Do góry

Mieszkanie

UK: kredyt hipoteczny za 5 proc. wkładu

- Nasz rząd jest zdeterminowany, by ożywić rynek mieszkaniowy – zapowiedział premier David Cameron. Kredyty hipoteczne mają być zdecydowanie bardziej dostępne.

Obecnie chcąc uzyskać kredyt hipoteczny trzeba mieć 20 procent wkładu własnego. To dla ok. 100 tys. młodych, pracujących ludzi bariera nie do przejścia.

Dlatego rząd Davida Camerona chce obniżyć ten wymagany próg do zaledwie 5 procent. Ma to odwrócić trend na rynku mieszkaniowym mający, który coraz częściej opiera się na wynajmie niż zakupie.

W walce o mieszkanie w Londynie

Aby w Londynie wygrać z konkurentami o wymarzone mieszkanie pod wynajem przyszli najemcy prześcigają się w sposobach na udobruchanie landlordów. Rośnie ilość chętnych na wynajem, a atrakcyjnych ofert jest coraz mniej - podaje gazeta "The Independent".

Możesz mniej płacić za gaz i prąd w UK

Wszyscy brytyjscy dostawcy energii podnieśli w tym roku nawet o kilkanaście procent swoje ceny. Ale chcąc utrzymać klientów i pozyskać nowych, oferują liczne promocje i rabaty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Fot. Imeges_of_Money

Na forach internetowych Polacy nawzajem wypytują się o najtańsze oferty brytyjskich dostarczycieli gazu i prądu.

Wymieniają się informacjami choć te po kilku tygodniach mogą okazać się nieaktualne. Zmieniają się nie tylko taryfy ale i okresy trwania promocji na poszczególne opcje cenowe.

Czynsze wynajmu mieszkań w górę

- Średnie czynsze prywatnych mieszkań są coraz mniej przystępne niedostępne dla zwykłych, pracujących rodzin - tak twierdzi połowa przebadanych gmin w Anglii. Organizacja Shelter wzywa rząd do podjęcia pilnych działań pomocowych.

Badania przeprowadziła organizacja charytatywna Shelter, zajmująca się problemami mieszkaniowymi i bezdomnością.

Wyniki pokazują, że typowy wynajem od prywatnego właściciela pochłania ponad 1/3 kwoty przeciętnych zarobków.

Dach nad głową pilnie poszukiwany

Poszukiwanie mieszkania do wynajęcia w Wielkiej Brytanii może być równie żmudne, jak szukanie pracy czy męża. Często potrzeba tygodni, a nawet miesięcy, by uporać się z tym wyzwaniem. Na co zwracać uwagę? Co trzeba wiedzieć i jak nie dać się oszukać?

Pieniądze – od tego niestety zaczyna się wiele przedsięwzięć. Również poszukiwanie mieszkania.

Własne cztery kąty na Wyspach coraz tańsze

Ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii ponownie zmalały, a z przyjściem wiosny coraz więcej osób interesuje się zakupem własnych czterech kątów. Problemem jednak pozostają wysokie wymagania stawiane przez banki – twierdzą inspektorzy z Royal Institution of Chartered Surveyors (Rics).

Wiosna jest zazwyczaj najbardziej atrakcyjnym okresem dla wszystkich agencji pośrednictwa nieruchomości. Jednocześnie stały spadek cen nieruchomości przyciąga również tych, którzy przed kryzysem gospodarczym nie rozważali takiego ruchu z powodów finansowych.

Rasistowski atak na Polaków w Irlandii Płn.

Polska rodzina, której spalono wczoraj samochód w mieście Ballymena w Irlandii Północnej zdecydowała się opuścić miasto. - donosi Belfast Telegraph

Do ataku doszło w porannych godzinach we wtorek, 15 marca 2011 roku w oddalonym o 28 mil na północ od Belfastu mieście Ballymena w dzielnicy Drumtara. W wyniku incydentu, poszkodowani natychmiast zdecydowali się zmienić miejsce zamieszkania - zaledwie kilka dni po przeprowadzce.

Wynajmuj i zarabiaj w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii wciąż jest w zastoju. Banki niechętnie dają kredyty na zakup nieruchomości. Korzystają z tego landlordzi, którzy podwyższają czynsze. Wynajem mieszkań w UK to dziś świetny interes. Również dla Polaków posiadających nieruchomość na Wyspach.

Mieszkają w kempingach, by uniknąć czynszu

Coraz więcej mieszkańców Londynu wybiera kemping zamiast płacić wygórowany czynsz za mieszkanie - donosi elondyn.pl, powołując się na Sky News.

Osoby przyjeżdżające do Londynu mieszkają w namiotach i przyczepach kempingowych w dni pracujące, powracając do stałych domów na weekendy.

- Ludzie myślą, że to tylko wakacyjne przyczepy, ale jeśli są szczelne, mogą służyć jako sypialnia albo normalny dom mieszkalny – twierdzi Lucy Boggis z Chippenham w Wilshire.

Wynajmę pałac za grosze

Obrót nieruchomościami w Londynie przez większą część roku nie zwalnia tempa. Zbliżający się okres jesienny, to dobry moment na zmianę mieszkania. Ceny po sezonie letnim spadają, a zimowy zastój na rynku jeszcze nie nadszedł. Warto być jednak ostrożnym podczas podejmowania decyzji o wynajmie. Jesteśmy bowiem narażeni na oszustwa nieuczciwych landlordów albo tych, którzy landlordów tylko udają.