Nic dziwnego. Jakiś czas temu dostali dużo pieniążków na modernizacje systemu rejestrowania przekraczających przejścia drogowe z UK samochodów nie będących na brytyjskich numerach . Wynika to z nagminnego naciągania przepisów ( przez obywateli nowych krajów unii a w szczególności Polaków) mówiących o tym ,że pojazd na obcych numerach nie może przebywać na terenie UK więcej niż 6 miesięcy bez przerwy. A że polak potrafi to chyba nie trudno znaleźć przykłady nawet na samym emito forum.
Mam gosci, typowych turystow na dwa tygodnie. Przyjechali swoim samochodem.
Zostali dwa razy zatrzymani do kontroli - rutynowo - zadnego wykroczenie nie popelnili.
Ponadto kolega zauwazyl, ze trzy razy jechala za nimi policja i wyraznie ich kontrolowala - tzn policjant - pasazer cos stukal na laptopie a potem ich wyprzedzali.
Moze ta informacja sie komus przyda.