Do góry

Program Real Living Wage oznacza o 10 proc. wyższą pensję

Setki tysięcy pracowników w Wielkiej Brytanii będzie otrzymywać od 24 października wynagrodzenie większe o 10 proc. Jest to związane z programem Real Living Wage, do którego każdy pracodawca może przystąpić dobrowolnie – informuje BBC.

Pracodawcy, którzy przystępują do programu Real Living Wage, utworzonego przez organizację charytatywną Living Wage Foundation, zobowiązują się do płacenia swoim pracownikom stawki, która odzwierciedla to, co zdaniem organizacji charytatywnej ludzie potrzebują na pokrycie codziennych kosztów.

Pracodawcy mogą zdecydować się na płacenie rzeczywistej płacy wystarczającej na utrzymanie (Real Living Wage), która jest wyższa niż ustalona przez rząd płaca minimalna (National Living Wage).

Po podwyżce stawka ta jest o 1,58 funta wyższa, co oznacza, że ktoś zarabiający do tej pory 10,42 funta za godzinę (dla osób powyżej 23 roku życia), będzie dostawał 12 funtów.

Wynagrodzenie pracowników w Londynie wzrośnie z 11,95 do 13,15, o ile ich pracodawca przystąpił do programu.

Jak podała Living Wage Foundation, do programu przystąpiło około 14 tys. pracodawców, co oznacza, że z programu skorzysta ponad 460 tys. pracowników.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 1

sheen1
2 949
sheen1 2 949
#124.10.2023, 15:45

Living Wage Foundation- o i jest..następna durna fundacja. Proszę mi powiedzieć jak żyć w Londynie za 13.15 na godzinę, ale tak prawdziwie...