troche lipa z tym ubezpieczeniem, ale tak bywa, stawiał bym tutaj na postcode jako czynnik podwyższający. Kiedys dawno jak jeszcze mieszkałem na postcouncil heaven, to róznica była nawet na kążdej ulicy, jeden kolo mieszkał tylko dwie ulice dalej i dotsał dwa razy większy quote i tylko całość z góry, niż ja na swoim postcode.
btw, 70 funa/mc za dwa auta o łącznej pojemności 4,5l (to dla tych którzy upracie twierdzą że ubezpieczenie zalezy od pojemności).
ciao.
ubezpieczenie zalezy od mocy ;) i profilu auta, co okeresla wlasnie parametr zwany 'insurance class', im wieksza moc i im szybsze bardziej sportowe auto tym wyzszy 'insurance class' i wieksza skladka. oczywiscie w bardzo prostym przyblizeniu tlumaczy sie to na pojemnosc silnika. I wiadomo ze zupelnie nijak sie to ma do diesla.
btw,
system ubezpieczeń w jukeju jest tak skomplikowany i nielogiczny ,że aż główa boli. W każdym razie ubezpieczyciel w tym kraju NIGDY nie traci na kilencie, przechodziłem stłuczkę, i ostatecznie auto zrobiłem na swój koszt, gdyż koszt nowego upepieczenia był dwa razy wyższy niż naprawa(dokonana w AS, prawdopodobnie u polaka było by 3 razy taniej ale człowiek uczy sie w tym kraju na błedach). Tak wiem , jest ubezpieczenie punktów, które weszlo niestety dopiero jakoś w zeszłym roku w directline.
próbuje udowodnić i zachęcić do niesterotypowego myslenia, spotym często poedjśćie że niestać na focusa 1.8 bo ubezpieczenie za duże. FAIL; nie stać na focusa ghia, natomiast wersja lx w pełnej gamie silników bedzie na tym samym poziomie cenowym, odpowiednio niżyszym do tych samych silników wersji ghia, czyli: Ubezpieczenie zależy od grupy ubezpieczeniowej (1-20) plus własne warunki (wiek, postcode, historia stłuczek) a nie od pojemności i mocy, czym udowadniam własnym przykładem.
btw, nie niechwalę się snow, wiem że bys chciał ale nie. Trzymajmy sie tematu.
pzdr.
cześć mam pytanko dziś kupiliśmy auto hondę accord full opcje 2.00 z 2001 roku dzwoniliśmy dziś żeby ubezpieczyć samochód kobieta nam powiedziała ze roczne ubezpieczenie wychodzi nam 2326 f.czy jest to możliwe???kurcze za auto zapłaciliśmy 1150f może jest jakaś tańsza opcja może coś ktoś wie???ubezpieczalnia do której dzwonilisy którą polecił nam znajomy nazywa się pol-plan