to takie najwieksze 'rekiny' na rynku, zazwyczaj duze firmy, przynoszace zyski i w najwiekszym stopniu nakrecajace gieldowe wskazniki:) Chcesz jakies konkretne przyklady? W Polsce sa to np. spolki wchodzace w sklad WIG20, tutaj w UK np. te z FTSE100 (choc pewnie nie wszystkie zasluguja na to miano;) poszukaj w notowaniach gieldowych.