Jak podaje Independent Parliamentary Standards Authority brytyjscy parlamentarzyści mają dostać 11-procentową podwyżkę. W jej wyniku ich zarobki wzrosną do 74 tys. funtów rocznie.

Tyle diety otrzymać mają posłowie w 2015 r., podaje BBC. Jak komentuje Ipsa, która podejmuje decyzje o poselskich zarobkach, razem z podwyżką dokonane zostaną zmiany w systemie wynagradzania parlamentarzystów, także w sumie nie będą one dodatkowym obciążeniem ani dla budżetu, ani podatników.
W sumie, jak mówi przewodniczący Ipsa, Ian Kennedy, łącznie ze zmianami zapoczątkowanymi w 2010 r. reforma zarobków parlamentarzystów przynosi ok 35 mln funtów oszczędności.
Źródło: MPs’ 11% pay rise plan unveiled by salaries watchdog, bbc.co.uk


Komentarze 21
A frajerzy niech dalej zaciskaja pasa
wydaje mi się, że szału nie ma. 74k nie zwala z nóg. uważam, że powinni zarabiać w okolicach 120-150k. zarobki rzędu 74k świadczą o wielkiej przyzwoitości parlamentarzystów
Cienko wlosi maja po 20 000 miesiecznie z tym ze euro
"Jak komentuje Ipsa, która podejmuje decyzje o poselskich zarobkach, razem z podwyżką dokonane zostaną zmiany w systemie wynagradzania parlamentarzystów, także w sumie nie będą one dodatkowym obciążeniem ani dla budżetu, ani podatników."
______________________________________
"Tak, że", do cholery jasnej. :/
A w temacie: przeliczając uposażenie na średnie zarobki, zarabiają mniej od polskich posłów.
...zwłaszcza od tych PiS-owskich, dostających spory dodatek za niepełnosprawność. :P