Do góry

zwolnienie lekarskie dla kobiety w ciazy?

Temat zamknięty
damniel
34
damniel 34
19.02.2007, 20:40

hej:) czy ktos sie orientuje czy kobieta w ciazy w uk moze dostac
zwolnienie lekarskie zwalniajace z pracy na dlugi czas? np. z powodu
uciazliwej pracy szkodliwej dla niej i dziecka? dzieki

anula
85
anula 85
#120.02.2007, 06:07

obowiazkiem pracodawcy jest zapewnienie innego stanowiska tzn jesli jest ono szkodliwe dla matki czy dziecka,a co do zwolnienia to roznie bywa,przede wszystkim nie masz na nie placone 100% tak jak w Polsce, wynosi ono tutaj tygodniowo cos ok f70; ale jesli nic nie dolega to raczej nie daja,po prostu pracodawca musi sie postarac...

maluszek111
321
#220.02.2007, 07:25

Hej. Ja bedac w ciazy bylam na zwolnieniu lekarskim łacznie 3 tygodnie ?(w odstepach czasu). Mialam płacone 90% wynagrodzenia. Wiec to chyba jednak zalezy np od kontraktu jaki masz.

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis