Do góry

Najlepsze wyjście czy najlepsza ucieczka?

Różnica charakterów, wygasłe uczucia, zdrada. Kryzys małżeński może dopaść nas wszędzie, bez względu gdzie mieszkamy. Ale zanim zdecydujemy się na rozwód trzeba odpowiedzieć na pytanie: czy na pewno jest to jedyne rozwiązanie problemu?

Wbrew pozorom problemy polskich par zamieszkujących Wyspy Brytyjskie generalnie nie różnią się od tych, z jakimi borykają się małżeństwa pozostałe w kraju.

Emigracja a rozwody

- Główną przyczyną rozpadu związku jest najczęściej brak porozumienia między partnerami – mówi psycholog Agnieszka Danielak z Polish Psychologists Association, zajmująca się terapią par i dzieci. - Oczywiście, emigracja może mieć wpływ na kryzys w małżeństwie. Szczególnie, kiedy tylko jedna z osób wyjeżdża, a druga pozostaje w Polsce. Życie na odległość to próba relacji między małżonkami. Potrzeba ich wspólnego wysiłku, aby odbudować to, co zniszczyła rozłąka.

Ryzyko kłopotów małżeńskich pojawia się również wtedy, gdy partnerzy wyjeżdżają razem. Wybierając się na Wyspy zapewne mieli różne wyobrażenia o ich pobycie tutaj.

- Kiedy jednak tutejsze realia okazują się być niezgodne z ich oczekiwaniami, mogą pojawić się komplikacje – ostrzega pani psycholog. – To jak dana para sobie z nimi poradzi zależy, między innymi od tego, jak wcześniej, radziła sobie z różnego rodzaju problemami. Istotne jest to czy partnerzy mogą na sobie polegać i liczyć na siebie nawzajem w stresujących sytuacjach.

Niektóre małżeństwa szybko orientują się, że ich związek wisi na włosku. Decydują się na terapię, aby uratować wspólnie przeżyte lata.

W innych przypadkach, kiedy nie widzą już nadziei na poprawę relacji, decydują się na rozwiązanie małżeństwa.

Na miejscu czy na odległość?

Jeśli decyzja o rozwodzie już zapadła i jest nieodwołalna należy zająć się formalnościami.

Polskie pary mieszkające na Wyspach Brytyjskich mogą rozwieść się zarówno tu jak i w Polsce. Według polskiego kodeksu postępowania cywilnego, polskie sądy mogą rozpatrywać sprawy rozwodowe małżeństw, z których choćby jeden z małżonków zamieszkuje Polskę lub posiada polskie obywatelstwo.

Tak więc nawet w sytuacji, gdy oboje polskich małżonków przebywa w Wielkiej Brytanii, ich sprawa rozwodowa może zostać przeprowadzona w Polsce. Pozew w dwóch egzemplarzach można osobiście złożyć w polskim sądzie okręgowym, odpowiednim do miejsca zamieszkania. Do tego należy dołączyć oryginał skróconego odpisu aktu małżeństwa czy akty urodzenia dzieci.

Formalności można też załatwić na odległość, korzystając z pomocy pełnomocnika w kraju. W dzisiejszych czasach kancelarie prawne coraz częściej prowadzą praktykę przez telefon czy on line.

To jak będzie wyglądał przebieg sprawy, jak długo będzie trwała i czy konieczne będzie stawienie się w sądzie, zależy oczywiście od kilku czynników. Inaczej będzie toczyła się sprawa rozwodowa za porozumieniem stron, a inaczej z orzeczeniem o winie. Bardziej skomplikowana będzie też sytuacja, kiedy rodzice będą walczyć o dzieci.

Zgodnie z angielskim prawem, sprawę rozwodową możemy przeprowadzić w sądzie w Wielkiej Brytanii, jeśli choć jedno z małżonków mieszka na stałe na Wyspach lub przebywa tu co najmniej rok przed złożeniem pozwu rozwodowego.

Staż małżeństwa starającego się o rozwód na terenie Wielkiej Brytanii też musi wynosić co najmniej rok. Załatwienie rozwodu w Anglii może nam się wydawać nieco bardziej skomplikowane, szczególnie jeśli obawiamy się bariery językowej. Warto wiedzieć, że na Wyspach funkcjonuje wiele polskich kancelarii prawnych, które zajmą się za nas wypełnianiem i składaniem formularzy.

Jeśli problemem wcale nie jest język, a jedynie fakt, że „nie mamy do tego głowy”, możemy zwrócić się do takich organizacji jak np. Legal Services Commission, które nieodpłatnie udzielają pomocy w jakiejkolwiek sprawie prawnej.

To, co będzie nam na pewno potrzebne to, podobnie jak w Polsce, akty małżeństwa i urodzenia dzieci, które powinny być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Dokumenty te wraz z wnioskiem o rozwód (D8 petition) w trzech egzemplarzach oraz dowodem, że nastąpił całkowity rozpad pożycia, należy złożyć w wydziale rodzinnym (Family Division) w County Court, właściwym dla miejsca zamieszkania.

Długość postępowania podobnie jak w polskich sądach, zależy od okoliczności, jakie wyjdą w trakcie sprawy.

Mamusiu czy to moja wina?

Rozwód bywa bardzo bolesny. Cierpią nie tylko rozchodzący się małżonkowie, ale też, jeśli nie przede wszystkim, ich dzieci.

Zadaniem rodziców jest uchronienie dziecka przez przykrościami związanymi z rozwodem. Nasze pociechy dostrzegają więcej niż nam – dorosłym – się wydaje. Widzą jaka atmosfera panuje w domu, słyszą jak rodzice się kłócą.

W takich sytuacjach, jak mówi Agnieszka Danielak, zdarza się, że dzieci próbują ingerować, naprawiać relacje rodziców, prosić by przestali się kłócić, by się przytulili na zgodę. Szczególnie, jeśli dziecko słyszy jak rodzice kłócą się o nie, może podświadomie brać współodpowiedzialność za nieporozumienia.

Bardzo ważne jest, aby zacząć rozmowę z dzieckiem, dopiero wtedy, gdy decyzja o rozstaniu już zapadła.

Niedopuszczalne jest traktowanie dziecka jak karty przetargowej – upomina terapeutka – bo to z góry skazuje je na brak pozytywnych relacji z jedną ze stron. Jeśli rodzice w trakcie rozstania lub już po, walczą między sobą o dziecko, będzie ono zagubione.

Nie będzie wiedziało kogo uszczęśliwić. Będzie bało się, że sprawiając przyjemność jednemu rodzicowi, sprawi przykrość drugiemu. Nie będzie pewne, po której stronie stanąć. A chodzi o to – podkreśla psycholog – żeby dziecko nie musiało opowiadać się po żadnej ze stron. Bo najpierw odgrodzi się od jednego rodzica, potem od drugiego aż w końcu wycofa się i zamknie.

Należy pamiętać, że dla dziecka to ogromne przeżycie i trudna zmiana. Jeśli reaguje płaczem lub złością, to dobrze - zauważa Danielak - to znak, że czuje się na tyle bezpieczne, by wyrażać swoje prawdziwe uczucia.

Najważniejsze to wytłumaczyć dziecku, że nadal jest kochane zarówno przez mamę jak i przez tatę. Trzeba je przekonać, że chociaż ich życie rodzinne wygląda teraz inaczej i nie mieszkają już w jednym domu, ich uczucia do niego nie uległy zmianie. I że dla obojga rodziców jest najważniejszą osobą na świecie. Takie zapewnienia i rozmowa powinny uchronić dziecko przed poczuciem winy.

Rozwód należy do jednych z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Dlatego zanim zdecydujemy się na ten krok musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy na pewno jest to jedyne rozwiązanie naszych problemów?

Warto przypomnieć sobie tekst naszej przysięgi małżeńskiej. Bez względu czy był to ślub cywilny czy kościelny. Trzeba zastanowić się czy rozwód nie jest pójściem na łatwiznę? W końcu to nic trudnego obrócić się na pięcie, kiedy pojawiają się kłopoty. A gdyby tak spróbować stawić im czoła?

Komentarze 76

kama79_79
Glasgow
22 709
#220.09.2011, 14:23

Nie...no marnowanie jeden drugiemu najlepszych lat zycia tp idealne rozwiazanie.

Profil nieaktywny
Garman
#320.09.2011, 14:43

I ślubuję ci miłość, wiernosc i uczciwosc małżeńską
Co te slowa oznaczają w obecnych dla ludzi którzy w psychice swojej maja ukształtowane pojęcie że wszystko im wolno??
Puzniej tylko zas slychac dalsze biurokratyczne pitolenia i kolejne przepisy.

Profil nieaktywny
Garman
#420.09.2011, 14:43
kama79_79
Glasgow
22 709
#520.09.2011, 14:45

Dewot znow pierdoli o tym samym.
Juz o tym slubowaniu padlo z twojej kopary, przy innym temacie.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#620.09.2011, 15:38

za komuny było lepiej, mówię wam. tłukło się żonę i nawet jej do głowy rozwody nie przychodziły. a dzisiaj co? kariera, szczęście, rozwody, a gary same się pozmywają.

kama79_79
Glasgow
22 709
#720.09.2011, 15:51

Buhahahaha!

Smka
560
Smka 560
#820.09.2011, 16:01

Radnor jak żonie zmywarki nie kupisz to się same nie pozmywają, a jak jest obrotna babka to zaprzęgnie do nich męża i wszyscy będą szczęśliwi. Mężczyzna powinien postępować według prostej reguły - "Ja jestem Panem tego domu i nie wyjdę z pod stołu." :D
A na poważnie to najbardziej mnie bawi, jak kobieta po 20 latach małżeństwa, gdy cały czas była na garnuszku męża nagle odkrywa, że nic ich nie łączy i nigdy go nie kochała. To już nie jest nawet smutne, to jest żałosne.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#920.09.2011, 16:26

smka, a kto z tej zmywarki powyciąga? :P

Smka
560
Smka 560
#1020.09.2011, 16:43

No jak kto?- Przystojny służący w seksownych bokserkach :D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1120.09.2011, 17:07

kama79_79 #2 | Dziś - 14:23

Nie...no marnowanie jeden drugiemu najlepszych lat zycia tp idealne rozwiazanie.

Niedorobiona egoistka. Trzeba bylo myslec o tym przed slubem a nie rozwalac dziecinstwa corkom. Jak swedzialo trzeba bylo drapac a nie dawac i brac slub bo wpadka a pozniej rozwod. Nie powinnas sie wypowiadac w takich tematach bo sie osmieszasz.

aaarszenik
London
12 706
#1220.09.2011, 17:37

Madziutek
nie kazdy rozwod to nieszczescie
jesli slub byl bledem to lepiej go naprawic pozno niz wcale
i nie wchodz innym do lozka. tam nie ma dla Ciebie miejsca

Profil nieaktywny
Garman
#1320.09.2011, 17:47

5
Phi, jakoś mnie nie dziwi postawa
Kiedy się samemu mordziarz wyciera w ślubowanie to tak jest.
W zasadzie fajnie ze wpadlas jestes doskonałym przykladem jak spierd..ć sobie małzenstwo

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#1420.09.2011, 17:56

A wiecie o której jest polska msza?

Smka
560
Smka 560
#1520.09.2011, 18:04

Radnor- w intencji rozwodników?
Madziutek - rozwodzą się nie tylko te pary, które pobrały się przez "wpadkę".

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1620.09.2011, 18:29

aaarszenik jezeli nie ma dzieci to owszem . Ja wychodze z zalozenia ze lepiej pozniejszy slub niz rozwod po dwoch latach.
A tak po za tym to ssij , nie potrzebuje Twoich porad.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1720.09.2011, 18:31

Smka dlatego jestem za slubem po dluuugim czasie bycia razem , takim prawdziwym byciem. Wspolny dom , wspolna kasa itp. Polowe moich znajomych biora slub po okolo roku od zareczyn bo tak wypada a pozniej rozwody i darcie kotow. Gupie to dla mnie i tyle.

kaviankalavazza
379
#1820.09.2011, 18:39

Załatwienie rozwodu w Anglii...

Szanowna Pani redaktor, a moze by tak w Wielkiej Brytanii, a nie w Anglii, dalej nie musze tlumaczyc...

Najciezej rozwod odczuja dzieci niestety, ale jesli sytuacja malzenska jest bez wyjscia tzn. staje sie meka nie do zniesienia- "patologii" zwiazkow jest cale mnostwo, to nalezy zwiazek zakonczyc, nic na sile !!!

Smka
560
Smka 560
#1920.09.2011, 18:42

Są tacy co biorą ślub po roku i latami są szczęśliwymi zgodnymi małżeństwami, a są tacy którzy po latach razem nagle dochodzą do wniosku, że coś nie gra i kończą związek. To zależy od ludzi, a nie od sytuacji. Oczywiście, pewne okoliczności sprawiają, że jest trudniej, ale to nie znaczy, że się nie uda. Są też takie małżeństwa, gdzie wymarzony ukochany nagle okazuje się kimś zupełnie innym niż przed ślubem. Ogólnie rzecz biorąc odejście z toksycznego małżeństwa to nie akt tchórzostwa a odwagi. Przeciwnie do odejścia ze związku, w którym po prostu przestało się układać. W każdym razie i tak lepiej się rozstać jeśli ma się dzieci, niż pozwalać by patrzyły na ciągłe kłótnie rodziców.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2020.09.2011, 18:47

Smka owszem w skrajnych przypadkach , gdzie wystepuje przemoc , kiedy dochodzi do wyzwisk , klotni itp. rozwod jest najlepszym wyjsciem . Mase rozwodow jednak jest z bardziej blachych powodow. Temat rzeka.
Moj pierwszy wpis dotyczy kamili bo ona sama bedac po rozwodzie wyzywala inne dziewczyny ktorym nie wyszlo w zyciu. Tyle w temacie.

Smka
560
Smka 560
#2120.09.2011, 18:52

Ile rozwodów, tyle powodów i każdy ma swoje racje.

Profil nieaktywny
DwieDupyILysy
#2220.09.2011, 18:56

Madziutek #20
"...Tyle w temacie."

oj cos czuję w kościach, że to dopiero początek tematu... cisza przed burzą - kama skanuje profil "Madziutek" i niebawem zacznie strzelać piorunami aż się emito sfajczy na popiół:D

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2320.09.2011, 19:04

rozwod - fajna sprawa...
ja po paru latach tluczenia czym popadlo mojej eks, balang z kumplami, nastapila cudowna wrecz odmiana... spokoj, cisza... kumple z milicji nie musieli juz falszowac zeznan z wezwan do awantur domowych...
sielanka...

kama79_79
Glasgow
22 709
#2420.09.2011, 19:13

Madziutek, zajrzyj sobie do lozka, nie rozwodnikom.Moze sie okazac, ze to wlasnie rozwodnik ma bujniejsze zycie seksualne, niz ty...Jestem zwolenniczka rozwodow nie dlatego, ze sama sie rozwiodlam.Widzialam dziesiatki meczennic, ktore to myslaly podobnie jak ty, i ten dewot z Aberdeen.Kazda z nich zmarnowala sobie, swoim bylym partnerom i dzieciom zycie.Dzieci nie maja nic wspolnego z rozwodem rodzicow.To rodzice sie rozwodza, nie dzieci.Decyzje o rozwodzie nie podejmuje sie z dnia na dzien, przy porannej kawie, szczegolnie jak ma sie dzieci.Jesli uwazasz, ze przemoc domowa to jedyny powod do rozwodu, to jestes glupsza niz ustawa przewiduje.Kazdy ma prawo byc szczesliwy, a malzenstwo to nie wyrok.Lepiej rozwiesc sie i ulozyc sobie zycie z kims innym, pozwolic na to drugiej stronie niz zmarnowac sobie zycie i patrzacym na taki uklad dzieciom.Zadne dziecko nie zostanie skrzywdzone przez rozwod rodzicow, jesli ci rodzice okaza sie na tyle dojrzalymi ludzmi i beda umieli w odpowiedni sposob wytlumaczyc to wlasnym dzieciom.
Nie wypowiadaj sie na temat, o ktorym nie masz pojecia.Nie mam tutaj na mysli doswiadczenia zyciowego.Zdrowy rozsadek wystarczy.

Smka
560
Smka 560
#2620.09.2011, 19:21

#24
I tutaj muszę się z kamą zgodzić- bardziej krzywdzi dzieci nieudane małżeństwo niż udany rozwód. Za równo do jednego jak i drugiego potrzeba dwoje ludzi, którzy chcą dojść do porozumienia.
Rozwiedziony ta cisza i spokój to przez postacie z obrazu? ;)

aaarszenik
London
12 706
#2720.09.2011, 19:21

Madziutek
Poza tym ssij- ewentualnie tak byloby poprawnie :/

kama79_79
Glasgow
22 709
#2820.09.2011, 19:23

Rozwod nie jest niczym innym, jak tylko formalnym zakonczeniem zwiazku, na papierze.Kazdy, kto zyje w takim ledwo zipiacym, obumarlym zwiazku moze powiedziec, ze jest rozwodnikiem..., tylko nie ma czasu formalnie tego zalatwic.

Profil nieaktywny
pryncypal
#2920.09.2011, 19:41

Madziutek ,oto cala Kama ,gdy zabraknie jej argumentow ,zaczyna sie ublizanie ,ona ma potrzeba zabrania glosu w kadym temacie ,uwaza sie najlepsza ,daje rady innym ,a sama ma rozjebane zycie ha ha ha .

kama79_79
Glasgow
22 709
#3020.09.2011, 19:45

Madziutek zadnych argumentow nie przedstawila.Wedlug niej ludzie sie rozwodza, bo zaliczyli kiedys wpadke.Racjonalnym wytlmaczeniem na rozwod jest przemoc doowa.Takie ograniczone myslenie, kogos, kto przyszedl sobie popieprzyc glupoty.
Zauwazyles inne argumenty tej baby, to je przedstaw.
Rozwod, to nie "rozjebane" zycie.Kto ci tak powiedzial?Proboszcz?Nie slyszales o rozwodnikach, ktorzy ukladaja sobie zycie i sa szczesliwi?To jest te twoje rozjebane zycie...?
Kolejny, ograniczony umyslowo.

aaarszenik
London
12 706
#3120.09.2011, 19:46

lewarek ty tez sie chyba z glupim na glowy zamieniles :/
Kama jaka jest taka jest, ale jak bardzo trzeba byc zalosnym by chodzic za kims i za kazdym razem truc dupe.

Onieznajomy
7 377
Onieznajomy 7 377
#3220.09.2011, 20:21

Kiedys jak chlop bil kobite to bylo dobrze, Jak przestal bic to ona plakala ze ja przestal kochac, a teraz to im sie w glowach przez te "atomy" poprzestawialo.

Smka
560
Smka 560
#3320.09.2011, 20:34

Onieznajomy teraz dla równości baby chłopów tłuką :D

kaviankalavazza
379
#3420.09.2011, 20:39

Świetna reklama społeczna wyprodukowana przez Fundacja Mamy i Taty http://www.youtube.com/watch?featur... ! Podobno można ją zobaczyć w komercyjnych telewizjach. Tymczasem TVP odmówiła emisji, zobaczcie ich odpowiedź: http://www.rozwodprzemyslto.pl/odpo...

Onieznajomy
7 377
Onieznajomy 7 377
#3520.09.2011, 20:51

Bo cholery sa jedne i nic wiecej .

kama79_79
Glasgow
22 709
#3620.09.2011, 20:57

Kavainka, ta kampania to nie tylko jeden spot reklamowy.Jest ich kilka.
I wedlug mnie sa idiotyczne.Samo uzycie dziecka w tych spotach jest niemoralne.W koncu chodzi o to, zeby go nie krzywdzic.A tutaj tworca stawia dziecko przed kamera i kaze mu grac role nieszczesliwego dziecka, ktorego rodzice sie rozwiedli.
W spotach nie padaja odpowiedzi na pytania tego dziecka.
Ten spot wyprodukowala jakas katolicka fundacja, ktora uwaza, ze wystarczy o zwiazek dbac, nie mowi juz jak zeby uchronic malzenstwo przed rozwodem.
Tragedia.

vanderval
987
vanderval 987
#3720.09.2011, 21:01

Ten artykuł to kolejny przejaw homofobii wrogów klasowych z emito.
Ani zdania o prawie do rozwodów dla związków partnerskich!
Ani słowa o prawie do aborcji dla gejów!
I ani słowa o obiecanych testach ciążowych dla pedałow!

Co za ciemnogród!

kama79_79
Glasgow
22 709
#3820.09.2011, 21:08

Bzdury opowiadasz.Jak chcesz kupic test, to znajdziesz temat na forum Aberdeen.Dupa za 5f ci sprzeda, nawet dwa testy.Nie sadze, ze bedzie ja interesowalo kto kupuje.

vanderval
987
vanderval 987
#3920.09.2011, 21:20

kama79_79
#38 | Dziś - 21:08

Kobieto nieszczęśliwa...
Przecież ja tylko jaja sobie z tematu robię a Ty robisz z siebie znowu durnia.
Pomyśl zanim coś komuś odpiszesz.
Żenada.

kama79_79
Glasgow
22 709
#4020.09.2011, 21:44

Zenada, to ty jestes, jesli nie zrozumiales.
Ty tez mysl, zanim komus odpiszesz.
Glowa.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#4120.09.2011, 21:45

Kamilko niedorozwinieta. Glupia cipa to cie urodzila czytajac cie jestem za aborcja przymusowa. Proponuje wez tabletki bo juz ci sie w tej farbowanej glowce calkiem pojebalo. Piszesz do mnie raz w formie meskiej raz w zenskiej. .Tracisz swiadomosc ,pewnie sie znowu najebana dzieciom na kompa wpakowalas :-/. Przed nikim nie ukrywam poprzedniego nicka wiec ameryki nie odkrylas ,niech ci sie nie wydaje zes taka zajebista pani detektyw.
aaarszenik dzieki za poprawke ,czlowiek uczy sie cale zycie.W dalszym ciagu ssij ,ty kamilko tez ssij. O ile masz komu...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#4220.09.2011, 21:47

Spokojnej nocy zycze ci samotna,smutna kamilko.

Onieznajomy
7 377
Onieznajomy 7 377
#4320.09.2011, 21:50

A ja lubie kame . I piszcie sobie co chcecie.

Remx_28
330 9
Remx_28 330 9
#4420.09.2011, 21:51

wszystko ma dobre i złe strony . nie wiem ile z was przeżyło rozwód ale chyba wszyscy sądząc po waszej *znajomości* tematu. Moim skromnym zdaniem rozwód to porażka dwojga dorosłych ludzi która jest zła dla dziecka (jeśli je mają) Rozwód jest rozsądny jeśli jest przemoc w rodzinie. I bolesny dla wszystkich trojga jeśli poprostu nie wyszło. Punkt widzenie zależy od punktu siedzenia i tyle . Miłej dywagacjii życze

kama79_79
Glasgow
22 709
#4520.09.2011, 21:57

Tragedia...
Tipsy jej sie polamaly...

Remx_28
330 9
Remx_28 330 9
#4620.09.2011, 22:05

Kaviankalavazza . Bardzo dobrze że wrzuciłaś link

Onieznajomy
7 377
Onieznajomy 7 377
#4720.09.2011, 22:08

Tylko ze na samo slowo "fundacja" Sprawdzam kieszenie czy cos mi nie zginelo.

Onieznajomy
7 377
Onieznajomy 7 377
#4820.09.2011, 22:09

no, do bajki nic nie mam

kaviankalavazza
379
#4920.09.2011, 22:37

Remx_28
#46 | Dziś - 22:05
Kaviankalavazza . Bardzo dobrze że wrzuciłaś link

Dzieki Remix !
"Zyj tak, aby nie krzywdzic innych !" To jedna z moich dewiz zyciowych, choc wiem, ze nie zawsze sie tak da...

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#5020.09.2011, 22:47

ludzim we lbach sie poprzewracalo od dobrobytu. Ot co.

kaviankalavazza
379
#5120.09.2011, 23:41

kama79_79
#82 | Dziś - 20:18
90% mieszkajacych w Aberdeen Polakow to idioci.
Szczegolnie place piekna.

Odezwala sie inteligentna inaczej z Glasgow ! Jak ci nie wstyd babsztylu przebrzydly ?!!! Nie dziwie sie, ze sie rozwiodlas, bo kto by z toba wytrzymal...

kaviankalavazza
379
#5220.09.2011, 23:43
kama79_79
Glasgow
22 709
#5320.09.2011, 23:45

Szkoda, ze tobie tej inteligrncji brak, przez co musisz spoty reklamowe...ogladac, by tak duzo wiedziec w temacie...
Nastepna madra, z wypilowanym tipsem.
Malo wiesz, a klepiesz...
Co z tego, ze jestem rozwiedziona?A moze ten, z ktorym sie rozwiodlam spi teraz kolo mnie?

kama79_79
Glasgow
22 709
#5420.09.2011, 23:48

Zatkalo kakao?
Idz spoty poogladaj.
Wszystkiego sie z nich dowiesz.
Tresc i forma akurat odpowiednia dla ciebie.Prosta i zrozumiala, jednakze nic z niej nie wynika.

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#5521.09.2011, 02:46

Mężczyzna powinien postępować według prostej reguły - "Ja jestem Panem tego domu i nie wyjdę z pod stołu." :D

Co Wy tam wiecie?
Ja to dla naprzykładu
nie poddam się.
Uciekne a się nie poddam i już.

RidKro
477
RidKro 477
#5621.09.2011, 06:16

Tak sie zastanawiam... czy prawdziwa milosc to dzis utopia???
To jak sie teraz szuka szczescia??? Dazenie do swojego szczescia wydaje sie byc samolubne... a moze sie myle??? Znam wiele samotnych osob, lecz wiekszosc woli nadal byc sama, sama ze soba...nie szukaja, badz nie akceptuja nikogo obok...zyja marzeniami...hmmm

Dariusz2007
242
#5721.09.2011, 09:06

Drugi etap zycia jest super.Kto traktuje rozstanie sie pary jako cos bardzo zlego to znaczy , ze jest naiwny.Dzieci predzej zrozumieja taka sytuacje anizeli sie nie jednemu rozmowcy to wydaje.Wystarczy odpowiednio wytlumaczyc, i potwierdzac to interesujac sie nimi czesto i pomagajac jak dorastaja szczegolnie.Nie ma nic gorszego , jak widza swoich rodzicow traktujacych sie jak wiatr i zlo konieczne.Dla tych co sa na tym etapie rada, glowa do gory.Nowy zwiazek z osoba majaca podobne doswiadczenia to super rzecz.Luzny zwiazek bez zobowiazan , nawet czasami z doskoku jest trwalszy anizeli taki formalny na papierze.Kazdy ma swoja chate , swoja kase , swoje porzadki , a z czasem taki skok z doskoku przeradza sie w zwiazek dajacy duzo satysfakcji.Jest takie powiedzenie, pokaz mi jak mieszkasz a powiem ci kim jestes.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#5921.09.2011, 11:10

A moze ten, z ktorym sie rozwiodlam spi teraz kolo mnie?

kamilko to gratuluje pasujecie do siebie jak ulal , o ile to prawda. Zaden szanujacy sie facet nie wrocilby po tylu wyzwiskach i oskarzeniach w miejscach publicznych.Tak go opluwalas , tak sie zalilas. ze pijak , nierob a teraz spi obok ciebie? O kurwa to malo ci potrzeba do szczescia. Sama teraz czcisz powiedzenie Niechby pil , niechby bil oby tylko byl. A kiedys rzucalas tym powiedzeniem innym w twarz. Jestes plytka ja bucik niemowlaka.
Nie wierze ci w zadne twoje slowo wiec marna to prowokacja.

kaviankalavazza
379
#6021.09.2011, 12:08

kama79_79
#36 | Wczoraj - 20:57
Kavainka, ta kampania to nie tylko jeden spot reklamowy. Jest ich kilka.
kama79_79
#54 | Wczoraj - 23:48
Jak zawsze jestes fantastycznie poinf. co, gdzie i kiedy ?!
Ja ten spot dostalam od kolegi, nie mialam bladego pojecia, ze jest ich wiecej ! Gratuluje zamiany chlopa na internet ;)

kama79_79
#54 | Wczoraj - 23:48
Zatkalo kakao?
Idz spoty poogladaj.
Wszystkiego sie z nich dowiesz.
Tresc i forma akurat odpowiednia dla ciebie.Prosta i zrozumiala, jednakze nic z niej nie wynika.

Skoro ktos takie spoty upublicznia tzn. ze maja jakis sens, z ktorych trzeba wyciagnac wnioski, czego Tobie serdecznie zycze !
Sama na wlasne prosby sprowadzasz na siebie niepochlebne epitety, ale najwyrazniej takowych oczekujesz j.w...
Tylko pogratulowac !

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#6121.09.2011, 12:45

#59
ja z panią nie będe zadzierał dobrze?

Profil nieaktywny
walterscott
#6221.09.2011, 13:06

żona jest jak maniok, im więcej tłuczesz tym lepsza!!!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6321.09.2011, 13:15

Hehe dobrze zamglone dziecie :-)

dysmonn
14 659 2
dysmonn 14 659 2
#6421.09.2011, 14:08

kama79_79
#25 | Wczoraj - 19:16
I wroc do poprzedniego Nicku, PannaNikt, albo zaloz kolejny-glupia cipa.

ahahaha Podoba mi sie !

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6521.09.2011, 14:12

dysmon tylko sie nie poszczaj z radosci. Male dzieci tak robia jak maja zbyt duzo wrazen. Wiec sprawdz czy masz pampersa. Jak podrosniesz to moze bedziesz godnym kandydatem do rozmowy. I nie wlaz tak mocno kamilce w dupe bo jak zacisnie zwieracze to moze cie poddusic :/

kama79_79
Glasgow
22 709
#6621.09.2011, 14:22

PannaNikt, zaden szanujacy sie facet...nie bylby z taka wywloka, kims kto nie potrafi chociaz dwoch zdan sklepac, zeby nie puscic kurweskiego slangu, prosto z burdelu, albo baru kategorii trzeciej.To nawet inteligencja nie zalatuje, tylko zwykla patologia.
Wielki obronca skrzywdzonych dzieci, wypowiadajacy sie jak ktos wyciagniety z rynsztoku...I takie gowno jeszcze potrafi komus, rozwodnikom powiedziec, ze sa beznadziejnymi rodzicami.Ty jestes idealna, polszczyzny wlasnych dzieci uczysz, niczym Miodek swojego czasu.Masz to we krwi, wiec inaczej do pociech nie mowisz.To kurweskie gadanie pojawia sie u ciebie w kazdym jednym temacie.I ty smiesz mi powiedziec, ze ja komus ublizam?
Kavainka, gdybys obejrzala do konca chociaz ten spot, do ktorego link wkleilas...pojawilyby ci sie kolejne...Wystarczylo tez spojrzec na liste klipow po prawej stronie ekranu.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6721.09.2011, 14:27

kamilko wiesz gdzie ja mam to co do piszesz , nie marudz. Kiedy do ciebie dotrze ze mam na ciebie wyjebane? Powtarzasz sie w kazdym wpisie , moze tak cos nowego? Od kilku lat te same zdania , nudzisz mnie juz. ZIEW

kama79_79
Glasgow
22 709
#6821.09.2011, 14:31

Jesli juz, to masz gdzies to, co napisalam nieuku jeden.Wroc tam, skad przyszlas...Teraz sobie ziewnij, odpocznij...Pojawi sie nastepny klient, ktoremu bedziesz musiala possac..., skoro tak o tym ssaniu, w przypadku akurat tego tematu dwukrotnie juz tutaj wspomnialas.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#6921.09.2011, 14:33

Nie chce mi sie pisac ciagle tego samego. Kiedys nie wchodzilas na emito jezeli nie bylas najebana , ublizalas wszystkim dopoki nie dobrali ci sie do dupy. nawet sie z tym nie krylas ze pijesz do monitora , wiec o jakich wzorcach chcesz dyskutowac? Rozwiodlas sie bo powielasz to co bylo w twojej rodzinie . Sama nie majac pojecia o zyciu w cieple rodzinnym dajesz rady i umoralniasz innych. Jak juz kiedys ci pisalam wpadlas pewnie z jakims szeregowym u ojca w jednostce . Leje na to cieplym moczem jak sie do mnie zwracasz , nie jestes w stanie mi sprawic przykrosci bo mnie nie znasz. Piszesz o mnie to co sobie wymyslilas albo to w co pozwolilam ci uwierzyc. Nie masz pewnosci czy mam dzieci , czy jestem kobieta , czy mieszkam w Szkocji. Lykasz to co ja napisze i bardzo dobrze. Powodzenia.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#7021.09.2011, 14:35

Chcesz ze mnie zrobic prostytutke bo sama tesknisz za kurwieniem sie w jednostce???? Zalosna jestes.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#7121.09.2011, 14:37

kamilko wiesz gdzie ja mam to co do piszesz , nie marudz. Kiedy do ciebie dotrze ze mam na ciebie wyjebane? Powtarzasz sie w kazdym wpisie , moze tak cos nowego? Od kilku lat te same zdania , nudzisz mnie juz. ZIEW

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#7221.09.2011, 15:12

Poka cycki! Poka cycki!!

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#7321.09.2011, 16:06

konkursik!?

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#7421.09.2011, 17:53

Teraz to tylko te orgazmy.
Chlop nie jest od orgazmow tylko zeby pieniadze zarabial

Smka
560
Smka 560
#7521.09.2011, 17:54

paprykarz. masz rację od orgazmów jest kochanek ;)

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#7621.09.2011, 18:03

I dlatego najbardziej udane i trawle malzenstwa maja muzulmanie, po grob chcialoby sie powiedziec :-)