Do góry

wrs

Temat zamknięty
gregd
10
gregd 10
04.05.2006, 14:27

Po 12 miesiacach niprzerwanego, legalnego zatrudnienia w UK podobno nie musimy rejestrowac sie w WRS kiedy zmieniamy pracodawce. Mozemy uzyskac zezwolenie na pobyt w EOG potwierdzajacy prawo do zatrudnienia w UK na mocy prawa Wspolnoty Europejskiej.


Czy ktokolwiek moglby udzielic informacji jak uzyskac to zezwolenie. Gdzie trzeba sie o nie zglosic?

MarcusFenix
1 788
MarcusFenix 1 788
#104.05.2006, 14:30

bez sensu a nie lepiej od razu sie zarejestrowac i nie miec takich dylematow?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#204.05.2006, 14:32

chodzi chyba o to, że przez rok od momentu peirwszej rejestracji trzeba zgłaszać do WRS zmianę pracodawcy? o ile wiem to prawda miko, po roku po prostu przestajesz wysyłać im formularz.

gregd
10
gregd 10
#304.05.2006, 14:51

Pracowalam ponad rok u jednego pracodawcy i oczywiscie bylam zarejestrowana w WRS. jakis czas temu przyjechalam do Edinburgha, pracuje legalnie i nie ma sensu wysylac im informacji o zmianie pracodawcy.
z poradniku na tej stronie dowidzialam sie, ze mozna uzyskac prawo do zatrudnienia w uk na mocy prawa UE. mam rozumiec, ze to prawo jest nam przydzielane automatycznie bez koniecznosci ubiegania sie gdziekolwiek o to

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#404.05.2006, 14:53

kryska, prosimy o pomoc! :)

gregd
10
gregd 10
#504.05.2006, 14:58

dokladnie:) kto pomoze!

poli
3 676
poli 3 676
#604.05.2006, 16:59

miko - otrzymuejsz to prawo automatycznie i nie potrzeba zadnego papierka zeby to potwierdzic. Jesli jestes extra formalna dlawlasnego spokoju mozesz ubiegac sie teras o status rezydenta w Home Office. Co do szczegulow radze obejzec strone HO - http://www.homeoffice.gov.uk

gregd
10
gregd 10
#704.05.2006, 17:05

dzieki:)

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis