Do góry

mieszkania

Przybywa kredytów mieszkaniowych

Liczba kredytów mieszkaniowych przyznawanych w czerwcu wzrosła o 23% w stosunku do majowych wyników. W tym czasie przyznano 45 000 pożyczek– jest to o tylko 6% mniej niż w tym samym czasie w roku 2008.

Dane Council Mortgage Lenders (CML) wskazują, że rynek nieruchomości się ustabilizował, jednak daleko jeszcze do dobrej kondycji. Kupujący mieszkania po raz pierwszy nadal muszą posiadać około 25% wkładu własnego, aby otrzymać kredyt. Rok temu średni wkład własny wynosił 13%. Dane te są jednak mimo to najwyższe od lipca 2008 roku.

Ceny mieszkań wzrosły

Według agencji mieszkaniowej Halifax ceny mieszkań w styczniu w Wielkiej Brytanii niespodziewanie wzrosły o 1,9%. Ostatni wzrost cen mieszkań zanotowano w styczniu zeszłego roku i było to 0,1%. Od tamtego czasu ceny ciągle spadały, nawet o więcej niż 1,5% każdego miesiąca (wyłączając wrzesień).

Styczniowy wzrost cen odwrócił 1,6% spadek w grudniu. Średnia cena domu w Wielkiej Brytanii wynosi teraz 163 966 funtów, czyli o więcej niż 4 000 funtów więcej niż w grudniu.

Wystawa Inwestycji Mieszkaniowych

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami i domami w Polsce wśród rodaków przebywających za granicą nie słabnie, dlatego też kolejna wystawa Murator EXPO odwiedzi w ostatni weekend listopada tego roku Londyn.

Najbliższa Wystawa Inwestycji Mieszkaniowych POLSKA – Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE odbędzie się w miejscu doskonale znanym wszystkim Polakom przebywającym w Londynie – w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w dniach 29-30 listopada br.

Brakuje mieszkań socjlanych

Zapotrzebowanie na mieszkania socjalne w hrabstwie Londonderry w Irlandii Płn. osiągnęło najwyższy poziom od początku lat siedemdziesiątych – podaje serwis BBC.

Prawie 2 500 osób z zachodniego obszaru Irlandii Płn. znajduje się obecnie na liście oczekujących na lokal z Urzędu Mieszkalnictwa Komunalnego (Housing Executive).

Wedłud danych Urzędu, liczba oczekujących wzrosła o 42% w ciągu ostatnich pięciu lat, a liczba dostępnych mieszkań spadła w tym okresie o jedną czwartą.

Dzielenie mieszkania

W Wielkiej Brytanii dzielenie mieszkań jest bardzo popularne, a dla emigrantów często stanowi okazję do zaoszczędzenia paru groszy.