Wiec jest tak - landlord legalnie moze podwyzszyc ci czynsz z conajmniej miesiecznym wyprzedzeniem i tylko z zakonczeniem okreslonego w umowie okresu wynajmu. W kazdym innym wypadku potrzebuje twojej zgody na zwiekszenie czynszu.Czyli - jesli masz umowe wynajmu na 12 meisiecy podpisany to niemoze zwiekszyc ci czynszu w trakcie - bez twojej zgody. Podobni ejesli twoja umowa automatyczniue sie odnawia np co 3 luib 6 miesiecy - wtedy tez niemoze zwiekszyc ci czynszu przed uplywem kolejnego z tych okresow. Jesli masz umowe odnawiana z miesiaca na miesiac - to musi ci dac miesiac wyprzedzenia.Jesli uwazasz ze podwyzka jest zbyt wysoka mozesz ja zglosic do private rented housing panel (PRHP),
a co mozesz zrobic - po pierwsze uswiadom swojego Landlorda ze potrzebuje wedlug prawa miesiecznego wyprzedzenia, po drugie postaraj sie z nim wynegocjowac miejsza podwyzke jesli ta ktora ci dal jest za wysoka - moze znajdziecie jakis zloty srodek. Z pktu widzeni Landlorda kazdy miesiac pustostanu to sa dla niego koszty i brak dochodu - wiec moze ci pojsc na reke.
Witajcie Wszyscy. Dziekuje, ze podjeliście tę dyskusje. Zupelnie zapomnialem wspomniec na poczatku, ze moj "wlasciciel" flatu nie dal mi do podpisu zadnej umowy ! Poprostu mieszkam na "gebe". Jedyne pismo od NIEGO to wlasnie ten list z podwyzka. Mam zamiar sie z nim rozliczyc wg starej taryfy. Tak jak radzi POLI - jesli powie, ze nie odda czynszu zglosze cala sprawe do odpowiedniego urzedu.Co myslicie o tym. Mam na mysli Private Sector Housing Policy Officer - oni powiedzieli mi, ze bardzo chetnie sie ta sprawa zajma ;-) tymbardziej ze nie mam zadnej umowy.Najbardziej zal mi moich przyjaciol/hindusów z ktorymi mieszkam. Kurcze trafilem na takich rownych ludzikow, a boja sie odezwac i napisac jakiekolwiek pismo.Szkoda.... a Szkot nas probuje robic w konia....
Witam Wszystkich.
Mam pytanie, ile zgodnie z prawem dni/tygodni/miesiecy wczesniej musi poinformowac mnie wlasciciel flatu o podwyzce owego czynszu.
W moim przypadku dostalem pismo o podwyzce 2 tygodnie wczesniej, a kiedy chcialem sie wyprowadzic powiedziano mi ze mam miesiac wypowiedzenia.
Nie wiem co robic i czy moge tak samo jak on wypowiedziec po 2 tygodniach.
Prosze o pomoc.