Potrzebuje pilnie pewnych informacji... Jezeli jestem zatrudniona na full time od ponad 9 miesiecy, zlapie mnie chorobsko i za cholewke nie nadaje sie do pracy to czy istnieje szansa, ze nie strace "dniowki"? Normalnie pracuje od 8.30 do 19 wiec dziennie zarabiam okolo 50 funtow. Przy nawet 2 dniach chorowania to juz jakas kwota (przynajmniej dla mnie...). Czy w Szkocji zawsze pelnoetatowy pracownik traci kompletnie wszystko jesli zachoruje? Nic mu sie nie nalezy? I jak uzyskac poswiadczenie od lekarza jesli wszyscy twierdza, ze do 7 dni nie musze go miec... Jezeli ktos wie cos na ten temat to bardzo prosze o informacje:)
sylvia,widze,ze ty naprawde jestes chora,po tak dlugim pobycie tutaj nie wiesz,ze po kazdym przepracowanym miesiacu nalezy sie 2 dno wolnego-platnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja wlasnie z takiego wrocilam,milutkie 4 dzionki:)
Potrzebuje pilnie pewnych informacji... Jezeli jestem zatrudniona na full time od ponad 9 miesiecy, zlapie mnie chorobsko i za cholewke nie nadaje sie do pracy to czy istnieje szansa, ze nie strace "dniowki"? Normalnie pracuje od 8.30 do 19 wiec dziennie zarabiam okolo 50 funtow. Przy nawet 2 dniach chorowania to juz jakas kwota (przynajmniej dla mnie...). Czy w Szkocji zawsze pelnoetatowy pracownik traci kompletnie wszystko jesli zachoruje? Nic mu sie nie nalezy? I jak uzyskac poswiadczenie od lekarza jesli wszyscy twierdza, ze do 7 dni nie musze go miec... Jezeli ktos wie cos na ten temat to bardzo prosze o informacje:)