Do góry

Odkryj swoją pasję !!

Temat zamknięty
lilieange
121
lilieange 121
17.07.2011, 22:35

Demostenes urodził się jąkałą, Juliusz Cezar cierpiał na epilepsję, Napoleon był niski, Platon przygarbiony, Ludwik van Beethoven głuchy, a J. F. Haendel kulawy. Co pomogło im przezwyciężyć ułomności i wspiąć się na szczyt swoich możliwości? Pasja, której poświęcili życie.

Pasja to głębokie pragnienie, które nadaje kierunek naszym wysiłkom i motywuje do nich. Jakie zajęcia sprawiają, że zapominasz o czasie? Co wyzwala w Tobie najwięcej emocji? O czym lubisz marzyć? Odpowiedzi na te pytania wskażą Twoją pasję.

Biblia zawiera wiele przykładów różnorodności zainteresowań: Abla fascynowała hodowla zwierząt, a Kaina uprawa roli (Rdz 4:2), Tubal lubił wykuwać metalowe narzędzia, a jego brat Jubal grać na instrumentach muzycznych (Rdz 4:21-22).

Każdy z nas od dziecka okazuje więcej zainteresowania niektórym zajęciom i zagadnieniom. Czasem dzieje się to za sprawą rodzica czy nauczyciela, który potrafi nas zainteresować, ale najczęściej, dlatego że niektóre predyspozycje są wrodzone, dlatego przychodzą nam łatwiej i sprawiają więcej przyjemności niż inne. Jak je odkryć?

Księgi biblijne zostały napisane przez różnych ludzi na przestrzeni wielu wieków, a jednak odnajdujemy w nich pewien wzór postępowania Boga, Szatana i człowieka, który ukazuje ich naturę i motywacje. Podobnie historia Twojego życia tworzy wzór, który pozwala zidentyfikować to, co motywuje Ciebie.

Przeanalizuj swoją przeszłość pod kątem osiągnięć, które przyniosły Ci najwięcej radości i satysfakcji. Jakie zajęcia przychodzą Ci łatwiej niż innym? Jakie prace dają Ci najwięcej radości i satysfakcji? Odpowiadając na te pytania dostrzeżesz wątek swojej dominującej pasji. Jako punkt wyjścia podaję niżej kilkadziesiąt rozmaitych zdolności.

Wszyscy rodzimy się z pragnieniem zmiany świata na lepszy. Każdy z nas przychodzi na świat z talentem, który ma temu służyć. Jeśli go odnajdziesz, świat będzie lepszy, dzięki Twemu wkładowi, a Ty będziesz miał motywację do działania i satysfakcję ze spełnionego życia.

Życie Szawła uległo drastycznej zmianie, kiedy rozpoznał swoją pasję: głoszenie ewangelii. Otrzymał do tego predyspozycje przy narodzinach: ?Spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją, aby objawić Syna swego we mnie, bym ewangelię o Nim głosił poganom? (Ga 1:15-16).

Nie znaczy to, że mamy zaniechać wszystkiego, co nie idzie w parze z naszą pasją, bo zawsze są do zrobienia zadania, które muszą być zrobione, choć nikomu nie sprawiają przyjemności. Należy jednak świadomie skupiać swoje siły i większość czasu na tym, co koresponduje z naszymi motywującymi zdolnościami.

?Każdy człowiek jest skomponowany z kilku tematów?, napisał C.S. Lewis. Tych tematów powinniśmy w sobie poszukiwać, zamiast angażować się we wszystko, albo nie robić niczego istotnego, a takie są dwie skrajności, w które popada spora część społeczeństwa okradając świat ze swojego wkładu, a siebie z satysfakcjonującego życia.

Wszelka pasja zyskuje na lepszym poznaniu duchowym. Szaweł był gorliwy w krzewieniu religijności, ale dopiero poznanie Chrystusa uwolniło go od bigoterii i fanatyzmu. Każda pasja może przynieść dobre lub złe owoce w zależności od tego, komu służymy. Wybierz Panem swojego życia Jezusa Chrystusa, który oddał swoje życie z miłości do Ciebie.

A jaka jest Twoja pasja ???

Zbychu_zPlebani
7 654
#3118.07.2011, 11:46

czymrze mam cie oswiecac?
ksienga ktura ma mnustwo bledow i wielokrotnie sama sobie zaprzecza, a te same zdarzenia przedstawia w ruznyc sposub.
nie trzeba byc wielkiej mondrosci rzeby to zrozumiec.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#3218.07.2011, 11:51

at 31
Oj nieładną etykietkę wystawiasz swojemu plebanowi ;))), czyż nie wyjaśnił Ci, że te sprzeczności są tylko pozorne i teologowie, już dawno je rozszyfrowali ? Stwierdzili, że tam nie jest wcale napisane, to co jest napisane i tylko inteligentni ludzie pogą to zrozumieć, więc niestety obnażyłeś swój brak inteligencjii, co ja robię zresztą cały czas :)))

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#3318.07.2011, 11:52

*pogą = mogą

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#3528.01.2014, 11:54

Cień dobry.
Moja pasją jest trollowanie porzez hejtowanie.

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#3628.01.2014, 11:57

* przez.

A twój spam w #34 właśnie zgłosiłem- tak więc nie wpisuj go w arkusz excella, aby przedstawić wyniki pracy zleceniodawcy.

* * *

Pasjonuje mnie tez opowiadanie sucharów (Strasburger w wieku emerytalnym, następcy nie widać- może się wstrzelę).

To znacie?

- Panie doktorze, pogryzły mnie psy.
- A były szczepione?
- Tak, dupami.

(aplauz)

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm