Do góry

Zjednoczone Królestwo Beneficiarzy pójdzie na bój

Szokujące dane, dramatyczne statystki i powód do wstydu za lata rządu Laburzystów – w takim tonie informacje o tym, iż w prawie jednej piątej gospodarstw domowych w UK nikt nie pracuje, komentują politycy.

W podobnym – ci, którzy od lat co tydzień biernie zrzucają się z własnych podatków na to, aby niektórzy sąsiedzi nie musieli zrywać się o świcie do pracy i mogli żyć z zapomóg na niekończącej się łasce królowej. Reakcje samych pobierających z zasiłki są zupełnie z innej bajki. Akurat to nie dziwi, bo tylko szaleniec odtrącałby rękę, która go karmi.

Jest niezaprzeczalnym, iż duży odsetek osób pobierających zasiłki faktycznie ich potrzebuje. Nikt nie ma wątpliwości, iż samotne matki czy niepełnosprawni nie bez powodu otrzymują pomoc od państwa. Kiedy jednak wychodzą na światło dzienne informacje o tym, iż ponad siedem milionów obywateli – włączając prawie dwa miliony dzieci – żyje w domach, w których nikt nie pracuje, lampka zapala się na czerwono. Jak na ironię, doniesienia o pieniądzach trafiających do osób, które nie powinny ich pobierać, zdają się nie mieć końca.

Jakby nie patrzeć, miliony mieszkańców Wysp nie trapią się o etatowe zajęcia. Nie chodzi przy tym tylko o tych rodowitych, ale o i imigrantów, bo jak wynika ze statystyk, duży odsetek domów, w których nikt nie pracuje, stanowią te zamieszkiwane na przykład przez Chińczyków. Sprawy nie ułatwia to, iż informacje o korzystających z pomocy państwa obywatelach zbiegają się w czasie z doniesieniami o absolwentach uczelni wyższych. Według Organizacji Ekonomicznej Współpracy i Rozwoju, pod względem odsetka studentów UK zostaje w tyle nie tylko za Polską, ale i Portugalią czy Finlandią. Miejsce Wielkiej Brytanii w rankingu pogarsza się z czasem. Zmniejszeniu liczy osób pobierających na Wyspach zasiłki to nie pomoże.

Rządowy projekt cięć w benefitach jest szczytny, ale daleki od spełnienia. Ukrócenie rozdawania na prawo i lewo zasiłków jest potężnym i żmudnym wyzwaniem, bo niesie za sobą nie tylko zmiany legislacyjne. Obejmuje też – co w wielu wypadkach już praktycznie niewykonalne – zmianę mentalności i nawyków obywateli, przyzwyczajonych do swobodnego życia bez pracy. Zjednoczone Królestwo Beneficiarzy, jak ironicznie nazywa się Wyspy, nie da łatwo przeprowadzić na siebie zamachu i protestować będzie zapewne do ostatniego benefitu. Zbyt urosło w siły, aby dało się obalić kilkoma podpisami pod zmianami przysługujących im świadczeń.

Komentarze 126

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#119.09.2010, 08:30

problemem nie sa zasilki, ale zenujaco niska placa minimalna.

jesli bezrobotnemu oferuje sie prace za niecale 6 funtow brutto i 30 godzin tygodniowo, to musialby byc ciezko niedorozwiniety, aby pojsc do takiej pracy. Przeciez to ledwie 500 funtow miesiecznie.
Zeby sie upic - za duzo, zeby przezyc miesiac - za malo.

Gdyby rzad ustawil place min. na poziomie okolo 10 funtow za godzine, albo, co byloby najlepszym rozwiazaniem, dodal wszystkim pracownikom obowiazkowo wyplacana dywidende od zysku wypracowanego przez ich firme, to malo komu oplacaloby sie zostac w domu.

donbombero
131
#219.09.2010, 09:31

Witajcie moi drodzy!!!
Tak sobie czytam i oglądam czasem nawet na BBC co tam u Was słychać , aż mnie z zachwytu kopara mało nie opada nad tym Waszym nowym dzielnym gierojem co to już kila miesiąców premieruje na Waszych Wyspach.

Szuka Ci ten zacny jegomość oszczędności wszędzie gdzie tylko się da , biedny po nocach nie śpi rozmawia ze swoimi ministrami - jak to zrobić by zwiększyć oszczędności z 25% na 45% , ministrowie prawie , że licytują się , który lepiej utnie i zaskarbi sobie większą sympatię u premiera a nawet u mediów .Ten kto utnie 45% ten jest the best i przez media wychwalany i nawet zdjęcie jego na 1 stronie gazety jest jaki to nie gieroj z wizją i intelektem.

Społeczeństwo cieszy się , że ma tak znakomitego premiera(nawet na emito wyczytałem Cameron gogogo)

No to zaczynamy .
-30% oświata .
Panie Cameron już dziś widać powszechne niedoinwestowanie w szkołach , rozumiem , że Pan zamkniesz 30proc szkół , 30%nauczycieli na bruk , a dzieciaki na kolanach sobie będą siedziały .
Panie Premierze - w Belgii tureckie dzieci od 7 roku życia uczą się 4 języków( flamandzki i francuski ojczysty- niemiecki , angielski obcy. a po turecku popołudniami i w soboty.To dopiero rośnie pokolenie - a Pan zamierzasz robić tak drastyczne cięcia w oświacie kosztem dzieci i ich przyszłości .
Przecież dzieciaki z UK za kilka lat nie dadzą rady na europejskim rynku pracy!!!ucząc się na takim poziomie i w takich warunkach są skazane na bezrobocie i nędzę.

-30 proc NHS czyli służba zdrowia .
cóż życzę wszystkim dużo zdrowia nie będę tego komentował - no chyba tylko to , że dawanie całej tabletki paracetamolu już się kończy - teraz będzie 2 tabletki na 3 pacjentów.a o przeprowadzeniu jakiejkolwiek operacji zadecyduje chyba już komputer.

-40 proc inwestycje .
Panie Premierze - jak Pan zamierza zmniejszyć bezrobocie jak Pan tniesz inwestycje - przecież właśnie to oznacza spadek zatrudnienia o dobre 500 tys osób -tysiące firm jest skazane na upadek.
Mało tego , pański kraj jest naprawdę nie doinwestowany , braki w infrastrukturze są na prawdę ogromne.
lokale socjalne również chce pan sprywatyzować -a o nowych to nie chce pan nawet słyszeć .
masz Pan proste podejście - kogo stać na dach nad głową ten go ma .kogo nie stać - niech moknie.
czysty darwinizm społeczny. na dłuższą metę doprowadzisz Pan do rewolucji , ludzie z głodu wyjdą na ulicę.

-45% Ochrona socjalna.
- renty socjalne i ze względu na stan zdrowia - do przejrzenia. 30% ludzi straci to świadczenie(takie jest założenie pańskiego ministra .ok 1,5 miliona osób zasila szeregi bezrobotnych) .co z nimi ? jaki Pan ma plan?
Przecież Ci ludzie w większości przypadków to kaleki życiowe , nieroby , ćpuny , alkoholicy , recydywa jak im Pan pomoże wyjść na prostą ? Na pewno wielu z nich da się wyciągnąć z gówna ale co z resztą ???
- zasiłki na dzieci ok 30 proc rodzin straci właśnie ten zasiłek - nie duży on jest ale jest to ważne kilkadziesiąt funtów miesięcznie , biorąc pod uwagę , że przedszkole kosztuje 600-800 funtów .
A Pan chce 30 procent przedszkoli państwowych zamknąć lub objąć prywatyzacją - za , którą oczywiście zapłacą rodzice .
Bo w państwowych przedszkolach będę tylko dzieci z niepełnych rodzin!!!
ze względu na dochód jaki jest w rodzinie, 2 pracujących rodziców nie będzie miało szans na załapanie się dzieciaka na tanie panstwowe przedszkole. pozostanie płakać i płacić 8k rocznie za prywatne.
przecież matka pracując na 70proc etatu w supermarkecie nawet tych pieniędzy nie zarabia!!!

dalej już nie będę wymieniał , bo ochrona socjalna to bardzo szerokie pojęcie , a zapowiada się , że przy polityce Pana premiera UK stanie się krajem żebraków i ludzi przymierających głodem .

-40 proc ochrona środowiska .
tu nie ma co ciąć bo i tak na to nic nie wydajecie a raczej zarabiacie , jedyne co jest to segregacja śmieci - a to akurat jest dochodowe zajęcie .
- lasów od 30 lat nie sadzicie tylko wycinacie . bo posadzenie i pielęgnacja kosztuje - lepiej jest wyrąbać - drewno opierdolić - wrzosy pnie porosną .
- na morzach prowadzicie rabunkową gospodarkę .
- fabryk raczej nowych nie budujecie a raczej bardziej wiele zamknięto i będzie się zamykało .
- ilość samochodów ograniczacie - kosztem parkingów , taksów , kosztów ubezpieczenia to również zarabia.
więc mam nadzieję , że te cięcia dotyczą programów edukacyjnych.-) w temacie CO2 I GMO.
ścieżek rowerowych za wiele również nie macie więc i zbyt wielu ich w najbliższych latach nie przybędzie.

-20 proc rolnictwo .
Panie Premierze , pojedz Pan do Europy i zobacz jak wygląda farma we Francji , Holandii , Niemczech , Belgii , nigdzie Pan nie zobaczysz dachu z eternitu. wszystko nowe i nowoczesne , a w UK stare i się wali .
Panie Premierze sianie roślin GMO nie pomoże , rolnictwo wymaga w pańskim kraju reform i dziesiątek miliardów funtów inwestycji .
a nie obcinania .skutki za lat kilka będą straszne .

-25 proc administracja publiczna .
rozumiem , że co 4 urzędnik straci robotę , długopis będzie wydawany nie na tydzień a na miesiąc , burmistrz miasteczka wielkości 25k ludzi nie będzie jeżdził już służbowym bentleyem jak to się teraz odbywa z prywatnym kierowcą a sam zapierdalał volvem .
obawiam się , że to się panu nie uda .
- 30 proc administracja lokalna
rozumiem , że co trzecia biblioteka do zamknięcia , co trzeci plac zabaw , co trzeci basen , co trzeci klub sportowy , co trzeci park .a parkometry poustawiane będą wszędzie !!!
oczywiście pańskim celem jest prywatyzacja zakładów komunalnych , by gminy pozbyły się tego bagażu .-)
wejdzie inwestor i nagle się okaże , że wywóz śmieci podrożeje o 200% a połowę śmieciarzy z roboty wypierdolą a w mieście będzie czysto .
już jest taki kraj w europie gdzie tak zrobiono .Włochy - jedz pan i zobacz wysypisko na ulicach , syf kiła i mogiła .
no ale prywatne a o to panu przecież chodzi.

Na koniec kochani najlepsze.
- brak cięć dla armii, minimalne w policji .
- brak wycofania się z wojen w Iraku , Afganistanie , z terroryzmem , o Iranie bym zapomniał .-)
-brak jakichkolwiek reform , np sądownictwa - to przecież xvi wiek , żeby być sędziom z urodzenia- kpina.
- brak reform ustroju .np wprowadzenie nowoczesnej konstytucji .
przecież królowa i jej świta kosztuje więcej jak cała opieka socjalna rocznie .

o tym Pan Cameron nic nie mówi , media solidarnie również milczą .i o to chodzi . i tak ma być .

Więc moi drodzy kibicujcie dalej Cameronowi , trzymam za niego i za Was mocno kciuki a tym co zostają na Wyspach życzę powodzenia i zarabiania minimum 3 płac minimalnych miesięcznie bo bez tego to pobyt w UK jest bezsensowny i niebezpieczny .

Tym co się zgadzają z moimi poglądami , życzę powodzenia no i szukania alternatywnych rozwiązań na przyszłość .życie jest tylko jedno .

Pozdrawiam .Janek z Oddali .
ps ten co się również bał ale miękkie lądowanie w Europie się udało .

donbombero
131
#319.09.2010, 09:37

ja świński grypsie uważam , że przy tym socjalu jaki jest w UK , to płaca minimalna powinna wynosić 15 funtów.

w ten sposób dopiero statystyczny brytol zrównuje się ze średnią europejską.

w europie , spawacz z ekspedientką co ma dzieciaka 2 letniego .

900 euro za przedszkole nie płaci .

tylko coś ok 100euro .

a rodzinnego razem zgarniają za bombla coś ok 250 euro .

macau
853
macau 853
#419.09.2010, 09:38

po prostu genialne, musisz koniecznie zadzwonic z tym pomyslem do Camerona.

macau
853
macau 853
#519.09.2010, 09:39

to bylo oczywiscie do syna szefa..

donbombero
131
#619.09.2010, 10:13

Zasmucę Was .

Po reformach i cięciach p.Camerona , okaże się , że bezrobocie tak wzrośnie , że żeby pobudzić rynek pracy należy będzie pogłaskać korporacje .

czyli płaca minimalna w dół lub likwidacja tego niecnego socjalistycznego wymysłu .

BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#719.09.2010, 10:14

swinski
obowiazkowa dywidenda?
prywatny kupi raczej nowsze auto i palac dla kochanki wladuje w koszty i zysku nie wykaze

trzeba by znacjonalizowac wszystkie firmy...
tyle ze wtedy juz zadnego zysku do podzialu nie bedzie
a jeszcze o dotacje rece wyciagna

a jak kaza prywatnym placic dyche za godzine, to sie biznesy poprzenosi do bardziej przyjaznych krajow

tak, ze moze lepiej niech nie dzwoni :)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#819.09.2010, 10:31

kto komu kaze pracowac po 30 czy mniej godzin tygodniowo ,pracoj na caly eteat ,nie bedziesz zalil sie ze masz malo ,tylko taki jrden z drugim woli pracoac minimom i brac benefity ,bo nie chce sie pracowac uczciwie i jeszcze narzekac na rzad ze za malo daja ,nic nie powinni dawac tylko albo pracujesz ,albo zjazd .

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#919.09.2010, 10:34

pinokio
to trzeba by tyrac 80h tyg
zeby starczylo na wszytsko

donbombero
131
#1019.09.2010, 10:43

wkrótce trzeba będzie tyrać 120 h tygodniowo , by wystarczyło na to co dziś ma sie za 100.

spoko to tylko 6 dni po 20 h.

dawidek1981
2
#1119.09.2010, 10:48

Powinni opublikowac te statystyki kto pobioera te osrane benefity. Ale pewnie sie boja wtedy by sie wkoncu odjebali od Polakow podejrzewam. Nie liczac brytoli na pewno my nie jestesmy najliczniejsza grupa obcokrajowcow pobierajacych benefity jak twierdzi praca dla kretynow. Wyniki faktyczne opublikowac a nie domysly kretynskich mediow.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1219.09.2010, 10:50

ja pracuje 45 godzin tygodniowo i mi starcza ,wiec nie pisz bzdur BETON .po prostu wiekszosci nie chce sie pracowac tylko kombinuja jak brac zasilki .

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#1319.09.2010, 10:58

hmmm a ja pracuje w jednej pracy 27h i w drugiej 12h co daje 39h no i mi tez starcza.

Wiec nie ma tez tlumaczenia ze nie da sie znalesc pracy powyzej 30h chcesz to poszukaj 2 lub nawet 3 co to za problem.

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1419.09.2010, 11:05

pinokio981
#12 | Dziś - 10:50 .ja pracuje 45 godzin tygodniowo i mi starcza ,wiec nie pisz bzdur BETON .po prostu wiekszosci nie chce sie pracowac tylko kombinuja jak brac zasilki .

pierdolisz znow
45/h
i starcza dac 300f na pudelko w socjalce czy co??

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1519.09.2010, 11:06

Scott_David
#13 | Dziś - 10:58 .hmmm a ja pracuje w jednej pracy 27h i w drugiej 12h co daje 39h no i mi tez starcza.

Wiec nie ma tez tlumaczenia ze nie da sie znalesc pracy powyzej 30h chcesz to poszukaj 2 lub nawet 3 co to za problem.

a co to za przyjemnosc jebac w 3pracach i oddac podatek nie maly

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1619.09.2010, 11:08

pinokio znow nie kumasz
ktos kto pracuje 30h tygodniowo
ma 2ke dzieci na utrzymaniu
zaplacic czynsz 500-600f
to na co straczy????

placisz 300za socjalne pudelko i kozaka zgrywasz
p.s
zaraz powiesz,ze zazdroszcze tobie
nie kolo huja mi to lata
pisze realia

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#1719.09.2010, 11:11

Nie wiem ile pinoko dostaje za te 45h pracy ale jesli nie zarabia sie najnizszej to i 20h tygodniowo moze straczyc gdy na godzine masz placone np 15£ na rekie. Nie mam 15£ ale nie mam tez 5.8£, to co mam jest akurat.

Za socjalne nie wiem tez ile placi ja place 240£ miesiecznie i zarabijac ile zarabiam starcza mi na wszystko. Wiadomo nie da sie dokladnie okreslic co jest dla kazdego wszystko. Nie biduje w kazdym razie.

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1819.09.2010, 11:12

no ale jesli mialbyc
zaplacic alimenty za 4dzieci
do tego wydac 500-600f na mieszkanie
nie sadze,ze bylo stac.

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1919.09.2010, 11:14

jesli by pozabierali wszytskim socjalki
wiekszosc by wyladowala na ulicy.

donbombero
131
#2019.09.2010, 11:14

scott david .

to teraz pomyśl

- na dziś bezrobocie na wyspach to 7 proc . ujęci są tylko ci co są na aż 16 tyg zasiłku dla bezrobotnych .
-Cameron chce zabrać 1,5 miliona rent socjalnych itp.
- benefity będą ucięte , tak , że jeśli 2 osoby w rodzinie pracują nic nie dostaną .
-40 proc redukcja wydatków na inwestycje - to następne min 500tys ludzi bez roboty .
- zamykanie , szkół , przedszkoli , odsiew w administracji publicznej , prywatazacja zakładów komunalnych to następne 500tys bezrobotnych .

Panie Dawidzie - rusz pan tyłek i zobacz ileż to miejsc pracy powstało w pańskich okolicach .

bo ja licząc skromnie uważam , że już dziś bezrobocie w UK jest grubo ponad 15 proc .

za rok dojdzie do 25%

zobaczymy czy wtedy Pan tak łatwo pracę znajdzie.

donbombero
131
#2119.09.2010, 11:16

Beton_Gawel
#19 | Dziś - 11:14

jesli by pozabierali wszytskim socjalki
wiekszosc by wyladowala na ulicy.

i tak będzie drogi Betonie .

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#2219.09.2010, 11:16

Ale nie place za mieszkanie 500-600f a na dzieci akurat to kase daje i nie tylko kase... Nadal starcza zreszta 500£ za mieszkanie akyrat tu gdzie mieszkam za ta kwate to mialbym domek w zajebistej lokalizacji po remoncie i calkowcie umeblowany nowymi meblami dobrej jakosci.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#2319.09.2010, 11:17

Pozatym nie rozumiem Ty palcisz za mieszkanie 500-600£? i placisz alimenty na 4 dzieci czy moze pinokio?

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#2419.09.2010, 11:17

to jak stac na domek
czemu w socjalce mieszkasz???

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#2519.09.2010, 11:24

#20

Ja mam gdzies jakie jest bezrobocie bo jakos prace zawsze znjdowalem czy to w PL, Czechach na Slowacji czy w Szkocji. Statystki tego typu mnie nie interesuja. Nie wim i szczerze nie interesuje mnie ile miejsc pracy powiatalo w oklicy ktorej mieszkam bo ja do pracy dojezdzam codzinnie 27 mil. Niech zabiera ja nie mam benefotow zadnych bo mi sie nie naleza to mnie to nie intersuje. Pracuje akurat w dosc bezpiecznym miejscu pracy i na bezpiecznym stanowisku wiec nie boje sie o utrate pracy. Ale nawet jesli ja strace bo wszystko sie moze zdarzyc wiem ze znajde i tak inna nawet jakk sobie bezrobocie bedzie mialo 25%. Dlatego ze jesli chce sie znalesc to sie znajdzie a okres szukania jest krotszy badz dluzy zaleznie od wymagan jak ktos sie uprze ze chce pracowac akurat na jakis tam stanowisku managera i koniec to moze byc bezrobotny latami... Ale jesli pojdzie sie do fabryki na sprzatanie czy gdzies do fast fooda pracowac nie widze problemu takich ofert jet zawsze mnostwo. Ale to moje zdanie.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#2619.09.2010, 11:29

Czy napisalem ze stac?
Stac to by mnie mmoze i bylo ale wtedy musialbym ofraniczyc inne wydatki czego nie chce robic po co jesli tam gdzie mieszkam jest mi dobrze... Pozatym gdybym przeniosl sie na private let to bym dostal placac te 500-600£ HB wiec po co mam sie przeprowadzac i pobierac HB?

Jest mi dobrze tam gdzie mieszkam i tyle nie mam problemow z sasiedztwem wiec o co chodzi? Mnustwo ludzi mieszka w socjalkach a zarabiaja tyle ze mogli by je opuscic jednak tego nie robia bo im dobrze tam gdzie mieszkaja.

donbombero
131
#2719.09.2010, 11:32

dobra Dawid .
Ty 1100 funcików
Baba na 70 proc etatu 700 funcików .

czyli roczny dochód brutto TY 15 baba 11

razem 26 k macie brutto .
1 dziecko w wieku 10 lat .
wg planu Camerona - masz zabrane wszystko , nic na dzieciaka , żadnej innej dopłaty od rządu .

-chata 500+150 tax +100 prąd , gaz , tel , internet .750funi .
-żarcie 400 , odzież 100 ,
-samochód , ubezp , taks , parkingi , mot , naprawa . 100 f miesięcznie .
-dojazd do pracy , twój i baby 3 funt dziennie razy 2 razy 20 suma 120
-rezerwa na spierdolony sprzęt domowy 50 f miesięcznie . kiedyś kupić , pralkę , lodówkę , tv , komputer kupić trzeba

dochód 1700 koszty 1580.

masz oszczędności 120 funtów na mc

czyli 1500 funtów rocznie .

chłopie Ty nawet na urlop z trójką czajników nigdzie nie pojedziesz .

donbombero
131
#2819.09.2010, 11:34

ja pierdolę - rajskie życie .

a jak się ma jeszcze 2 dzieci i do tego alimenty , czy raty na cokolwiek .

to jest bida aż piszczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#2919.09.2010, 11:47

Mieszkam sam nie mieszkam z baba a jak z ajaks zamieszkam to sie nie bede zenil... pozatym za mieszkanie place 250£ a council tax najnizszy z racje ze sam mieszkam mam jeszcze 25% discunt. I kto powiedziel ze zarabiam 1100£ miesiecznie. Obecnie nie mam zadnego benefity ani WTC nie przypadkowo widac nie nalezy mi sie i jakos zyje.

Na urlop mi starcza rowniez. Rozumiem ze nie ulorzylo sie Tobie Janku w UK ale nie znaczy ze mi sie tak samo uklada. Ja w Szkocji zamierzam zostac nie bede wracac do PL bo ten kraj to totalna porazka do zycia dla szarego czlowieka, oracowalem w Czechach i na Slowacji wszysko bylo ok lepsze zycie niz w PL ale nie spodobalo mi sie na tyle zeby decydowac sie tam zostac. W Szkocji na tyle mi sie podoba i moje zycie nie kreci sie tylko wokol pieniedzy i co za nie moge kupic zeby sie wylansowac i pokazac co to ja nie mam. Mam co mam i mi z tym dobrze tyle mi starcza. Nie chce zostac z powodu pieniedzy w tym kraju tylko z tego powodu iz mi akurat sie Szkocja bardzo podoba pod wzgledem przyrody jak innymi wieloma. Nie oznacza to ze kazdy jest w stanie to zrozumiec i wiem o tym.

donbombero
131
#3019.09.2010, 11:49

nie policzyłem , żadnego hobby np golfa , koni , basenów , siłowni itp.
nie policzyłem , żadnych wypadów do knajp , atrakcji dla dzieciaka
nie policzyłem , żadnej polisy ubezpieczeniowej na życie da ciebie i dla baby
nie policzyłem , choć jednego wyjazdu czy zaproszenia dla dziadków , by wnusia zobaczyli .choć raz w roku .
nie policzyłem utraty dochodów spowodowanych chorobą , bo raczej jak zachorujesz to całej pensji nie dostaniesz , a jakoś tak się składa , że człowiek przez 14 dni w roku jest nie zdolny do pracy . czyli macie oboje już 1000 funtów dochodu mniej .

z dochodami 1800 funi na parę z 1 dzieckiem , to pobyt na wyspach , jest zagrożeniem dla egzystencji 3 osobowej rodziny

donbombero
131
#3119.09.2010, 11:51

nie napisałem o Tobie ,

napisałem na przykładzie 3 osobowej pełnej rodzinie .

z dochodem miesięcznym 1800 funtów .

donbombero
131
#3219.09.2010, 11:56

trudno by para z dzieckiem mieszkała w pokoju za 250 funtów .

a miasto może kiedyś da a może i nie da lokal socjalny .

może prędzej sprzeda , razem z lokatorami .

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#3319.09.2010, 11:59

No 14 dni w roku jesli czlowiek nie zdolny to ma urlop...

Ale skad wiesz ile mam dochodu wiesz co zaczynasz jak kama wyliczac komus cos. Ona tez wie ile kto zarabia i ile kto ma wogole wie wszystko...

Akurat do pabu wychodze co najmniej raz w tygodniu w golfa gram i z okazji ze pracuje dla councilu place grosze raz na miesiac i mam dotep do praktycznie kazdego pola golfowego w South Ayrshire. Konie jakos mnie nie pociagaja. Silownia hmmm nie musze chodzi na silownie mam sprzet w domu poniewaz mam sprzet w domu. Basen coz mieszkam nad morzem wiec pod koniec wiosny i latem basenu nie potrzebuje a jesli to juz nie przesadzaj az tak drogi nie jest ten basen. A co do dzieci maja wejscie za free akurat na zadupiu gdzie mieszkam. Rozrywki dla dzieci coz ze mna nie mieszkaja ale spokojnie stac mnie na to aby je zabrac do cyrku a kino mam tez za free z racji tego iz to moja druga praca...

I przestan z tym wyliczaniem dochodu teraz 1800£ na dwojkie nie kazdy tyle ma niektorzy na pewno maja tyle a niektorzy pewnie i mniej. Ale nie znaczy ze kazdy. Pozatym jak pisalem nie kazdy dla pieniedzy zyje sa inne wartosci bardziej cenne.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#3419.09.2010, 11:59

#31
Ok to przepraszam myslalem ze o mnie pisales.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#3519.09.2010, 12:02

A co do cen to jakk pisze nie wszedzie sa ceny tak wysokie za mieszkania w Ayr mozna znalesc do wyanjecie 2 sypialnie za 300£ tylko trzeba wiedziec jak szukac i gdzie oczywiscie a nie od razu popedzic do agencji.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#3719.09.2010, 12:11

Janek, ty to masz dopiero biede w tej belgii. Nigdzie nie wychodzisz, skoro masz czas cale dnie takie pierdoly o UK obliczac. Znow dostaniesz bana dla wlasnego bezpieczenstwa i tyle.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#3819.09.2010, 12:16

miras666 przeciez nikt nie trzyma Cie tu sila mozesz wyjechac, odplynac lub wyleciec.

donbombero
131
#4019.09.2010, 12:25

mirras 666

strzałeczka brachu .tutaj co niektórzy mają różowe okularki .

scott nie piję do Ciebie .

ja tylko wykazałem , że para mająca 1 dziecko z dochodami 1800 funtów miesięcznie .

żyje na dosłownym minimum egzystencji .
a takich jest wielu .

A Pan Cameron postara się by było ich jeszcze więcej .

donbombero
131
#4119.09.2010, 12:26

system ich dosłownie zmieli jak kombajn .

i zrobi to po brytyjsku .

z uśmiechem na twarzy i podaniem dłoni

donbombero
131
#4219.09.2010, 12:30

radnor
Moderator
Wpisów: 23508
radnor
#37 | Dziś - 12:11

Janek, ty to masz dopiero biede w tej belgii. Nigdzie nie wychodzisz, skoro masz czas cale dnie takie pierdoly o UK obliczac. Znow dostaniesz bana dla wlasnego bezpieczenstwa i tyle.

za co bana? , nikogo nie obrażam , baba na dyżurze .

siedzę w domku , kobita się cieszy , że szwędacz mi się nie załaczył .

donbombero
131
#4319.09.2010, 12:34

tu mnie wszyscy lubią , po co mnie szukać nowych znajomych .

toć Janek Kręcichwast to prawdziwa ikona i perełka emito net .

tyle wpisów i na temat .

Randorku , dzieki takim jak ja i jeszcze kilku zacnym forumowiczom te forum żyje .

i oby żyło 100 lat . i biznes z reklam Ci się dobrze kręcił .

czego życzy Janek .

ps . dziekuję , że poinformowałeś forumowiczów , że klikam z Belgii .

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#4419.09.2010, 12:35

No tak niektorzy mysla ze zlapali pana Boga za nozkie nie przecze. Ale prawda jest taka ze nawet zyjac tu za te 1800£ maja i tak duzo lepiej niz w Polskiej ojczyznie. Podejrzewam ze takich moze byc sporo. I tak i tak maja lepiej niz w PL mieszkajac czasem w jednym domu na wsi lub mieszkaniu w bloku, kamienicy z rodzicami /tesciami i dziadkami. Nie majac kompletnie zadjen pomocy od panstwa...

miras666
129
miras666 129
#4519.09.2010, 12:35

Tia i oni chcą być w Europie.... Służba zdrowia katastrofa, drogi coraz gorsze (tragicznie MAŁO ICH JEST), podatki coraz wyższe, benzyna coraz droższa, produkty coraz droższe, coraz mniej pracy, brak nowych miejsc pracy, słabe wsparcie przedsiębiorczości (ile zaproponowali mi do mojego biznesu ??? 1K grantu + 5tys pożyczki , w PL na dzień dobry z UM + EU ok. 7tys F GRANTu.

Kto głosował w ogóle na tego idiote ? Czy oni myślą że oszczędności w np. edukacji, służbie zdrowia coś pomogą ??? Kto będzie za 15lat obsługiwał łopate ??? Sam sobie hoduje bande nierobów którzy zostaną wycięci w imie Allaha za 30lat...

Ludzie narzekają na PL i reformy ale te reformy robia po to by usunac zbedny balast zza czasow komunizmu, Brytole tego nigdy nie mieli, wiec po cholere wracaja do tego co bylo 30 lat temu i skonczylo sie katastrofalnie....

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#4619.09.2010, 12:37

miras666
zapytaj tych co glosowali
wybrali maja teraz
obetna benefity wielki huj dostana
bedzie trzeba isc do pracy na mopa
jezeli ja sie znajdzie.

donbombero
131
#4719.09.2010, 12:39

widzisz Dawid i o to chodzi .
wiadomo , że masochistów jest raptem kilka promili .
Normalny człowiek patrzy gdzie mu lepiej . o o to chodzi .

No ale instynkt samo zachowawczy mieć trzeba .

a tu wielu różowookularników jest .

i potem piszą CAMERON , CAMERON .GOGOGOGOGOGOGOGOGOGOG

donbombero
131
#4819.09.2010, 12:46

A za 2 lata bezrobocie 25% .

Ludzie ja pierdolę , jakie w UK jest zakłamanie i fałszerstwo statystyk!!!!!!!!!!!!!!!!

Edenb , glasgow , aberdeen godzina 10 -11 rano dzień roboczy .

kurwa pełne ulice ludzi w centrach miast .

Rotter .antwerpia, bruksela , kolonia , LILLE , luksemburg .

to miasta PORÓWNYWALNEJ WIELKOŚCI .

10-11 puste ulice ,arabki z dzieciarnią po ulicach chodzą.

ps bezrobocie takie same jak w UK ok 7 procent .

hahahahahahahha

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#4919.09.2010, 13:03

Witac tyle nielegalnych imigrantow jest w UK i tych co nie naleza im sie zasilki wiec sie nie rejetruja plus bogacze ;)

donbombero
131
#5019.09.2010, 13:14

Beton_Gawel
#46 | Dziś - 12:37

miras666
zapytaj tych co glosowali
wybrali maja teraz
obetna benefity wielki huj dostana
bedzie trzeba isc do pracy na mopa
jezeli ja sie znajdzie.

zaczynasz Beton myśleć .

to teraz sobie sprawdz w jakie dni w tygodniu odbywają się wybory w UK.

OFKORS W CZWARTEK .

po to by głos hołoty mniej ważył .

bo hołota jest w czasie trwania wyborów w robocie

donbombero
131
#5119.09.2010, 13:17

jak Ci mało .

to proszę znajdz mi statystykę dotyczącą frekwencji podczas ostatnich wyborów .

ciekawe czy przekroczyła 20 procent .

PS wyborów w sobotę lub niedzielę w UK się nie robi właśnie dlatego bo by się hołota do nich wybrała .

a tak między sobą się wybierają .-)))))))))))))))))

donbombero
131
#5219.09.2010, 13:17

jak Ci mało .

to proszę znajdz mi statystykę dotyczącą frekwencji podczas ostatnich wyborów .

ciekawe czy przekroczyła 20 procent .

PS wyborów w sobotę lub niedzielę w UK się nie robi właśnie dlatego bo by się hołota do nich wybrała .

a tak między sobą się wybierają .-)))))))))))))))))

donbombero
131
#5319.09.2010, 13:18

kto znajdzie frekwencję podczas ostatnich wyborów .

jest mistrzem!!!!!!

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#5419.09.2010, 13:21

65,1% Janku. Dużo więcej, niż w Polsce.

Widzisz - kolejna twoja z dupy teoria upada. :)

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#5519.09.2010, 13:21

To znaczy ze holota pracuje tak a beneficiarze to elita? Wiesz z tego co ja wiem z autopsji to ta holota co pracuje i ma cos pod sufitem to glosuje mozna glosowac nie idac nawet do lokalu wyborczego dzieki poczcie...

A wlasnie ci co siedza w domu caly dzien z racji benefotow nie glosuja i przewaznie wogole ich nie interesuje polityka zadko kiedy wiedza kto jest jakikolwiek ministrem...

donbombero
131
#5619.09.2010, 13:25

dawaj ten link randorku .

ile głosów jaka partia , jakie hrabstwo .

dawaj .

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#5719.09.2010, 13:26

Tak to sie zgadza w PL ostatnioo ylo cos lekko powyzej 50% jak sie nie myle prawda?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#5819.09.2010, 13:26

Google do twojego domu z dwoma garażami nie dociera Janku?

donbombero
131
#5919.09.2010, 13:27

bo możesz napisać i 75 proc .

szukaj powodzdenia .

ja jestem cieńki mi po 2 dniowych poszukiwaniach się odechciało .

dawaj linka Randor

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#6019.09.2010, 13:27

http://news.bbc.co.uk/1/shared/elec...
http://www.ukpolitical.info/Turnout...

Mam też podać prognozę pogody w Lyonie, mój ty świrku-muchomorku? :)

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#6119.09.2010, 13:29

O, znalazlem nawet te pogode i Twoje dwa metry sniegu rownie wiarygodne, co reszta belkotu :)

donbombero
131
#6219.09.2010, 13:30

google dociera .

tylko nie wiem dlaczego nie ma takich informacji w UK .-))))))

A PATRZ TU JEST

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wy...

CZEKAM NA LINKA W KTÓRYM BĘDZIE ZAWARTA FREKWENCJA PODCZAS WYBORÓW PARLAMENTARNYCH W UK .

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#6319.09.2010, 13:31

Podałem już dwa, ślepy jesteś, czy znów udajesz idiotę?

donbombero
131
#6419.09.2010, 13:32

TU NIE MA FREKWENCJI RANDOR

TYLKO WYNIKI .

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ost...

TO SAMO CO TU

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#6519.09.2010, 13:33

Janku baranie:

http://www.ukpolitical.info/Turnout...

Zajrzyj do słownika pod hasło Turnout, bo zdaje się, że przez kilka lat noszenia lodówek nie nauczyłeś się nawet tak podstawowych zwrotów.

donbombero
131
#6619.09.2010, 13:34

W TO RANDORKU .

NIKT NORMALNY NIE UWIERZY 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#6719.09.2010, 13:35

SEEEIOOOOOOO!!!!!!!!jEDENJEDENJEDEN!!!!!!

MASH RACJEM JANU, FYBORY SOM SWAUSZOWANE!!!!!!!!!!!!JEDENJEDENJEDEN!!!!!!!!!!

A w dwa metry śniegu wierzysz? Wychodzi, że normalny nie jesteś, żadna nowość w sumie.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#6819.09.2010, 13:38

2010 General election results summary

Majority – NoneParty Funding
PM David Cameron
Held on Thursday, 6th May
Turnout – 65.1%

http://www.ukpolitical.info/2010.ht...

Dla wyjasnienia Turnot to frekwencja.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#7019.09.2010, 13:39

Szkoda wysilku, na BBC mozna nawet kliknac mapke i sprawdzic frekwencje i wyniki dla kazdego okregu wyborczego z osobna. A Janko-muzykant i tak sie uprze !!!!!!JEDENJEDENJEDEN!!!

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#7219.09.2010, 13:41

A ja wam powiem, ze "beneficiarze" jak ich tu lubia nazywac na emito, to klasa wyzsza.
maja caly dzien dla siebie, nie oddaja polowy swego zycia wlascicielowi smazalni plackow, moga poswiecic sie swemu hobby, czy to sztuce, czy polityce, czy zwyklemu czytaniu ksiazek.
Fakt, ze wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z przywileju jaki uzyskali - nie wiedza nawet, ze oto po raz pierwszy w swoim zyciu sa wolnymi ludzmi i wolnosc ta swoja zwyczajnie marnuja.

Praca jest dla niepelnosprytnych.
Co tu sie oszukiwac.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#7319.09.2010, 13:43

:) hahaha dobre spojrzenie na sprawe :)

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#7419.09.2010, 13:46

No i Janek poszedł, typowe. Wróci za dwa dni, kiedy (w jego mniemaniu) wszyscy zdążą zapomnieć, że pieprzy od rzeczy i wyciągnie kolejną rewelację. :)

donbombero
131
#7519.09.2010, 15:01

CZŁOWIEKU KTO UWIERZY W 63 PROC FREKWENCJI W WYBORACH , KTÓRE SIE ODBYŁY W CZWARTEK .

tzn w niedzielę by mieli 115 proc

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#7619.09.2010, 15:11
kama79_79
Glasgow
22 709
#7719.09.2010, 15:11

Wez idz zobacz, co tam na spikerii slychac, tylko dzieci z pokoju wypusc tym razem.
Pracujacy za nmw potrafi przezyc caly tydzien, beneficiarz juz nie, bo jemu potrzebny jest wiekszy komfort.Dadza beneficiarzowi, pierdzacemu w sofe pol roku na znalezienie pracy, to ja znajdziesz, bo bedzie przymieral z pragnienia-zryc mu da social services.Samotne matki znow beda w ciaze zachodzic, gdy ich najmlodsza pociecha skonczy 5lat i nakaze im sie w koncu znalezc zatrudnienie.Len i tak rozwiazanie znajdzie.Niech chociaz co piaty pojdzie do roboty, to i tak juz znaczaca zmiana.

SolAngelica
1 527
SolAngelica 1 527
#7819.09.2010, 16:38

donbombero - akurat sie pomyliles w swoich obliczeniach. Para przy dochodzie rocznym 25 tys (1 dziecko) nie zyje w skrajnych warunkach. Majac 1800 na reke co miesiac dajemy jakos rade i nie tylko my. Nie zapominaj ze taxy Cameron znosi dla tych co zarabiaja powyzej 40 tys a nie 25. Duzo tego nie dostajemy ale mamy przynajmniej dodatek do pzredszkola. Na mieszkanie nikt nam nie daje bo placimy 600 mortgage. Uwierz ze jakos spokojnie wystarcza i nie musze nawet nikomu pokoju podnajmowac.

Profil nieaktywny
weeges
#8019.09.2010, 18:09

[URL=http://img836.imageshack.us/i/1cccpue.jpg/][IMG]http://img836.imageshack.us/img836/3476/1cccpue.jpg[/IMG][/URL]

... i tyle w tym temacie !

Profil nieaktywny
weeges
#8119.09.2010, 18:09

Uploaded with ImageShack.us

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8219.09.2010, 18:38

Wpisów: 12744kama79_79
+donbombero
= Leperiada,populisci :)Nic dodac nic ujac :)Powdzenia :) Zalozcie swoj portal pt:Jak dosrac wszyskim a konsekwencji uniknac :)Pozdrawiam :))))))

agent77b
220
agent77b 220
#8319.09.2010, 18:45

za tysiaka musialem zyc przez jakis czas z dwojka dzieciakow i z glodu nie umarlismy.Spoleczenstwo brytyjskie jest rozpuszczone i kazdy to wie,choc ponoc w innych (czyt.bardziej rozwinietych)krajach europejskich zasilki sa wyzsze ale system przyznawania lepiej dopracowany tak aby trafialy tam gdzie potrzeba i chyba o to w tym wszystkiim chodzi.Dziwi fakt ze malo kto podnosi larum ze rzad jest niegospodarny itd. pomimo widocznych golym okiem bledow..mowi sie ze jest "ogolno swiatowy kryzys"

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8419.09.2010, 18:52

Uk Jest panstwem bardziej "socjalistycznym" niz kiedykolwiek Polska Ludowa nawet byla :) Nieroby nie beda krzyczeli na panstwo,system tylko ni innych nierobow zeby im nie zabrali benefitow:)Nikt nie lubi KONKURENCJI :)

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#8519.09.2010, 19:02

Chlop ze wsi zawsze wyjdzie ale ale wies z chlopa ngdy

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#8619.09.2010, 19:30

Nie 63, tylko 65 Janku. Naucz się wreszcie czytać, zamiast powtarzać jak nakręcony tę samą bzdurę.

A kto ci uwierzy w dom z dwoma garażami za 300 euro miesięcznie i dwa metry śniegu w Lyonie? Oj Janku, Janku, źle się stało, że przestałeś brać lekarstwa..

czeska
394
czeska 394
#8719.09.2010, 22:31

'...Obejmuje też – co w wielu wypadkach już praktycznie niewykonalne – zmianę mentalności i nawyków obywateli, przyzwyczajonych do swobodnego życia bez pracy'

oj ciezko bedzie;)

czeska
394
czeska 394
#8819.09.2010, 22:31

'...Obejmuje też – co w wielu wypadkach już praktycznie niewykonalne – zmianę mentalności i nawyków obywateli, przyzwyczajonych do swobodnego życia bez pracy'

oj ciezko bedzie;)

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#8919.09.2010, 23:52

czy ktos mi moze wytlumaczyc, na czym niby polega wyzszosc charowania dla kogos nad niepracowaniem?

Czy za wycienczanie wlasnego organizmu i oddawanie sie stresowi sa przyznawane jakies punkty posmiertnie?

Co wy tak wszyscy chcecie pracowac?
pogielo was??

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#9019.09.2010, 23:54

Syn.szefa, juz wszyscy wiemy, ze jestes teraz byznesmen a nie pracownik, bo masz stragan z marchewka, ale wyluzuj troche.. Nie wszyscy zapierdalaja na mopie na wlasny stragan i lubia swoja prace po prostu. ;)

kama79_79
Glasgow
22 709
#9119.09.2010, 23:57

A kto powiedzial, ze wszyscy zapieprzaja w pocie czola i maja stresujaca prace?Ty?
Nie sluszales o tym, ze praca przynosi... niektorym satysfakcje, jest zarazem hobby?
Strasznie ograniczony w tym temacie jestes, to pewnie przez atmosfere i wysilek, jakiemu poddajesz sie w pracy...

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#9220.09.2010, 00:24

w jakiej pracy?
Masz mnie za niepelnosprytnego? ;)

kama79_79
Glasgow
22 709
#9320.09.2010, 00:29

Jesli nie pracujesz a nie jestes warzywem, to gratuluje, lenia w dupie.
Nie masz pojecia na temat zatarudnienia, juz wiem dlaczego.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#9420.09.2010, 00:30

Jak wygladal raj?
ano tak, ze beneficiarz Adam patrzyl sie na drzewka, bawil sie z Ewa i dostawal owocow pod dostatkiem.

Co sie stalo jak Bog sie wkurzyl?
Ano przeklal go, mowiac: "w pocie czoła będziesz musiał zdobywać pożywienie" i wywalil go z raju.

zycie na benefitach jest wiec darem Bozym, nowym Rajem utraconym.
Mozna siedziec, patrzec na drzewka, bawic sie z Ewka i jesc owoce.

kama79_79
Glasgow
22 709
#9520.09.2010, 00:36

Zycie na benefitach to wstyd, tylko, ze akurat ludzie, ktorzy powinni sie wstydzic maja to gleboko w dupie, nie maja przed kim sie wstydzic, bo ich brat, syn, ojciec i sasiad tez pierdzi w sofe, przyklad idzie z gory.
Zycie na benefitach to minimum socjalne.Mozna tak zyc, przez miesiac, dwa, ale nie dluzej.Dla spustoszalego od najtanszej wody i prochow mozdzka to wyzsza szkola jazdy.

Nie mozna siedziec, patrzec na drzewka, bawic sie i jesc owoce...zgnile jablko to nie owoc, tylko odpad.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#9620.09.2010, 00:42

Zastanawiajaca jest tylko reakcja ludzi na to, ze ktos sie zachwyca mozliwoscia nic nie robienia.

wiekszosc bulwersuje sie, jakby co najmniej ktos przyznal sie do molestowania wspolpracownic.
Albo i gorzej.

A przeciez kazdy, kto dobrowolnie oddaje sie robocie dla kogos innego ma na celu dojscie do takiego momentu w zyciu, ze wzbogaci sie wystarczajaco, by nie musiec pracowac, a jedynie oddawac sie swemu hobby.

Cel wiec wszyscy maja taki sam.

Ten, co haruje jak glupi najczesciej nie dozyje dnia w ktorym osiagnie ow cel i na zawsze pozostanie to ledwie jego marzeniem. Niedoscigniona mrzonka i niczym wiecej.
Codzainnie widac takich zapracowanych i wyniszczonych robota ludzi w kolejce do totolotka....

Nawet jesli uda mu sie dozyc emerytury, to poswiecanie 60% swego zycia pracodwacy skutecznie pozbawi go jakichkolwiek zainteresowan.

Piszesz kama, ze niektorzy lubia prace.
Moze i lubia, ale powinno ich to niepokoic: to sie nazywa pracoholizm i jest to stan niezdrowy.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#9720.09.2010, 00:50

Sam platon w swym wspanialym dziele "Republika" widzial 3 warstwy w spoleczenstiwe:

warstwe najnizsza: zobowiazana do pracy: niewolnikow, rzemieslnikow i innych wyrobnikow
warstwe srednia: nadzorujaca prace warstwy najnizszej: straznikow, wojsko, policje i wymiar sprawiedliwosci
oraz warstwe najwyzsza: arystokracje, ktorej jedynym obowiazkiem bylo oddawanie sie dysputom filozoficznym, zglebianiu ulubionej wiedzy i gimnastyce.

Najwyrazniej mam dusze arystokraty, bo to jedyne co mnie rajcuje: filozofia, wiedza i gimnastyka :)
Praca sie brzydze, jak kazdy arystokrata :)

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#9820.09.2010, 01:21

reasumujac: sredni czas zycia dla mezczyzny mieszkajacego w Glasgow to 70 lat.

pierwsze dwadziescia lat poswieca na nauke, nastepnie zaczyna pracowac.
Z pozostalych 50 lat, 45 lat poswieci na prace.
z 45 lat pracy 15 lat poswieci na sen, 15 na wykonywanie swoich obowiazkow wzgledem pracodawcy, 2 lata na dojazdy do pracy, ponad rok na mycie, malowanie, czesanie, pranie odziezy i prasowanie, aby zadowolic pracodawce.

Pomijajac wszystkie inne zajecia, pozostaje mu w ciagu owych 45 lat maksymalnie 13 lat do wykorzystania na wlasne potrzeby.

Plus piec lat emerytury: co daje razem 18 lat.

Jesli ktos nie chodzi do pracy, to z owych 45 lat zycia 15 lat poswieci na sen, a pozostanie mu 30 lat plus piec lat emerytury, czyli 35 lat.

Zadac sobie wiec wypada proste pytanie: czy wolimy zyc 18 lat, czy 35??

Drugie pytanie to takie: na ile wycenilibysmy skrocenie swego zycia o 18 lat??
No na ile?

Czy gdybym zaproponowal przecietnemu 30 latkowi, ze za dwa lata go usmierce, ale w zamian za to uzyska on ode mnie 90 tysiecy funtow (18x15 tysiecy), to czy by sie z checia zgodzil?
A moze wolalby sobie pozyc do 50 roku zycia??
jak myslicie??

nie ma co wiec gniewac sie na ludzi, ktorzy nie chca pracowac.
Maja wiecej oleju w glowie, niz mogloby sie wydawac.

kama79_79
Glasgow
22 709
#9920.09.2010, 01:27

Bozzee...
Jesli ktos lubi swoja prace to nie znaczy, ze jest pracoholikiem. Skad ci to do glowy przyszlo...?
Czesto spotykam osoby, ktore nie skalaly sie zadna praca, mimo tego, ze powinni(dorosla istota jest przynajmniej za swoj zoladek odpowiedzialna), ktore uwazaja ludzi pracujacych, poswiecajacych na to czas za pracoholikow, zmeczonych zyciem, ...zmarnowanych.
Deja vu...

Nie chce mi sie z toba gadac, bo jestes dla mnie glupi, poprostu glupi.Cos bardziej wyrafinowanego byloby nie na miejscu.

kama79_79
Glasgow
22 709
#10020.09.2010, 01:30

Kurwa...nie wierze...
Tylko jeden tak precyzyjnie i dokladnie potrafil wszystko wyliczyc..., na podstawie tylko swoich urojen i info z dupy(sufitu) wzietych...

Widze ciemnosc, zamkniety pokoj.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#10120.09.2010, 01:32

poelcam:
http://www.upi.com/Health_News/2009...

Badania pokazaly, ze podczas wielkiego kryzysu w USA, gdy wiekszosc spoleczenstwa pozostawala bez pracy dlugosc zycia wzrosla o ponad 6 lat.

Czlowiek chodzacy do pracy, poprzez stresy i zamartwianie sie glupotami skraca sobie zycie.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#10220.09.2010, 01:34

kama, a powiedz, ale tak szczerze, jak pacjent swojemu psychiatrze:

Co bys wolala:
1. chodzic do pracy 8 godzin dziennie i dostac w zamian za to 700 funtow, czy
2. nie chodzic do pracy, miec 8 godzin wolnego i dostac w zamian za to 700 funtow.

kama79_79
Glasgow
22 709
#10320.09.2010, 01:43

Trafiony-zatopiony.
Najebales koles ponad 30 tysiecy wpisow, brawo.Mozesz odstawic leki.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#10420.09.2010, 01:45

3 tysiace, wulgarna kobieto ze slepota nocna.

kama79_79
Glasgow
22 709
#10520.09.2010, 02:19

Nie 3 tysiace.Policz wszystko dokladnie.
Ja mysle, ze 30 tysiecy.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#10620.09.2010, 02:54

myslisz ze 30 tysiecy?
To pewnie myslisz tez, ze imie moje "Legion" bo so mnie cale zastepy?

kama79_79
Glasgow
22 709
#10720.09.2010, 03:01

Mysle, ze powinni ci leki zmienic, bo od poltora roku jest coraz gorzej.Najpierw byles zwyklym trollem, teraz kojarza ciebie jako czubka.Sam zamykasz sie w pokoju, siedzisz po ciemku, wiec znow ...sam dajesz ku temu powody.Nie mnie z toba rozmawiac, od tego sa lekarze.

syn.szefa
4 144
syn.szefa 4 144
#10820.09.2010, 03:05

zalosna jestes.

TomaszW
743
TomaszW 743
#10920.09.2010, 06:46

Bez jaj,mam nadzieje ze nie zlikwiduja bo na kulki nie wystarczy.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#11020.09.2010, 10:46

hahahahaha

no wiadomo kazdy normlany wolalby nie pracowac i dostawac 700£ jesli ma taka prce ze zarabia tylko te 700£ badz nawet 800£ bo trzeba dojazdy odliczyc i wyjdzie i tak 700£.

hahahahahha

urko
19 404 56
urko 19 404 56
#11120.09.2010, 20:21

Płaca minimalna powinna wynosić 97£ za 10 minut obecności w pracy, zasiki po 7800£ na tydzień (dla każdego, kto powie, że mu się należy) i wszystko powinno być dotowane przez państwo - tak, żeby ludzie nie musieli wydawać swoich ciężko zdobytych pieniędzy :)

kama79_79
Glasgow
22 709
#11220.09.2010, 20:32

A kto dostaje 700f, tygodniowo?
Dzieciorob, z 6ka dzieci i domem w okolicach Londynu, za 1500f?
I co mu z tych 700f zostaje?
Ten, ktory pojdzie i zarobi 700f, zyjacy na tej samej ulicy, majacy rowniez 6ke dzieci pojdzie i zarobi 300f, dostanie kolejne 550f...
Rzeczywiscie, nie oplaca sie pracowac.

barbom
984
barbom 984
#11322.09.2010, 12:17

donbombero

a zkad ci pszyszlo do glowy ze 3 osobowa rodzina musi miec dochod 1800 funow miesiecznie ? ty ciagle myslisz o minimum
a np. 3600 miesiecznie , 7400 miesiecznie lub 1340 funow tygodniowo , to ci nie pszyszlo do glowy albo takie zecz ci sie nie mieszcza w glowie
znam wiele osob o takich dochodach lub podobnych
a ty skoro nie mieszkasz w uk to poco sie tak tym wszystkim interesujesz chcesz nawrocic niewiernych???

jezeli zabiora ludziom benefity i straca prace , pojda na bruk
to wtedy zaczna myslec i otwierac wlasne interesy

kazde bezrobocie tworzy nowe miejsca pracy !!!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#11422.09.2010, 19:46

ja mam 800f na reke miesiecznie i na nic mi nie brakuje ,a wam ciagle malo nauczcie sie oszczedzac hahaha ,.

kama79_79
Glasgow
22 709
#11522.09.2010, 20:00

No to zajebista masz pensje, po 5 latach w UK, jako kierowca na budowie.

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#11622.09.2010, 20:20

No a oczywiscie kama znowu robi to co zwykle...

urko
19 404 56
urko 19 404 56
#11722.09.2010, 20:44

@pinokio981 #114 "ja mam 800f na reke miesiecznie i na nic mi nie brakuje, a wam ciagle malo nauczcie sie oszczedzac hahaha"

przenies sie z 4-osobowego pokoju na ulice, a jeszcze odlozysz na starosc ;)

kama79_79
Glasgow
22 709
#11822.09.2010, 20:47

Urko on ma social flat.Zona i dzieci pracuja, na full time i maja tylko 800f z tego miesiecznie, 3 pensje.Zapomnial chlopina, co klepal wczesniej.

Profil nieaktywny
weeges
#11922.09.2010, 20:50

i czmy sie chwalisz pinokio? ze zapierdalasz na NMW ??

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#12022.09.2010, 23:04

No a ty rozumiem znasz pinokia, kama a ile ma tych dzieci?

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#12122.09.2010, 23:05

A moze to tez mariusz?

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#12222.09.2010, 23:06

A nie bo ile ma mariusz dzieci to wiesz...

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#12323.09.2010, 17:50

jesli sadziliscie e ja bede pisal prawde to jestescie w bledzie emito traktuje jako dobra zabawe .

Scott_David
4 693
Scott_David 4 693
#12423.09.2010, 18:18

Nikt prawdy nie pisze bo prawde zna tylko jedna osoba na emito jest nia kama.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#12523.09.2010, 18:23

Scott David .Ksma zlikwidowala fotke krolowej czy zauwazyles to ?,ciekawe co teraz wklei ,pamietaj o jednym ze ona wszystkich zna i o wszystkich wszystko wie ,zapomniala tylko o sobie ,przestalem z nia prowadzic dyskusje bo byly bez sensu ,skoro ona mnie zna i wszystko wie lepiej niz ja sam ,to po co z nia dyskutowac ,strata czasu ,ona wie swoje .

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#12623.09.2010, 18:23

mialo byc KAMA .