
annm6 1 502
#1916.04.2009, 00:05

Amitorybka 87
#16 | 23:35, 15.04.2009

dorocina, wlasnie o tym mowie, rozumiem ze nie kazdego stac na wynajecie prywatne ale rowniez zdaje sobie z tego sprawe ze to nie nasz kraj i troszeczke wykorzystujemy sytuacje....ale zreszta, to nie moja brozka.

jak nie twoja broszka to nie odzywaj sie i nie komentuj

kama79_79
Glasgow
22 709
#2016.04.2009, 00:06

Ja tylko podpowiadam.Sa tacy,co nie maja do czego wrocic,lub poprostu nie moga.

dorocina
9 811
dorocina 9 811
#2116.04.2009, 00:18

tak, Kama, właśnie o tym napisałam Amitorybce, dla niej sytuacja jest śmieszna albo wstydliwa, dla dziesiątków, jeżeli nie setek naszych rodaków, sytuacja w Polsce była tragiczna; Jasne, że nie popieram, jeżeli ktoś wykorzystuje tutejszy socjal i np. mając mieszkania (domy) w Polsce, tutaj ubiega sie o mieszkania z councilu lub housingu (niejednokrotnie odnajmując swój dom w PL), ale dla wielu osób, które w Polsce nie miały żadnych szans na własny kąt (bo wiadomo jak kształtuje się koszt wynajęcia w stosunku do zarobków w PL), przyjechały tutaj z całymi rodzinami (niejednokrotnie małymi dziećmi) i tylko dzięki takiej pomocy, jak uzyskanie mieszkania socjalnego, mogą normalnie egzystować;
Ps. Kama, pewnie, że niejednokrotnie lepiej wynająć coś z agencji i starać się o HB, ale dla wielu ludzi, mimo wszystko, posiadanie mieszkania, w którym dzieciaki swoje ulubione plakaty, mogą przybijać nawet gwoździami, bez obawy, że wtrąci się do tego właściciel albo pomalowanie pokoju nawet na czarno, jest jakąś namiastką "mania" swojego domu:)

.
114
. 114
#2216.04.2009, 08:52

dzieki za odpowiedzi! :)

co prawda pytalam sie tylko informacyjnie, poniewaz moja wiedza na temat bidowania mieszkan jest bardzo nikla,
a zawsze sie oplaca poszerzyc swoja wiedze na jakis temat :)

co do mieszkania z housingu , wlasnie na dniach takowe bedziemy opuszczac i tak jak wspominala Kama, przeprowadzamy sie do zwyklego agencyjnego i bedziemy korzystac z pomocy HB

niestety w tym momencie nie mieszkamy w zbyt ciekawej okolicy i z tego wzgledu zmieniamy dzielnice na spokojniejsza i ladniejsza :)

a i mam pytanie odnosnie tego, jak to faktycznie jest z przyznawaniem mieszkan z housingu?
bo spotkalam sie z opiniami ze sa przyznawane ludziom z niskimi dochodami a skladalam juz kilka aplikacji i w zadnej nie musialam podawac nic oprocz warunkow w jakich aktualnie mieszkalam ( na tej podstawie zostawaly przyznane punkty )

p.s. ja nie widze nic zlego w mieszkaniu socjalnym , dla mnie powodem wybrania takiego mieszkania byla pewnosc ze moge w nim mieszkac jak dlugo bede potrzebowac oraz wieksza swoboda niz w mieszkaniu agencyjnym, jak rowniez cena ;) jakos tak zawsze czulam ze to mieszkanie jest "bardziej moje" niz mieszkanie agencyjne. no i jeszcze jest mozliwosc wykupu

no ale trzeba tez wziasc pod uwage ze takie mieszkania czesto nie znajduja sie w dobrej okolicy, ze ludzie je zamieszkujacy tez sa rozni ;)

teraz, jezeli kiedys bedziemy sie starac o mieszkanie z housingu to bede wolala poczekac dluzej a dostac mieszkanie w okolicy , ktora mi bedzie pasowala

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis