Do góry

Co tam na Netflixie?

Zaloguj się by dodać komentarz
Profil nieaktywny
rzulf3
13.11.2018, 16:33

Co ogladacie? Na co zwrocic uwage?

Munchybox
1 236
Munchybox 1 236
#36101.09.2019, 21:34

Budowy, to sobie zobacz, zeby sie przekonac czy prawo jest sprawiedliwe.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#36201.09.2019, 22:31

June nie miała innego wyjścia - albo ona, albo on. Proper freak - to lubię - w tym wydaniu oczywiście - dobrze, że nie dała sie zabić.

Oglądałas Fleabag? Nie mam teraz na to czasu, ale podobno dobre.

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#36301.09.2019, 22:32

360

Mnie decyzja June nie zaskoczyla: niestety, Lawrencowa byla w takim stanie, ze predzej czy pozniej by ich wsypala I nici z ewakuacji dzieci... no a guardian to juz w ogole nie ma o czym mowic, polegl w slusznej sprawie ( przeciez strzelal do tych kobiet przedtem, no co z takim zrobic - tylko ukatrupic!).

Cos czuje, ze bedzie nastepna seria, Munchie!

'Peaky Blinders' ogladalas? Watchable. Ja dogonilam nowa serie ( 5 z kolei) na Iplayerze.

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#36401.09.2019, 22:35

To samo mysle, co Kijevna o June - babka kapnela sie, ze trza byc 'ruthless'.

'Fleabag' polecam, tez freak dziewucha, lubie ja ;)

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#36501.09.2019, 22:36

Bronka to ja, harrier :))

Profil nieaktywny
bodowy
#36601.09.2019, 22:37

#361

to bylo retoryczne pytanie, ale chetnie zobacze Central Park

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#36701.09.2019, 22:38

Musi byc następna seria, w końcu Hannah ciagle w Gilead. Poza tym cioteczka Lidia - nie rozgyzam jej, a chciałabym zobaczyć jak im/ jej pomaga.. czuje, ze mogłaby, ze chciałaby też dac pstryczka w nos systemowi. No i co z Nickiem?

harrier
11 505
harrier 11 505
#36801.09.2019, 22:46

Lidia to potfur. Wspaniale gra ;)

harrier
11 505
harrier 11 505
#36901.09.2019, 22:48

Nick ma szanse, jesli przedstawi sie Kanadzie jako 'sex slave' w szponach Sereny: w koncu zmuszala go do seksu z June, za co teraz poszla do ciupy, niedobra kobieta.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#37001.09.2019, 23:00

Nie niedobra kobieta, tylko z kobieta z nadnaturalnym instynktem macierzyńskim;)

Szukam w Lidii resztek człowieczenstwa, nie wiem czemu, chyba cos osobistego;)

harrier
11 505
harrier 11 505
#37101.09.2019, 23:26

Lidia jest niekiedy bardzo 'ludzka' - wspaniale sa jej sceny z Janine, kiedy obie wchodza w taki kumpelski folklor. Ale ta sama Janine jest ofiara jej przerazajacego okrucienstwa.

Mysle, ze ciekawie zbudowano postac Lidii: potwor, ktory bywa ujmujacy - czuly albo zmeczony...niestety, ksiazke czytalam dosc dawno, wiec nie pamietam, czy to sama Atwood tak widzialam Lidie.

harrier
11 505
harrier 11 505
#37201.09.2019, 23:30

W recenzji z Guardiana sie zastanawiaja, czemu June nie zastrzelila straznika, zamiast rzucac kamieniami… choc doceniaja piekno sceny wspoldzialania kobiet, ktore wracaja do June po odprowadzeniu dzieci do samolotu. Zreszta w ogole solidarnosc kobiet - Podrecznych, Mart - jest czyms przejmujaco pieknym w tym serialu, od pierwszych odcinkow.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#37301.09.2019, 23:57

Bo strażnik miał dac znać, że wszystko ok, żeby nie przyslano posilków, które mogłyby uniemozliwić odlot samolotu - był potrzebny zywy (do pewnego momentu). No i ciezko sie celuje jak się jest oslepionym reflektorem;)

Mnie ogólnie zawsze powalają sceny solidarnosci jakiejkoliwek w tym typie, chociaz w tym wypadku najłatwiej je wyjaśnić doświadczeniem macierzyństwa, które większośc z tych kobiet miała za sobą.

Ja nie rozumiem natomiast czemu June nie zastrzeliła tej uciekinierki, która najpierw przyprowadziła jej dziecko, a potem zmieniła zdanie. Istniało duże prawopodobienstwo, że doniesie i wszystko zepsuje.

harrier
11 505
harrier 11 505
#37402.09.2019, 00:32

Myslalam, ze zastrzeli, prawde mowiac. Ale tez wystarczyloby moze obezwladnic babke we trzy ( z Martami) I w piwnicy posadzic, Lawrence by potem uwolnil.

Hmm... niekoniecznie moze doswiadczenie macierzynstwa, moze raczej solidarnosc ludzi w sytuacji zagrozenia. To juz bylo pieknie widac w Red Centre, gdzie dziewczyny chronily stuknieta Janine czy wspieraly skatowana po probie ucieczki June. Cos niesamowitego w takim oslanianiu slabszych I mam nadzieje, ze nie tylko matki sa do tego zdolne.

W swiecie zwierzat podobno slonie to potrafia :P

harrier
11 505
harrier 11 505
#37503.09.2019, 13:54

https://www.msn.com/en-gb/news/uknews/booker-prize-margaret-atwoods-the-...

Mam nadzieje, ze Atwood dostanie tego Bookera, ale mniejsza z tym. Offred wydostala sie z Gilead. Praise be :))

Munchybox
1 236
Munchybox 1 236
#37603.09.2019, 17:46

June wydostala sie z Gilead?

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#37703.09.2019, 18:10

taaa, na tarczy.

Munchybox
1 236
Munchybox 1 236
#37803.09.2019, 18:14

Przeciez ciagle jest w Gilead.

Swoja droga, Ciekawe gdzie one wszystkie pojda.Przeciez nie moga wrocic do swoich "domow".

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#37903.09.2019, 18:35

Zejda do jakiegos 'podziemia' pewnie. Te, co nie beda chcialy umierac. Poza tym, czy Gilead 'stac' na pozbycie sie tylu macic?

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#38003.09.2019, 18:37

W ksiazce ( nowej) sie wydostala :))

Munchybox, wlasnie juz gdzies sie zastanawili ( recenzje), ze jesli jedna Marta zginie za jednego dzieciaka, to w sumie nie oplaci sie cala wywozka. I ze dzieci z rodzin elit nie byly tak bardzo zagrozone, jak nieszczesne Marty ( od siebie dodam, ze Podreczne przy zyciu utrzymywala ich plodnosc - Marty byly latwe do zastapienia, pamietacie scene, kiedy z tlumu pojmanych w Chicago kobiet ocalono piec, bo tyle tylko bylo wakatow na stanowsko Mart. Pamietacie tez pewnie smierc Marty, z ktora byla w zwiazku Emily - plodna Emily 'tylko' wtedy okaleczono. Tak ze Marty bardzo ryzykowaly I nie wiem, co z nimi bedzie.

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#38103.09.2019, 18:39

teraz widze wpis kijevny: tez licze na jakies podziemie, Ameryka ma tradycje z 'korytarzami' dla uciekajacych z Poludnia czarnych niewolnikow.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#38203.09.2019, 18:51

Własnie miałam sprawdzać, bo wydawało mi sie, ze to Marty wydostawały te dzieci, ale nie byłam pewna. Końcowa scenę pamiętam najlepiej, ale tam już ich nie bylo.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#38303.09.2019, 19:33

Swoja droga harrier - spoilerko!;)

Munchybox
1 236
Munchybox 1 236
#38403.09.2019, 21:02

380 Harrir!Really!Nie gadam z Toba.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#38503.09.2019, 21:06

Ale nie wiesz jak Munchy;) ja tez nie, ale na to liczyłam i że wydostanie sie corką... musi!

Munchybox
1 236
Munchybox 1 236
#38603.09.2019, 21:14

Z Toba tez nie gadam kijevna.

Munchybox
1 236
Munchybox 1 236
#38703.09.2019, 21:17

A ja Wam teraz zycze, zebysmy juz nigdy nie uslyszeli o corce June I Nicku.

A June zostanie zabita przez Freda jak sie przypadkiem spotkaja w Kanadzie.

Serena natomiast zostanie obdarowana wladza rodzicielska nad corka June I Nicka.

kijevna
18 941
kijevna 18 941
#38803.09.2019, 21:19

ehehehe:) za co?!;)

Profil nieaktywny
zbytnik
#38903.09.2019, 21:22

mozecie mi przypomniec co to za serial, babski jakis ? bo tyle tu od Was o nim...

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#39003.09.2019, 21:35

No co Wy, Kolezanki...nic nie wiem, co bedzie z June z serialu, przeciez jeszcze nie nakrecili, to skad mam wiedziec?!

Atwood ksiazke napisalam, sedzia z Bookera mowi, ze 'terrifying and exhilarating' ta druga czesc!

''With little publicly known beyond that it is set more than 15 years after Atwood’s hero Offred escaped a theocratic future America, the plot of The Testaments remains under strict lock and key until its global release date on 10 September, with midnight launches and bookshop parties planned around the world''

A skad wiemy, moze June pokiereszowana wypuszcza z Gileadu, jak Krzyzacy Juranda ze Spychowa, modlcie siem do scenarzystow, zeby nie!

Zbytnik, jak nie ogladales, to sie nie wtrancaj, ic tam sobie wlacz, zeby chlopy szczelaly I gonily sie autami, haha!

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis